19 років весілля

19 років (гранатове весілля)

Сімейна пара проживши 19 років у шлюбі, досить часто не знають, яка це весілля, які традиції, що прийнято дарувати один одному. Це пов’язано з тим, що дев’ятнадцять років спільного життя не святкують, так як після ювілею — 15 років з дня весілля відзначають тільки круглі річниці весіль. Однак значення цього торжества, не потрібно недооцінювати.

Назва цього свята пов’язане з каменем – гранатом, здатним повернути колишні почуття серця двох близьких людей, допомагаючи розпалити вогонь пристрасті, романтики і авантюризму, який з часом перетвориться в рівне і умиротворений полум’я сімейного вогнища. Тому на думку наших далеких предків, саме гранат є символом 19 річниці, яка називається – гранатове весілля.

Легенди і повір’я гранатового весілля

Гранат—незвичайний камінь, що народжує навколо себе багато повір’їв і легенд. Його сила і захист допоможуть у багатьох починаннях вказуючи вірний шлях. Адже ще з давніх-він полюбився в різних країнах і знайшов своїх шанувальників.

 • Багато років тому ще Ной у важку хвилину висвітлив свій шлях до ковчегу ліхтарем з граната і, ймовірно, тому зміг врятуватися.
 • Згідно з легендами, він має владу над людьми. Але він не таїть її в собі, а дарує своєму власникові. Тому особи, які прагнуть до слави, влада завжди носять перстень з гранатом на безіменному пальці.
 • Особам невпевненим в собі цей камінь дарує оптимізм і надію.
 • Вагітні жінки носили прикраси з гранатом, щоб пологи пройшли легко і без ускладнень, а малюк побачив світ здоровим і витривалим.
 • Закоханий хлопець дарував дівчині перстень або кулон з даним камінчиком. Цим вчинком він розповідав їй про свою любов, сподіваючись на тривале продовження відносин. За допомогою цього таємничого талісмана можна було розпалити серце норовливої дівчини, яка не звертала уваги на кохання і залицяння шанувальника. Дівчина, отримавши подарунок, зобов’язана була прикрасити кільцем безіменний палець, а кулон повісити на ланцюжок, але так, щоб він був обов’язково на рівні серця.

Яких тільки властивостей не приписували даному каменю! Яких легенд про нього не складали! А все це завдяки тому, що має він дійсно чудодійну силу, здатну творити чудеса і дарувати радість тим, хто пізнав і зберігає у себе цей камінь.

Існує грузинська легенда, згідно з якою цей камінь має гарну історію походження.

Вона оповідає про те, що один грузинський цар був здивований вибором нареченого для своєї улюбленої дочки, яка була у нього єдиною. Нареченого для неї він вибирав дуже ретельно. В якості випробування для претендентів придумав непросте випробування. Воно полягало в тому, що майбутній наречений повинен був знайти три дозрілих плода гранатового дерева.

Ці плоди були не звичайними. Вони росли на єдиному в чудовому саду дереві. А сад розташовувався в млявій пустелі, розташованої дуже далеко. Гранатове дерево, яке росло цьому в прекрасному саду, було чарівним. Сад охороняли злі духи, і неможливо було пройти непоміченим повз них. Але все ж один юнак наважився пройти це випробування і зміг добути чарівні плоди граната.

Коли він повернувся додому, то застав царя вмираючим. В його країні вирувала негода, і люди голодували. Юнак подумав, що плоди граната можуть допомогти цареві і його державі. І коли юнак надломив перший плід, то цар тут же видужав. Коли ж був розкритий другий плід, в країні розквітли прекрасні сади. І народ зміг зібрати величезний урожай, завдяки якому був припинений голод. Коли ж був відкритий третій гранат, то з нього посипалися дорогоцінні камінчики, схожі на зерна граната. Ці камінчики розлетілися по всьому світу. І до того, хто знаходить їх, приходить любов і процвітання.

