як розбиратися в людях

Як розбиратися в людях?

Як розбиратися в людях, точно визначаючи характер і поведінку людини, бажають знати багато. Завдяки цьому ми можемо зрозуміти, як краще вести діалог із співрозмовником, і якихось речей уникати при спілкуванні з ним.

Крім цього, розбірливість в людях допомагає нам знайти до них підхід та навіть маніпулювати ними в разі потреби.

Якщо ми навчимося виявляти сутність того чи іншого суб’єкта, то зможемо легко знайти до неї індивідуальний підхід. Спілкування з людьми можна назвати справжнім мистецтвом, допомагає розбиратися в людях.

У цій статті ми розглянемо поради відомих психологів, з допомогою яких ви навчитеся розташовувати до себе людей, знаходити однодумців і вирішувати складні питання з одним або декількома співрозмовниками.

Треба розуміти, що кожна людина, образно кажучи, є книгою, яку слід навчитися читати. Оволодівши цим мистецтвом, ви зможете мати хороші відносини з людьми і будете мати серед них авторитет.

Дана стаття сподобається не тільки любителям психології, але і всім, кому не безинтересно розвиток особистості.

Як зрозуміти іншу людину

Автор книги «Як навчитися розбиратися в людях» (Оксана Сергєєва) являє 49 простих правил, які допомагають знаходити спільну мову з будь-якою людиною. Вона розділяє людей на 2 типи:

 1. Стеники – ті, у яких яскраво виражені емоції, будь то радість, роздратування, образа і т. п.
 2. Астеніки – люди, що пригнічують свою активну діяльність і частіше відчувають смуток або відчай.

Наприклад, небезпека може призвести астеніка в ступор, в той час як стенік буде вести себе активно, використовуючи всі свої можливості. Як правило, труднощі в спілкуванні виникають між стениками і астениками.

Варто зазначити, що останні можуть здатися людям, позбавленими будь-яких емоцій. Однак це не зовсім так, оскільки такий тип особистості просто інакше реагує на зовнішні подразники.

Далі ми розглянемо 10 найбільш важливих підходів до людей з представленої книги.

 • Люди без емоцій

Розібратися в таких людей досить непросто, оскільки вони проявляють емоції тільки в стресових ситуаціях. В інший же час вони воліють приховувати свої почуття.

Такі люди висловлюють своє ставлення до дійсності через думки, а не через емоції. Тому щоб знайти до них підхід, досить спонукати їх розповісти про свої враження. При цьому спочатку розповіді вони можуть як і раніше залишатися закритими.

 • Люди з негативним настроєм

Найчастіше люди такого типу озлоблені на життя і переповнені негативними емоціями. Вони в поганих стосунках із сусідами, родичами і колегами по роботі. Більше того, вони незадоволені навіть собою.

Щоб знайти контакт з такими людьми потрібно в м’якій формі почати ними цікавитися. Наприклад, можна дізнатися, що їх так засмутило, але ні в якому разі не «лізти в душу». Якщо людина почне відповідати на ваші запитання, то це буде хорошим сигналом.

 • Люди настрою

Кожен з нас володіє індивідуальним емоційним фоном – настроєм. Люди, у яких воно вічно негативне, важко знаходять спільну мову з суспільством. Вони можуть засмутитися або навіть засмутитися з-за якоїсь дрібнички.

Розуміючи це, в розмові з подібними суб’єктами ви повинні дотримуватися принципу «опереди співрозмовника». Наприклад, якщо вам треба розповісти такій людині сумну новину, то краще зробити це відразу, а не в кінці бесіди. В іншому випадку у нього залишаться неприємні асоціації про розмову в цілому.

 • Люди з вибуховим характером

Стан афекту являє собою емоційний сплеск, який нерідко призводить до сумних наслідків, таких як насильство або вбивство.

З цього випливає, що в такі моменти з людьми необхідно вести себе максимально ввічливо і тактовно, навіть якщо це не доставляє вам задоволення.

 • Люди, які живляться чужою енергією

Таких людей прийнято називати «енергетичними вампірами». В процесі розмови вони можуть «висмоктати з вас всі соки».

Такі суб’єкти надто цікаві і хочуть володіти повною інформацією про вас. При цьому в розмові вони ведуть себе досить чемно й привітно.

Тим не менше, краще уникати спілкування з ними. Постарайтеся з перших хвилин розібратися в людині, щоб визначити його справжню сутність.

 • Люди, обробляє її іншими

Життя таких людей легка і зручна, якщо їм вдалося знайти лазівку до чужих фінансів, таланту чи слави. Найчастіше вони мають нічим не примітну зовнішність. Одягаються просто і не вирізняються якимись видатними якостями.

Для них цілком нормально просити про допомогу «в останній раз». Однак це всього лише гарний прийом, яким вони користуються впродовж усього життя.

Не піддавайтеся на їхні провокації. Не соромтеся відмовляти їм у проханнях, інакше ви опинитеся у них на гачку.

 • Люди, які переступають межі дозволеного в суспільстві

Такі люди легко порушують правила, установлені суспільством, а значить несуть небезпеку для оточуючих. Для них немає авторитетів і принципів, а спілкування з ними не приносить ніякого задоволення.

Коли ви почнете розбиратися в такому людину, то незабаром зрозумієте, що в майбутньому знайомство з ним не призведе ні до чого хорошого. Отже, краще всього розірвати з ним усі стосунки.

 • Люди, схильні до сором’язливості та образливості

Подібні суб’єкти позбавлені вольових якостей. Їм зручно, коли за них приймають рішення і розбираються в їх проблемах. З такими людьми потрібно бути напоготові.

Не піддавайтеся на їхні вмовляння, як би красиво вони не розповідали про свої труднощі в житті. Інакше ви, самі того не помічаючи, перетворитеся на «добру фею», виконує всі їхні забаганки.

 • Люди з високим талантом

Геніальність нерідко може межувати з божевіллям. В історії було чимало геніїв, які досягали більших вершин, перебуваючи в психіатричній лікарні, або будучи відкинутими суспільством.

Розмовляючи з такими людьми, важливо оцінювати їх талант. Генії подібно дітям також потребують похвали, уваги і постійного визнання.

 • Люди егоцентричного типу

Люди такого типу переживають, перш за все, самих себе. Вони прагнуть створити навколо себе комфортні умови, не думаючи про інших.

Однак егоїсти дуже вразливі люди: вони настільки самолюбні, що можуть не помічати відрази або насмішок з боку інших людей. Компліменти і похвала – це найкращі ліки для них.

Сподіваємося, що інформація, викладена в цій статті, допоможе вам зрозуміти, як розбиратися в людях. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *