Чому не можна мити посуд у чужому домі – що кажуть прикмети

Помити посуд після застілля – здавалося б, це данина ввічливості, особливо якщо мова йде про сімейне застілля, на яке запрошені тільки близькі і далекі родичі. Але народні прикмети категорично не рекомендують господарям дозволяти виконати цю нескладну роботу гостям – і тому є ряд важливих причин.

Чому не можна дозволяти мити посуд гостям

Можуть наврочити

Основна причина забобони криється в тому, що мова йде про двох дуже важливих складових – воді і посуді.

  1. Посуд – посудина для їжі, яка може вплинути на самопочуття людини як позитивний, так і негативний ефект.
  2. А вода виступає дуже хорошим провідником, і проводити вона здатна не тільки позитивні думки, емоції, почуття, але і негативні.

В результаті, якщо вашу посуд помиє чоловік, який, хай навіть неусвідомлено, вам заздрить, поволі бажає нещастя, то його думки за допомогою потоку води перенесуться на посуд, з якою вам же потім доведеться їсти, разом з їжею поглинаючи поганий знак.

Можна дозволити гостю завантажити брудний посуд у посудомийну машину, але тільки не мити її руками. Навіть якщо вам здається, що цей чоловік налаштований цілком доброзичливо, краще не ризикувати.

Про домовика

Ще одне тлумачення прикмети, за якою гостю не можна мити посуд у чужому домі – бо що домовик може образитися.

Затишок і чистоту сімейного вогнища повинна підтримувати господиня будинку, якщо ж вона передає якісь свої обов’язки іншим людям, домовик може вважати це образою і перестати допомагати їй у різних домашніх справах. А значить, у господині (та й у господаря) додасться клопоту – почнуть частіше ламатися побутові прилади, скрипіти двері, битися посуд і т. д.

Позитивна сторона

Правда, є у прикмети про миття посуду в гостях і зворотна сторона. Якщо вашу посуд помиє людина, яка бажає вам виключно добра (наприклад, батьки або діти – в гостях у літніх батьків), то він привнесе у ваш будинок позитивну енергетику.

До речі: якщо тарілки, виделки і келихи все ж хтось помив, дайте цій людині монетку – хоча образа будинкового від цього не пройде, потік можливого негативу трохи знизиться.

Чому не можна мити посуд у гостях: прикмета

Ми розібралися з тим, чим загрожує господарям, якщо вимиє посуд гість. Але прикмети вважають, що і для самого гостя від такого жесту доброї волі може бути шкода.

  1. Вимити в гостях ножі – посваритися з господарями будинку.
  2. Розбити під час миття тарілку – до сварки.
  3. Якщо в сім’ї господарів панує напружена атмосфера, можна ненавмисно перенести негатив на себе.

Є і хороша прикмета – чому в гостях не можна мити посуд, так це тому, що даний ритуал обіцяє незаміжній дівчині швидке весілля. Якщо дівчина заміж виходити найближчим часом не хоче, то краще їй за таку роботу не братися. І навпаки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code