Чи потрібно обрізати листя полуниці

Чи потрібно обрізати листя полуниці навесні і восени, помилки при зрізці

Отримати врожай полуниці не так і просто. Це досить примхлива культура, за якою потрібен догляд і постійний контроль. Обов’язковою процедурою є обрізання листя і вусів. Є різні думки з питання обрізати чи листя полуниці і коли це краще робити.

коли краще обрізати полуницю

Перевага зрізання — очищення грядки полуниці від старих листя з перезимовавшими шкідниками. Обрізавши надземну частину, ягідні кущі концентрують енергію в кореневій системі, в результаті чого корінці стають товщі, вегетаційний період швидко переходить в активну фазу – починається нарощування листя. Своєчасне видалення вусів також сприяє кращому плодоношення.

З одного боку на старих листках полуниці накопичуються шкідники та збудники хвороб, які переходять на молоді листочки. З іншого боку зрізання листя послаблює рослину, розвиток довше, а плодоношення починається пізніше. Щоб прискорити цей процес після обрізки проводять підгодівлю.

Листя полуниці з явними ознаками хвороби потрібно обрізати!

Якщо «королівських» кущиків у вас багато, то акуратно обробити індивідуально кожен фізично неможливо і найчастіше в процесі зрізання пошкоджують відростають нові листочки, але якщо це кілька грядок, то від старої листя краще позбутися.

Коли і як обрізати листя полуниці

Оглянути грядки і провести роботу з секатором потрібно вже на початку квітня. Виберіть для цього суху безвітряну погоду.

На відміну від осінньої обрізки, навесні не можна повністю видаляти листя на полуниці. Видаляємо тільки ослаблені, пошкоджені, деформовані або лежать на землі, не чіпаючи листяну розетку. Це дозволить вільно проходити і сонячним променям, і повітрю. При зрізку залишити невеликий черешок, інакше квіти і зав’язі будуть занадто пізно формуватися.

як обрізати листя полуниці

В процесі обрізки полуниці частіше обробляйте інструменти, щоб не розносити суничного кліща.

В цей же час обрізають вуса на відстані 5-7 см від листяної розетки і акуратно витягують з ґрунту руками або сікачем. Обривати вуса не можна, щоб не травмувати кореневу систему. Якщо під час обрізки висмикнули кущик, значить рослина було слабким і особливо переживати за нього не варто, великого врожаю він би не приніс.

Всі обрізані частини полуниці спалюють або виносять за межі ділянки.

Догляд після обрізки

Після виконання санітарної процедури навколо кожного кущика грунт розпушують вузькою сапкою. Поверхневе залягання кореневої системи ускладнює процес, т. к. пошкодження призведе до загибелі рослини.

Поливають з лійки і через час проводять підгодівлю. Для цього використовують універсальне добриво або розчини: на відро води 1 частина аміачної селітри і 2 частини аммофоскі або 25 г сечовини розчинити у відрі води. Під кожен кущ вносять 0,5 л препарату.

Популярні помилки:

  • абсолютне скошування кущів;
  • обрив листя або вусів;
  • неакуратне розпушування;
  • пошкодження при обрізанні листяної розетки (серця рослини);
  • занадто коротка обрізка листя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *