9 популярних порад про відносини, які тільки зашкодять

Будувати відносини непросто: з дітьми, батьками, колегами, друзями. Чим старше ми стаємо, тим більшою кількістю психологічних і емоційних установок обростаємо — а в разі романтичних відносин домішується ще й пристрасть, так що все заплутується зовсім.

Зараз в мережі повно порад від гуру психології і коучів всіх мастей: вони вчать, як швидко вийти заміж або одружитися, що зробити, щоб змусити дружину або чоловіка виконувати всі забаганки і капризи і далі в тому ж дусі. Розсудлива людина з хорошим почуттям гумору більшість цих рекомендацій пропустить повз вуха, але часом деякі модні «психологи» занадто переконливо радять вельми шкідливі речі.

9 порад про відносини, які можуть виявитися небезпечними.

1. Головне — скоріше обзавестися сім’єю

Ця думка була актуальна в позаминулому столітті, хоча і тоді існували бунтарі, яким було куди цікавіше займатися наукою, подорожувати або шукати себе в духовних навчаннях. Сьогодні вже пора визнати: існує безліч форм відносин, які далеко не завжди закінчуються укладенням шлюбу. Включаючи свідомо вибране самотність.

2. Любов живе три роки, далі годі й намагатися щось поміняти

Будь-які тривалі відносини переживають злети, падіння і справжнісінькі кризи. Один з них випадає якраз на дату 3 роки після виникнення любові — і тільки від обох партнерів залежить, чи вийде пережити цей непростий період з мінімальними втратами. Любов-це не зітхання під місяцем, а копітка робота над собою і відносинами, тому потрібно зберігати спокій і продовжувати вирощувати це світле і крихке почуття.

3. Не можна показувати у відносинах свій характер

А де, цікаво знати, його потрібно показувати? На прийомі у психотерапевта? У компанії подруг? В гостях у мами? Нікому не сподобалося б дізнатися, що поруч кілька років знаходився чоловік, який прикидався кимось, правда? Значить, ні до чого піддавати таким тортурам партнера. Навпаки, з самого початку потрібно показувати себе рівно такими, якими ми є, щоб не створювати зайвих ілюзій.

4. Не можна з’являтися перед партнером без макіяжу

Ніхто не говорить, що після початку відносин можна запустити себе і не піклуватися про свій зовнішній вигляд, але і ламати себе теж не варіант. Це питання внутрішнього комфорту. Якщо комусь подобається носити макіяж будь-якої яскравості — значить, потрібно його робити прямо з ранку. Інші вважають за краще чисте обличчя-і тоді не варто намагатися малювати. Головне-залишатися собою в будь-якій ситуації.

5. Ревнощі зміцнюють відносини

Справжня любов не має з ревнощами нічого спільного. Прояв власницьких інстинктів, невпевненість в собі і комплекси — ось що змушує зазвичай ревнувати. Часто ще й без прив’язки до того, що робить (або, навпаки, чого не робить) партнер. Викликати ж ревнощі усвідомлено-повна дурість, яка призведе до недовіри, досади і злості. Набагато краще і чесніше сказати безпосередньо, якщо у відносинах щось перестало влаштовувати.

6. Потрібно встановлювати стеження і перевіряти повідомлення в телефоні і соцмережах: раптом у партнера хтось з’явиться?

Точно відомо тільки одне: якщо чинити подібним чином, дуже швидко виявиться, що привід ревнувати дійсно є. Ніякої нормальна людина не витримає поруч з собою параноїка, який не хоче вчитися довіряти. Якщо виникають питання з приводу відлучок з дому або затримок на роботі, краще запитати спокійно про причини, ніж мучити себе і партнера підозрами і стеженням.

7. Близькість дуже важлива, ніяких особистих кордонів бути у відносинах не може

Насправді, близькість може виникнути тільки там, де обидва партнери вміють цінувати межі один одного. Наша особиста свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини, і заперечувати це було б нерозумно. Гармонійні відносини будуються на повазі, і ніяк інакше.

8. Завжди потрібно йти на поступки партнеру

Компроміси і поступки необхідні для нормального вирішення конфліктів і усунення недомовок. Але дивно було б думати, що так повинен себе вести хтось один з двох-якщо виникає відчуття, ніби вас змушують поступитися якимось своїм важливим принципом, порушуються особисті кордони. Потрібно спокійно повідомити про це партнеру і спільно пошукати інший варіант виходу з проблеми.

9. Ніколи не можна обманювати (зворотне-не варто повідомляти всієї правди)

Обидві ці крайності шкідливі. Брехати однозначно погано, але в деяких ситуаціях дійсно не варто присвячувати партнера в подробиці свого минулого. Наприклад, якщо мова йде про травмуючих спогадах дитинства або досвіді абьюза в попередніх відносинах.

Які з цих порад дійсно не можна давати друзям і близьким?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code