10 рецептів щастя з різних куточків світу, які стануть в нагоді вам прямо зараз

Щастя багатьом здається не метою, а процесом – подивіться, як його проживають жителі різних країн. Деякі ідеї так і хочеться взяти на замітку.

Щастя—  це щось ефемерне і невловиме: ми постійно думаємо, що заробимо якусь кількість грошей, станемо власниками конкретної марки машини або створимо сім’ю з коханою людиною-і тут же станемо щасливими. Але це не так – ми відчуваємо ейфорію і захват всього лише мить, а потім знову бачимо якусь мету, мрію, бажання … чи можна стати щасливим без цієї суєти? Досвід жителів різних країн показує, що можна — необхідно тільки знати деякі секрети. У кожної нації вони свої.

10 рецептів щастя від жителів різних країн, які можуть допомогти будь-якому з нас в момент смутку і зневіри.

1. Японія: “вабі-сабі” і “кинцуги”

Мистецтво жити без суєти і складнощів, дбайливе ставлення до традицій — це філософія вабі-сабі. Для того, щоб стати щасливим, потрібно вміти бачити прекрасне в простому і недосконалому — а ще вміти реставрувати старе і склеювати заново розбите. Цьому вчить кінцуги — тріщина, заповнена золотом, стає арт-об’єктом, який пам’ятає тепло людських рук.

2. Італія: bella figura

Італійці — неймовірні естети: їх світ повинен виглядати красивим з усіх боків, для себе, для оточуючих і для кожної миті життя. Неважливо, що конкретно ви робите, національний проект або піцу для онука: робіть це з насолодою. Відмінна філософія щастя, правда?

3. Туреччина: “кейф”

Поспішати нікуди не треба, тоді щастя встигне наздогнати вас. Іноді здається, що турки просто ліниві — або жаркий клімат розташовує до неспішності, але це ціла філософія, мета якої — відчуття безтурботності і щастя. Нам всім варто було б спробувати, мабуть.

4. Гаваї: мистецтво приносити користь і радість іншим

Скромні і працьовиті Гавайські жителі дуже тепло ставляться один до одного. Вони вважають, що щастя — це коли ти комусь потрібен, коли чийсь світ стає краще, цікавіше або яскравіше з твоєю допомогою. Якщо вже робити щось, то потрібно відразу думати: кому від твоїх дій стає радісніше, крім тебе самого?

5. Індія: шанування предків і “каша з сокири”

Індуси з народження привчені цінувати тисячолітні традиції своїх предків. Знання ритуалів і пісень, священних текстів і побутових навичок — те, що є предметом гордості в кожній родині. А ще в Індії дуже цінують кмітливість і здатність змайструвати щось нове і незвичайне з того, що валяється під ногами.

6. Норвегія: “козеліг” для комфорту і затишку

Вовняні шкарпетки, теплі пледи, какао з зефірками — і веселі вечірки з друзями. Для того, щоб відчути себе щасливими, потрібно зігрітися самим і обігріти коханих і рідних. Нехай за вікном буде негода і неприємності — разом завжди простіше і веселіше.

7. Швеція: помірність і простота

Шведи вважаються однією з найбільш економних і ощадливих націй. Людині досить мінімуму практичного якісного одягу і взуття, та й будинок не варто змушувати занадто великою кількістю меблів. Краще витратити час на спілкування, отримання освіти або подорожі — саме в них і є щастя.

8. Франція: нікуди не потрібно поспішати

Французи ніколи не поспішають. Вони можуть годинами сидіти в кафе з чашкою кави, споглядаючи перехожих і милуючись хмарами. Стан щастя — всередині людини, потрібно просто вміти вчасно зупинитися, щоб його відчути. Витрачати час на відвідування величезного супермаркету? Ні, куди краще зробити покупки в магазинчику в своєму будинку і поговорити з господарем — у фільмі “Амелі” показана чиста правда.

9. Шотландія: любов до культури

Шотландці — дуже гордий народ. Вони захоплюються своїми культурою та історією, музикою, поезією і природою. Їм подобається гуляти і співати пісні, подорожувати по рідній країні і милуватися природними красотами.

10. Уганда: “акуна матата”

Дослівний переклад цієї відомої всім по мультфільму фрази – “Немає проблем”. Не потрібно створювати їх штучно, журитися з будь-якого приводу або засмучуватися. Щось не виходить, ви кудись не встигаєте, вас хтось не помітив? Немає проблем! З таким підходом дійсно виходить розслабитися і стати веселіше.

Який з цих рецептів ви, мабуть, взяли б на озброєння прямо зараз?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code