Чому не можна їсти з ножа — прикмета

В епоху Середньовіччя в Європі звичайні люди не мали столових приладів, в цій ролі вони використовували власні пальці або ніж — універсальне «знаряддя» на всі випадки життя. Тодішні трапези до цього розташовували. Звичайно головна страва являло собою шматок м’яса (часом — цілу тушу), яку крутили над вогнем, відрізаючи з країв невеликі підсмажені шматки — і відразу відправляли їх в рот.

Але по мірі розвитку цивілізації виникло нове правило: їсти з ножа — прикмета шкідлива і небезпечна.

Нюанси «за статевою ознакою»

Найчастіше згадується загальна прикмета: не можна їсти з ножа — станеш злим.

Ймовірно, це відгомін того перехідного періоду, коли люди, які вважають себе культурними, вже озброїлися виделками та ложками. Знати, перейнявшись свежепридуманными правилами, дивилася з презирством на простолюдинів, які по-старому орудували за одним столом ножиком. Природно, таким «відсталим» товаришам приписували всілякі пороки — хамство, агресивність, тупість.

Звідси пішло ще одне правило, що пояснює, чому не можна їсти з ножа — прикмета обіцяла «відступникам» повну деградацію, нездатність досягти в житті успіху.

Дійсно, чого чекати від людини, яка не в змозі навчитися тонкощам етикету? Навіть в наші дні можна почути щось подібне: мовляв, будеш облизувати лезо — всі правильні думки відріжеш, залишиться в голові одне сміття!

Агресія, грубість, вульгарність, зухвала поведінка — риси, які не прикрашають чоловіків. Але жінкам вони також не до лиця.

Якщо дівчина в колишні часи порушувала пристойності, хапаючи шматочки прямо з ножика, їй пророкували нещасливий шлюб.

Причому, виключно з власної вини: буде гостра на язик, непочтительна, не зуміє знайти взаєморозуміння з чоловіком і його родичами. Плюс — отримає в свекрухи сварливу жінку, пліткарку і скандалістку.

Чому не можна їсти з ножа — прикмета з підтекстом

У того, хто злизує крихти з ножа, можуть початися проблеми зі здоров’ям.

Найпростіше, звичайно, банально порізатися. Ранки в роті навіть в наші дні часто призводять до серйозних ускладнень, а триста років тому вони погрожували зараженням крові. Почесно прийняти смерть від клинка в бою, але стати жертвою власної дурості, ліні і неорганізованості — радості мало.

Травмований мова не додасть щастя і веселощів. Людина, який примудрився порізатися таким безглуздим чином, довгий час перебуває в поганому настрої. Тут і до сімейних сварок через дрібниці недалеко. А далі — рукою подати до повного охолодження у відносинах.

Тому виникла особлива «жіноча» прикмета, яка обіцяє любителькам хапати їжу з вістря ножа всілякі проблеми, в тому числі — регулярні зради і байдужість чоловіка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code