Черемха – прикмети, перевірені століттями

Виникнення деяких прийме стало результатом багатовікового спостереження людей за явищами природи, їх взаємозв’язком. Ластівки над землею-на дощ або туман взимку-до потепління – точні свідчення, які практично ніколи не підводять. Народні прикмети про черемшину – з тієї ж області, вони народилися завдяки пильності наших предків.

В допомогу орачів і хліборобам

Багатий урожай

Це широко поширене на Русі дерево раніше виступало в якості головного радника при рішенні про терміни посадки зернових культур. Старі люди говорили: довго і пишно цвіте черемха – прикмети вдалого літа з теплою погодою і достатньою кількістю опадів. Така «поведінка» дерева обіцяло багатий урожай проса і пшениці, велику наповнюваність класів, достатній термін для визрівання і прибирання злаків.

До похолодання

Безпосередньо в момент масового появи білих бутонів варто очікувати раптового похолодання – пояснити цей факт складно, але прикмета ніколи не підводить. Саме тому до початку цвітіння займатися посадками не слід (ще зберігається ймовірність заморозків, які можуть погубити майбутній урожай). Заблагоухали пишні грона – закінчилися холоди, можна кидати в землю зерно, садити картоплю.

Черемха – і трохи містики

Це дерево (і квіти, і гілки) використовується у багатьох магічних ритуалах – від зняття порчі до наведення привороту. Його аромат відмінно допомагає при лікуванні депресії. У черемховий сад можна відправитися на прогулянку з коханим, який не проявляє бажаною ініціативи – таке рандеву на лоні природи допоможе злегка підштовхнути шанувальника. Ну, або хоча б остаточно з’ясувати його наміри.

Жіноче дерево

Дерево вважається виключно жіночим, тому для юних дівчат воно служить чудовим оберегом, але сімейних відносин здатне мимоволі нашкодити. Особливо небезпечна черемха біля будинку – прикмети говорять, що це веде до охолодження в любові між подружжям і до сварок родичів різних статей. Зрозуміло, що в цьому немає ніякого злого умислу. Просто белоцветная красуня чітко розставляє пріоритети», дбаючи виключно про жінок, а чоловіків мимоволі пригнічує.

Втрата чоловіка – як уникнути?

Іноді мимовільне поява молодого деревця поблизу паркану (таке можливо, якщо пташки «посіяли» насіння) стає серйозним застереженням: у кращому випадку чоловік через деякий час може піти з дому, в гіршому – померти. Все залежить від того, куди черемха простягне свої коріння. Якщо вона почне розростатися в бік житлового будови, чекай біди. Щоб заздалегідь убезпечити близьких, бажано акуратно викопати деревце і пересадити його в гарне місце, але куди-небудь подалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code