9 прикмет, в які ми звикли вірити ‑ де правда, а де забобони?

Чи потрібно боятися чорної кішки і сідати на доріжку, чи допомагає червона ниточка на зап’ясті і стукіт по дереву від пристріту?

Ми живемо в століття розвинених технологій — людство вже щосили літає в космос, ми досліджуємо глибини світового океану і пізнаємо таємниці ДНК, але до сих пір продовжуємо вірити в деякі забобони. Чорна кішка псує нам настрій, а необхідність повернутися додому відразу після виходу за залишеною ненавмисно річчю викликає досаду.

Які з цих забобонів мають хоч якесь логічне пояснення, що неможливо пояснити раціональними способами, і що здається відверто кумедним? Ми зібрали найхарактерніші прикмети і забобони, які дійшли до нас через покоління від предків.

9 народних забобонів, в які ми продовжуємо вірити-може бути, вже пора перестати?

1. “Кажуть, не пощастить, якщо Чорний кіт дорогу перейде»

Бідні тварини. Дивно, що ця масть взагалі залишилася серед існуючих: чорних котів винищували століттями різними витонченими способами. Нічого страшного не буде, якщо кіт перейде дорогу, це перевірено багатьма. А ось якщо вбити собі в голову прийдешні нещастя і постійно думати про них, то день точно складеться так собі.

2. “Не можна нічого передавати через поріг»

Прикмета виникла з поважної причини: наші предки закопували під порогом прах померлих людей. Передавати щось над ним вважалося неповажним по відношенню до пращурів. Зрозуміло, що під сучасними порогами нічого подібного не відшукати, тому вирішуйте самі, чи варто вірити цій стародавній прикметі.

3. “Червона ниточка або шпилька на одязі врятують від пристріту»

Шпилька – це два замкнутих між собою кола, знак нескінченності. Вважається, що всі погані слова і побажання на адресу власника потрапляють саме туди і там залишаються. Червона нитка на зап’ясті має такий же сенс, тільки вона приносить ще й фінансове благополуччя. Нитку носять і багато зірок — до речі – якщо комусь подобається думати, що це допоможе в справах, чому б і ні?

4. “Не можна проходити під цапиними воротами”

Так прийнято називати прохід між двома стовпами, які з’єднані в букву Л. Вважалося, що під вершиною збирається негатив, який неодмінно виявиться на проходячій внизу людині. Насправді краще не ходити під такими конструкціями — вони дуже нестійкі і можуть впасти на голову.

5. “Повертатися — погана прикмета”

Прикмета є у всіх культурах, і ні в одній не знайти точного і виразного пояснення, що ж такого страшного може статися. За однією з версій, повернутися додому погано, тому що день піде зовсім не так, як було задумано, а удача відвернеться. Людина, яка забула взяти щось важливе, знаходиться в розсіяному стані, він занадто занурений в свої думки або емоції, кручена в хмарах. Немає нічого дивного, що і далі він з хорошою ймовірністю буде все плутати і забувати.

6. “Все ж повернулися з порога? Подивіться в дзеркало”

Захисний ритуал в разі повернення додому-подивитися в дзеркало і показати собі язика. Логічно це можна пояснити так: придивися до себе уважно, Прийди в себе, зосередься і сконцентруйся. Досить здорова порада в світлі попереднього пункту.

7. “Постукайте по дереву, щоб удача не відвернулася”

У Середнє століття людина вважалася врятованою від будь-якого переслідування, якщо вона ховалася в церкві. Навіть добігти до дверей і постукати в неї було достатньо, щоб переслідувачі відстали. Швидше за все, коріння забобони криються в цьому.

8. “Обмахніть грошима від першого продажу прилавок, щоб залучити прибуток”

Цією прикметою слідують торговці всього світу — ніхто точно не знає, чому і як цей метод працює, але раз він живе так довго і так широко поширений, щось в ньому точно є. У будь-якому випадку, гірше від цієї дії точно нікому не буде-тому, якщо вам так хочеться, дотримуйтесь цієї поради. Тільки пам’ятайте, що грамотна реклама і ввічливість в спілкуванні з клієнтами означають нітрохи не менше, ніж забобони.

9. “Сядемо на доріжку перед далекою поїздкою”

Найрозумнішою здається версія психологів: сісти і посидіти короткий час, перераховуючи вголос все, що упаковано — хороший спосіб заспокоїтися і переконатися, що нічого важливого не забули. У метушні зборів таке цілком може трапитися, тому Походження забобони цілком зрозуміло.

Яку з цих прикмет ви вважаєте вірною? Може бути, ви знаєте ще якісь забобони, які краще не ігнорувати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *