Дарувати іконку – прикмета з «християнським» підтекстом

Кажуть, що дарувати або приймати ікони від інших людей не варто взагалі – це дуже символічний «презент», наповнений сакральним сенсом.

Офіційна позиція церкви з подібним твердженням різниться: головне, щоб усе відбувалося від душі, «за згодою».

Дійсно, якщо для людини іншої віри християнська ікона – всього лише безглузда картинка, то дарування може вважатися блюзнірством і принесе одні лише неприємності.

В яких випадках подарунок буде доречним?

Різні свята – різні святі

Основний принцип, що діє в подібній ситуації – від серця до серця. Збираючись дарувати ікону чоловікові або жінці, задумайтеся, чого саме ви хочете досягти? Якщо необхідно забезпечити персональну захист, то краще всього вибрати образ Святого покровителя. Має значення і професія адресата. Приміром, морякам протегує Миколай Мирлікійський, військовим – Георгій Побідоносець, студентам і людям науки – Свята мучениця Тетяна або Сергій Радонезький.

На весілля

У минулі часи було прийнято дарувати ікону на весілля – її вручали молодим батьки, благословляючи нову родину, забезпечуючи їй заступництво Вищих Сил. Сьогодні подібна традиція знову повертається. При цьому не має значення, чи відбувалося церковне вінчання або вся процедура одруження була виключно світської. Дуже благотворно на відносини в парі впливає образ Петра і Февронії.

На день народження

Дарувати ікону на День народження – ще один звичай, який виник на зорі християнства. Вважається, що це допомагає імениннику зміцнити здоров’я, гармонізувати особисті відносини, уникнути багатьох небезпек і досягти успіху в справах. Шанувальникам життя «по фен-шуй» можна навіть підібрати образ у відповідності з місяцем народження (тобто по Зодіаку). Наприклад, всім «повітряним» знакам чудово підходить Неопалима Купина.

Чи завжди можна дарувати ікони – прикмети «проти»

Новосілля, весілля, іменини – ті головні приводи, коли подарунок буде виправданий на всі сто відсотків. Тільки не слід перетворювати важливий обряд в якесь театралізоване шоу, наприклад, приносити святий образ на банкет в ресторані або модну вечірку. Такий підхід занадто явно нагадує святотатство, тому ефект від нього може бути зворотним.

Ще один важливий момент стосується чужих образів, які в деяких випадках намагаються передаровувати. Якщо ікона, отримана у спадок, забезпечить адресату додатковий захист роду, то випадково знайдена або добута неправедним шляхом (вкрадена, присвоєна без згоди колишнього власника) може сильно ускладнити життя нового господаря, відвернути від нього удачу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code