Вважається, що гранат здатний розпалити почуття і пристрасть навіть в крижаному серці. Він обов’язково притягне до вас близьку за енергетикою людину, яка і стане вашою другою половиною. Власникам граната невідомі розлуки і гіркота зрад.

Традиції 19 річниці весілля

Число 19 є сприятливим і приносить удачу. Означає здатність до творчості, великодушність, щедрість, манію величі і примхливості. Характеризується здатністю до творчості, сильною енергією, довголіттям, деспотизмом і нетерпимістю до чужої думки. Крім того дев’ятнадцять в Каббалі є числом золота і Сонця. У життєвих ситуаціях вважається хорошим числом, несучи енергію, спрямовану на духовне просвітлення. Де переважання цього числа у Вашому житті принесе вам щастя, успіх, повагу і шану.

 1. Так як фрукт-гранат вважався символом родючості і шлюбу, то за традицією подружжя повинні були гранат розділити навпіл і з’їсти, щоб надалі любити один одного ще міцніше.
 2. Для святкування 19 років весілля, добре буде, якщо ви приготуєте салат “Гранатовий браслет”, який прикрасить стіл і стане елементом символіки заходи. Також можна поставити кошик з гранатами або ж прикрасити ними окремі страви.
 3. Не варто забувати і про нарядах, якщо є можливість, то одягніться в одяг кольору граната.

Як відсвяткувати 19 років спільного життя

Способів проведення свята безліч. Все залежить від того яке весілля настало для молодят і які їх бажання по даному заходу. Найважливіше, щоб ця дев’ятнадцята річниця весілля не перетворилася на звичайний день, а запам’яталася на довгі роки.

 1. Найбільш популярним вважається свято в колі сім’ї в домашній обстановці. Якщо вдома відзначати 19 років немає бажання або можливості, можна відправитися в кафе або ресторан.
 2. Якщо гранатова річниця випадає на літнє весілля, коли на вулиці тепло і навколо все купається в зелені, то можна виїхати з друзями на природу: подихати свіжим повітрям, посмажити шашлики, поспівати біля ватри романтичні пісні.
 3. Якщо закохані планують відсвяткувати річницю тільки разом один з одним, то в цей день можна відправитися в театр, сходити на концерт або поїхати в будинок відпочинку.
 4. Найбільш сміливе подружжя може зануритися з аквалангом або стрибнути з парашутом. Таке свято вони точно запам’ятають на все життя.

Ну, а якщо захочете запросити гостей, то яке весілля в 19 років спільного життя без старих добрих друзів? Їх обов’язково потрібно запросити на торжество. Місцем проведення заходу може бути улюблене кафе або ресторан.

Привітання на дев’ятнадцяту річницю весілля

Якщо вашим близьким людям виповнюється дев’ятнадцята річниця весілля, дуже важливо, щоб такі привітання для них були не банальними і ненудними, а зовсім навпаки – яскравими, оригінальними, гучними і запам’ятовуються. Адже ця дата – 19 років сімейного життя. В якій ви повинні щиро привітати з гранатовим весіллям. Побажати домашнього тепла і затишку, мирного неба над головою і великої удачі, достатку і поваги в сім’ї, щирих почуттів і спільного прагнення до ще нездійсненою мрією. Все це можна висловити віршами:

З гранатовим весіллям, мої дорогі!

Прекрасною у вас вийшла сім’я,

Хоч були часом часи непрості,

але бачить доля, що зломити вас не можна.

Бажаю і далі вам бути разом

І радість один одному дарувати щодня,

Щоб було удвох вам завжди цікаво,

Любов наповнювала серця незмінно.

