10 фактів про ляльку Барбі: чому вона так і не вийшла заміж за Кена і навіщо стала президентом

Коли з’явилася найпопулярніша лялька в світі, хто став її прообразом і чому Барбі продовжують критикувати?

Складно знайти людину, яка не знала б про ляльку Барбі — в кінці дев’яностих минулого століття ця іграшка була заповітною мрією мільйонів маленьких і великих дівчаток на території колишнього Радянського Союзу, та й зараз Барбі залишається однією з найпопулярніших ляльок в світі. Її історію знімуть у вигляді байопіка з Марго Роббі в головній ролі – а поки згадаємо, з чого все починалося.

Культова лялька виявилася ще й в числі найбільш спірних — що б не робили виробники, завжди знайдуться люди, які будуть люто критикувати іграшку: як вона виглядає, у що одягнена, з якою культурною місією з’явилася нова модель. Це досить цікава ілюстрація до того, як рік за роком змінюється світ.

10 фактів про ляльку Барбі, її зовнішність, сім’ю, друзів і зв’язки з громадськістю.

1. Барбі спочатку була іграшкою для дорослих

Прообраз Барбі — пустотлива героїня Ліллі, яку малювали в нескромних коміксах для дорослих. Компанія Heinz Frank випустила ляльку в 1955 році з таким же ім’ям і формами, що і мальована фатальна героїня — вона призначалася виключно для дорослих.

Продажі йшли не дуже добре, тому ляльку перекупила компанія Mattel і запустила випуск іграшки для дітей, змінивши дизайн і перейменувавши героїню. Але і тоді Барбі залишалася класичною дівчиною в стилі пін-ап: пишні високі груди, довгі стрункі ноги, пишне волосся, томний погляд і губки бантиком.

2. Повне ім’я Барбі і місце її народження

Повне ім’я іграшки звучить так: Барбара Міллісент Робертс. Спочатку в її біографії фігурувало містечко Віллоус, але пізніше малу батьківщину перемістили в Нью-Йорк, так що тепер вона офіційно Столична уродженка, а не якась там провінціалка.

3. Хто такий Кен і чому вони не одружаться, нарешті?

Бойфренда Барбі звуть Кен Карсон, вони почали свої відносини аж в 1961 році, але так і не спромоглися оформити їх офіційно. Обидва персонажі були названі на честь засновників фірми Mattel, тому в певному сенсі вони є братом і сестрою. У 2004 році Барбі навіть йшла від свого коханого до австралійського серфера Блейна. Але там щось не склалося, так що тепер пара знову возз’єдналася.

4. У Барбі немає і ніколи не було дітей

Вагітною лялькою випускається Мідж: це дружина кращого друга Кена — Алана. Малятка Шеллі і Кріссі, яких багато хто приймає за дітей Барбі, насправді припадають їй молодшими сестрами.

5. Професійна кар’єра Барбі

У 60-х Красуня віддавала перевагу традиційним жіночим професіям: вчителька, медсестра, співачка, стюардеса. Дуже скоро з’явилися ляльки в одязі астронавта-мабуть, під враженням від польоту в космос Валентини Терешкової. У 70-х Барбі почала робити кар’єру хірурга, потім стала олімпійською чемпіонкою, рок-зіркою і офіцером поліції. Потім додалися професії аквалангіста, байкера, гонщика «Формули-1» і навіть президента.

6. Домашні тварини Барбі

У Барбі — вражаюча колекція тварин: 21 собака, 14 коней, близько 10 кішок, шимпанзе, папуга, панда, жираф, пухнасте левеня і навіть зебра.

7. У Барбі найбільший гардероб у світі

 

За всі десятиліття існування іграшки для неї було створено понад мільярд різноманітних нарядів — такого немає ні у кого в світі. Навряд чи вдасться відшукати приміщення, щоб виставити всі сукні, костюми та аксесуари модниці, якщо комусь прийде в голову така ідея.

8. Кожну секунду в світі продається 3 Барбі

Жодна іграшка не купується з такою швидкістю. З моменту випуску було продано понад 1,5 мільярдів ляльок з ім’ям Барбі: треба розуміти, компанія Mattel отримує вражаючий прибуток.

9. Критика Барбі

Ненависників у Барбі чи не більше, ніж шанувальників. З самого початку ляльку раз у раз лають – за занадто яскраву зовнішність, неправдоподібно вузьку талію і відверто щасливий вигляд. П’ять років тому Mattel стали випускати відразу три нових моделі Барбі — низьку, високу і плюс-сайз. Але і тут критики не вгамувалися: навіть зі збільшеними розмірами лялька здалася їм занадто худий, крім того, на нові моделі потрібні були і нові наряди, і це теж виявилося погано. У мусульманських країнах Барбі була заборонена за занадто непристойні наряди-тепер там продається лялька в традиційних абаях і в нікабах.

10. Портрет Барбі писав Енді Уорхол

Культовий художник не зумів втриматися від спокуси написати портрет легендарної Ляльки – і зробив це в 1986 році. Барбі була експонатом знаменитого паризького музею Гревен-єдина за всю історію іграшка – а в 1974 році на честь неї на тиждень перейменували Таймс-сквер в Нью-Йорку.

У вас була лялька Барбі? А у ваших дітей є?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code