чоловічі светри в'язані спицями

Зв’язати чоловічий светр спицями 2019: схеми з фото і відео

Зв’язати чоловічий светр спицями, навіть за схемами та фото – заняття непросте. Справа вся в розмірі. Доведеться запастися терпінням, якщо є бажання порадувати дорогу людину обновкою. Але є досить прості моделі, які не вимагають великих навичок і досвіду.

З такими можна впоратися швидше. Розглянемо кілька варіантів моделей і схем для майстринь різного рівня майстерності і вимог. Але спочатку трохи про пряжі, яку краще використовувати для чоловічих моделей.

Вибір пряжі і матеріалів

Светр може бути теплим, затишним для зими або бавовняним, легким для теплої пори року. В цьому плані пряжу можна вибирати за складом на свій смак. Це може бути:

чоловічі светри в'язані спицями схеми
З чого зв’язати чоловічий светр
 1. Шерсть. Альпака або меринос самі м’які і приємні до тіла варіанти. Пухнаста нитка типу ангори або мохеру для чоловіків не підійде. Альпаку теж потрібно вибирати з додаванням вовни або акрилу, щоб вона не пушилась.
 2. Бавовна. Підійде нитка м’якої скрутки, що не мерсеризує. Тут варто звертати увагу на товщину нитки. Не варто брати занадто тонку.
 3. Акрил. Така нитка зручна в роботі, практична і не колеться.
 4. Сумішева пряжа. Це, мабуть, найпоширеніший варіант. Зазвичай купують шерсть з акрилом або бавовною. Зустрічається і бавовна з акрилом. У такої пряжі дуже хороші характеристики. Вона приємна на дотик, стійка до зношування.

Вибирати нитку важливо по виробнику. Приміром, італійська або німецька пряжа буде якістю на порядок вище російської або турецької нитки. Але ціна, відповідно, буде вище в рази.

в'язання чоловічого светра спицями
Чоловічий светр у військовому стилі

Досвідчені в’язальниці радять не економити на пряжу і купити хорошу нитку. Вона буде приємна в роботі, і довгі роки буде радувати вас і власника вже готової речі.

Спиці підбирайте під себе. У всіх майстринь своя щільність в’язання. Зазвичай на упаковці ниток вказують рекомендований варіант, відштовхуйтеся від нього.

Викрійки та візерунки для чоловічого светру спицями

Чоловічий светр, як і жіночий, може бути пов’язаний кількома способами:

 1. Класичний варіант з втачним рукавом, коли всі деталі в’яжуться окремо, вив’язується пройм і головка у рукави.
 2. Регланом зверху. В’язання починають з горловини, розширюють полотно, ділять на рукави і спинку з передньою частиною, дов’язують роздільно.
 3. Регланом знизу. В’язання починають з передньої частини і спинки до пройми. Після в’яжуть рукава до пройми, з’єднують усі деталі і верх дов’язують разом.
 4. Кругла кокетка. В’язання починають зверху.
в'язання чоловічого светра гольфа спицями
Зв’язати чоловічий светр з горловиною

Пропонуємо спробувати пов’язати чоловічий светр спицями будь–яким з перерахованих способів, а схеми і фото представлені далі.

Класична форма і жаккард

чоловічі кофти в'язані спицями
Класичний жакардовий светр

Светр «Зимові мрії» пов’язаний простими лицьовими петлями. Його родзинка – жакардовий візерунок. Викрійка до светру досить проста, вона дана на фото. Схеми візерунка йдуть далі.

Пряжа для роботи підійде будь–яка напівшерстяна або чиста вовна метражем 140 метрів на 100 грам.

