Чому абрикос не плодоносить

Чому абрикос не плодоносить, що робити з відсутністю врожаю

Абрикос по праву завоював серед дачників одне з головних місць серед списку плодових дерев. Навесні в саду починається буяння кольору, а аромат розноситься по ділянці, плоди солодкі і соковиті. Частою проблемою є відсутність плодів навіть при рясному цвіті. Так чому абрикос не плодоносить, як вирішити проблеми?

Чому абрикос не плодоносить

Дерево починає давати врожай з 3-5-річного віку. Сприяє цьому правильно вибране місце, відповідний грунт, повноцінне харчування і регулярний догляд.

Посадіть відразу кілька видів абрикоса з різним терміном дозрівання, тоді збирати плоди можна буде довше. В умовах невеликого дачного ділянки достатньо 2-3 дерева.

Причини, чому абрикос не плодоносить

  1. Неадаптований під район вирощування сорт.
  2. Неправильно підібране місце.
  3. Неподходщий склад і структура ґрунту.
  4. Помилки при посадці.
  5. Весняні різкі перепади температур.
  6. Неотлаженный полив.
  7. Відсутність підживлень і захисних дій проти хвороб і шкідників.
  8. Немає запилювачів.

Як мінімізувати відсутність плодів

Щоб абрикос дав урожай, спочатку підберіть районований сорт, який буде пристосований до вашого клімату району.

З зимостійких сортів садівники виділяють: Лель, Росіянин, Тріумф, Медовий, Витривалий, Снегирек та інші.

Посадочне місце

Навесні часто змінюються погодні умови, відбувається коливання температур, змінюється напрям вітру, велика ймовірність повернення заморозків. Саме вибір посадкового місця може вберегти дерево від такого стресу.

Абрикос добре себе почуває в захищеному від вітру місці, де буде досить багато світла і тепла. Смак і соковитість плодів безпосередньо залежить від цього.

Зверніть увагу на глибину залягання грунтових вод, чим вони глибші, тим краще. Навіть незначний застій води може впливати на те, що абрикос не буде плодоносити, а при постійному підтоплення і зовсім призведе до загибелі. Для перестраховки в посадкову яму укладіть дренажний шар.

чому не дає врожай абрикос

Ґрунт – важливий фактор при посадці абрикоса

Для успішного плодоношення дереву потрібна супісок або суглинок із слаболужною середовищем кислотності. Якщо ділянка не має таким грунтом, то замініть його тільки в посадковому місці. За обсягом це 1 м глибиною, шириною і довжиною. Перевірте кислотність грунту і при необхідності проведіть вапнування.

У кислому грунті абрикос не отримає всього набору поживних елементів для формування плодів.

Природні умови

Навесні часто заморозки повертаються, набряклі нирки пошкоджуються. При ранньому цвітінні і пізньому морозі врожаю не буде. Щоб перенести терміни цвітіння абрикоса знадобляться препарати, у складі яких Ауксин, затормаживающий ріст рослин. Це дозволить відтягнути початок цвітіння на 10 днів. Наприклад, «1-НОК», яким обробляють восени.

Врятувати абрикос від обмерзання навесні допоможе обкурювання. Потрібно створити димову завісу за допомогою вогнища з підвітряного боку на безпечній відстані від дерева.

абрикос не дає урожай

Полив і підживлення

Полив – одна з важливих складових успішного плодоношення абрикоса. На кожне молоде дерево потрібно 30 л води, для дорослого – 50 л.

Після зими поливальний етап починається в квітні, звичайно, якщо немає дощів. Наступний раз – у травні, далі по мірі необхідності. Не можна, щоб дерево відчувало нестачу вологи на початку дозрівання плодів, але і від перезволоження плоди тріскаються. Знайдіть золоту середину.

Підгодівлю абрикоса проводять 1 раз на рік. Якщо органікою, то з розрахунку 3-4 кг перегною або компосту на одне дерево. Якщо мінеральним комплексом, то 300-400 г аміачної селітри, 800-900 г суперфосфату і 250 г хлористого калію.

Якщо підгодівлю абрикоса провести безпосередньо під час цвітіння, то велика ймовірність відсутності зав’язей.

полив абрикосів

Запилення

Є сорти абрикоса, які потребують перехресному запиленні, при купівлі саджанця уточніть у продавця. В цьому випадку потрібно посадити поблизу 2 дерева з однаковим періодом цвітіння, щоб вони переопылялись одночасно. Якщо вони будуть розсаджені в різних куточках саду, то врожаю можна не дочекатися.

Якщо площа саду не дозволяє розсаджувати багато дерев, придивіться до сусідського сорту, купіть такий же і посадіть як можна ближче до нього.

Щоб причиною відсутності плодів абрикоса не ховалося в нестачі запилення, залучайте в сад бджіл. В пристовбурних колах посадіть рослини-медоноси: чорнобривці, кульбаба, конюшина, календулу. При вирощуванні кульбаб будьте обачні, щоб вони не розселилися по всій ділянці і не довелося потім боротися з ними. Якщо це сталося, то позбутися від них можна різними способами.

Шкідники і хвороби

Однією з причин чому абрикос не плодоносить можуть стати шкідники або хвороби. Найпоширеніші: моніліоз, кластероспориоз, цитоспороз. Комахи-шкідники: плодожерки й листовійки.

Який би не був відповідь, в будь-якому разі не відмовляйтеся від профілактичної обробки обприскуванням 3%-ним розчином бордоської рідини, після опаду листя.

Осіння побілка дерев дозволить взимку захистити кору абрикоса від гризунів.

Потрібна обрізка

Густа крона – не припустиме умова вирощування абрикоса. При відсутності обрізки гілки ростуть як їм «подобається», зелена маса гущі з кожним роком, всередині крони стає темно — плоди зав’язуються лише на кінцях гілок.

Обрізка дозволяє сформувати крону і підвищити внутрішнє освітлення, що не лише підвищити врожайність, але і якість плодів. Спочатку прибирають хворі, пошкоджені і сухі, а тільки потім вертикальні, які дають багато тіні.

Зростаючі гілки від скелетних гілок підрізають, коли їх довжина буде більше 50 див.

Старе дерево обов’язково омолоджують, вкорочуючи вже скелетні гілки. У рік, коли проходить масштабна обрізка абрикос не плодоносить.,

обрізка абрикосу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *