Чому полуниця не солодка

Чому полуниця не солодка, що змінює її смак

Полуниця по праву завоювала лідируюче місце серед ягід. Вона ароматна, солодка, володіє масою корисних властивостей, джерело вітамінів і мінералів, насичена вітаміном С і фолієвою кислотою. З таким «арсеналом» можуть лише конкурувати цитрусові і чорна смородина.

Чому полуниця не солодка

«Королева» позитивно діє на організм: зміцнює стінки судин, підвищує імунітет, нормалізує роботу кишечника, підвищує рівень тестостерону, а також вбиває мікроби і віруси. Вона малокалорійна, тому навіть при самій строгій дієті не заборонена.

Солодка полуниця дуже бажаний гість на грядці. Однак вона примхлива і вимоглива до догляду. Вирощуючи її, потрібно врахувати природні умови і запобігти можливі стреси для ягід.

Зовні нічим не відрізняється полуниця може бути зовсім інший за смаком. Одні солодкі ягідки, інші ні. Розібратися, чому полуниця не солодка допоможуть такі підказки:

  1. На смак і соковитість ягід впливає полив. Від надлишку вологи, будь то дощовий період, або часте рясне зрошення водою, ягоди стають водянисті, кислі, а часом і гіркі. Коли ягоди починають червоніти знизьте інтенсивність поливу.
  2. Освітлення. На нерівномірно освітленій грядці полуниця може бути різною за смаком. Не солодкі ягоди будуть в затінених ділянках, де сонячне світло потрапляє рідко на кущики. Для визрівання плодів необхідно мінімум 8 годин яскравого сонця.
  3. Склад і структура ґрунту. Один і той же сорт полуниці на різних ділянках може мати різну ступінь солодощі. Найбільш прийнятним варіантом є дренування ї легкий родючий нейтральний грунт.
  4. Високі грядки дозволяють підсипати новий грунт, проводити рівномірне зволоження і отримувати від сонця достатньо світла. Рівень залягання ґрунтових вод не менше 60-80 див. Відстань між кущами має бути не менше 25-30 див. Загущені посадки не обіцяють хорошого, за смаком полуниці не солодка, а за розмірами – дрібна. Вільний простір дає повноцінний розвиток.
  5. Полуниця втрачає насолода від часу. Часто буває, що садівники знайшовши ідеальний для себе сорт вирощують його десятиліттям. Тим часом кущ старіє, ягоди дрібнішають і змінюється смак. Встановлено, що на одному місці королева ягід може рости не більше 4-5 років без втрати своїх властивостей. Після чого настає швидке «старіння» від виснаження ґрунту. Вихід – пересадити на нове місце, взявши від маточного куща вуса або оновити посадковий матеріал.
  6. Огляньте кущі, немає чи ознак хвороби. Цвіль і гниль – небезпечні для полуниці. Загнивання також може відбуватися і від постійного перебування на землі у вологому середовищі. Якщо посадку проводити за укрывному матеріалу, то цього можна уникнути. До того ж це вирішує проблему з шкідливими комахами і бур’янами.
  7. У перший рік після посадки обривайте всі квітки на маточних кущах для розвитку пагонів і більш якісного врожаю в наступному році. Не намагайтеся отримати хороший врожаю вже з першого року, дозвольте рослинам розвинутися і набратися енергії.
  8. Розпушування дозволяє не допустити утворення грунтової кірки, буде швидше випаровуватися волога, а значить, не буде застою води.
  9. Осінній покос безжально може пошкодити точки зростання, що призведе до погіршення смаку. Є окрема тема як краще обрізати листя полуниці.

На завершення можна сказати, що полуниця втрачає насолода від багатьох факторів, на які ми можемо впливати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code