Протягом 19 років шлюбу виникали різні ситуації, причому вони можуть бути як позитивними, так і негативними, але якщо двоє людей досі разом, значить, їх пов’язує щось більше і особливе. Саме тому, набагато краще вітати ювілярів віршем власного твору або замінити його креативним тостом або жартівливим смс. У більшості людей гранат асоціюється саме з фруктами, а тому варто у вірші використати образи наповнені соковитістю і насолодою. Любов повинна бути солодка, яскрава і соковита і саме тоді, навіть ще 19 років ці двоє будуть любити один одного, підтримуючи і люблячи. Але якщо скласти не виходить, то можете скористатися вже готовими варіантами привітання на 19 років весілля. Привітання у віршах можна оформити у вигляді листівки виготовленого своїми руками, а якщо нанести на футболки то це буде чудовим подарунком для подружньої пари.

Що дарувати на 19 років гранатового весілля

Вибір подарунка на 19-річну річницю весілля не такий вже й очевидний. Згідно з повір’ями виробами з граната можуть обмінюватися лише близькі люди, між якими необхідно повернути вогонь пристрасті, це відповідно можуть бути тільки чоловік і дружина в цей урочистий день. Тому:

Що подарувати чоловікові на 19 років весілля

Чоловік є захисником сім’ї і помічником дружини. Обов’язково привітайте чоловіка з річницею. Подарунки повинні бути пов’язані з гранатом. Обов’язково при виборі подарунка враховуйте зайнятість і рід діяльності чоловіка. Варіантом подарунка на 19 річницю може бути:

 1. Краватка або сорочка бордового кольору.
 2. Відмінним варіантом для чоловіка стане набір інструментів в зручній валізці кольору граната.
 3. Запонки або перстень з гранатами.
 4. Записна книжка або чохол для мобільного телефону гранатового кольору.

За 19 років чоловік і дружина зближуються і стають рідними. Тепер дружина знає всі звички чоловіка і може дізнаватися те, що необхідно дружину з перших жестів і навіть погляду.

Що подарувати  дружині на 19 років весілля

Презентів на 19 річницю весілля для дружини величезна кількість.

 1. Кожній жінці приємно, коли їй дарують квіти. Нехай це буде квітка в горщику або ж її улюблені троянди, хризантеми, лілії або тюльпани.
 2. Жінку можна порадувати прикрасою з гранатом: сережками, кольє, брошкою, браслетом, кулоном, кільцем.

Вибираючи гранатовий презент для дружини, потрібно пам’ятати, що він повинен принести радість. Тому не слід зупинятися на сковороді або каструлі, якщо жінка не є любителькою готувати і не мріє про них сама.

Подарунки від друзів і родичів

Подарунок на 19-річну річницю весілля може бути загальним, призначеним відразу обом подружжю. Оригінальним подарунком буде фотоальбом в червоній обкладинці з фотографіями молодят з їх першої весілля або:

 1. Можете віддати перевагу подарункам бордових кольорів, це може бути що завгодно: постільна білизна, ароматизовані свічки, посуд, статуетки, сувеніри.
 2. Темно-червоні вина, гранати, гранатові соки.
 3. Щоб подружжя віддалися пристрасті без оглядки на побутові проблеми, в гранатове весілля, можна подарувати побутову техніку, наприклад пилосос, посудомийну або пральну машину.

Якщо подарунок не пов’язаний з символом свята, то можна його упакувати в темно-червоний подарунковий папір, перев’язавши золотистою стрічкою. Подарунки на 19 років весілля не обов’язково вручати дуже дорогі, так як гранатова річниця відзначається зазвичай не надто пишно, адже попереду подружжя чекає черговий ювілей, до якого варто підготуватися ґрунтовно. Подарунки на цю річницю весілля повинні підкреслити єднання подружжя, їх підтримку і взаємовиручку, налагоджений і упорядкований сімейний побут.

Святкування 19 років спільного життя – це щирість і теплі емоції. Не так важливо відповідність традиціям і етикету, як почуття, що йдуть з глибини душі. Дивуйте і створюйте настрій один одному і оточуючим. Даруйте радість красивими святами і поважайте пам’ятні дати і надійні шлюби. Так створюється історія, так з’являються щасливі союзи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code