чоловічі светри в'язані спицями схеми
Схеми в’язання
чоловічі светри в'язані спицями схеми
Викрійка светри
 1. Роботу починаємо знизу зі спинки. Наберіть необхідну кількість петель основною ниткою і в’яжемо фігурну гумку (схема 3) 10 сантиметрів. Після переходимо на лицьову гладь. Поступово потрібно робити додавання, розширюючи полотно догори. Зв’язавши потрібну кількість рядів, переходимо на візерунок. Орієнтуємося на схеми. Одночасно на відстані 37-42 см (для різних розмірів різне значення) закриваємо пройму з обох сторін 1 раз.
 2. Після завершення візерунка переходимо на лицьову гладь основним кольором. Закриваємо горловину за викройкою.
 3. Також в’яжемо передню частину, закриваючи горловину за викройкою.
 4. Рукав починаємо з ажурної гумки, переходимо на гладь основним кольором. Робимо додавання, згідно викрійці.
 5. Збираємо деталі. Обв’язуємо горловину фігурної гумкою за схемою.

Ця модель дуже елегантна. Вона може бути виконана і в жіночому варіанті.

Светр зі стильним візерунками з аран і кос

Модний светр з візерунками
Модний светр з візерунками

Светр «Сибір» зв’язаний з 100% вовни. Метраж нитки 150 метрів на 100 грам. Особливість цієї моделі в цікавому крої рукава. В’яжеться светр за класичною схемою, спочатку спинка і передня частина, потім рукава. Викрійка наведена далі.

Викрійка светру

Починаємо в’язання зі спинки з гумки 1 на 1. Після розподіляємо петлі для візерунка. Схеми наведено далі. Спинку в’яжемо аналогічно за викройкою.

чоловічі светри в'язані спицями схеми
Схеми в’язання №1
чоловічі светри в'язані спицями схеми
Схеми в’язання №2

Після в’яжемо рукава. Варто звернути увагу на викрійку рукава, він в’яжеться з продовженням головки рукава на плече. Петлі рукава розподіляємо для візерунка рівномірно.

Кругла кокетка для чоловічої моделі

В’язаний светр з круглою кокеткою

Тепер розглянемо, як зв’язати чоловічий светр спицями з круглою кокеткою і жаккардом зверху, схеми та фото до моделі наведено далі.

В цьому році найпопулярнішим візерунком і способом в’язання светру для чоловіків і жінок є простий геометричний жаккард і кругла кокетка. Пропонуємо пов’язати цей варіант. Результат перевершить всі очікування.

Викрійка светру

Для роботи потрібна вовняна пряжа 150 м. на 100 гр. трьох відтінків і круглі спиці з волосінню 40 см і 80 див.

чоловічі светри в'язані спицями схеми
Схеми в’язання
 1. Починаємо роботу з горловини на спицях з волосінню 40 див. Набираємо 57-61 петлю, залежно від розміру.
 2. В’яжемо кокетку, чергуючи кольори, згідно зі схемою.
 3. Поділяємо петлі на рукави і основну частину. Відкладаємо петлі рукав і в’яжемо основну частину, перейшовши на спиці 80 див. Звіряємося з викрійкою. Закінчуємо в’язання гумкою.
 4. Повертаємося до рукавів і довязуємо їх на спицях 40 див.
 5. Закінчуємо кожен рукав гумкою.

Пуловер моделі реглан зверху

Ця річ в’яжеться по колу, починаючи зверху. Виконується лінія реглана, і після окремо закінчуються рукави і основна частина.

чоловічі светри в'язані спицями
Чоловічий пуловер

В’язати цей светр можна з будь–якої пряжі метражем 140 метрів в 100 грамах. Візерунок для в’язання дуже простий – чергування 6 лицьових і 6 виворітних петель. Лінія реглана в’яжеться з 6 лицьових петель, додавання йдуть з кожної сторони від усіх ліній реглана.

Горловина обробляється після завершення роботи гумкою 4 на 4 і прікітлевиваєтся. Краї светру і рукавів можна обв’язати гачком.

викройка светру

Особливість і головна перевага цієї моделі – простота візерунка і відсутність швів.

В інших моделях, де потрібно зшивати деталі, важливо красиво посадити рукав. Для цього можна використовувати гачок і зшивати деталі з вивороту напівстовпчиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *