Дарувати ножі – прикмети і забобони

Є ряд ознак, про які добре відомо всім людям, навіть не вірить у чорну і білу магію, долю, ворожіння і пророкування. Це прикмети про чорну кішку, смітті, який не можна викидати ввечері, і ножах, які не можна подавати в якості подарунка. Ось про те, чому не можна дарувати ножі і в яких випадках можна обійти прикмету без наслідків, ми і поговоримо.

Чи дарують чоловікам ножі

Ніж незамінний сьогодні на кухні, в давнину – на полюванні або при обробленні туш тварин, а також в бою або в поході. Сьогодні ножами частіше користуються жінки, а бували часи, коли ними володіли чоловіки.

Так або інакше, ніж у чоловічих руках був пов’язаний з кровопролиттям. Його використовували для власного захисту і нападу, для полювання і виготовлення іншої зброї – стріл, списів.

Якщо ніж потрапляв в руки іншого чоловіка, не того, якого він спочатку належав і для якого був виготовлений, то нічого доброго з цього не виходило. Це швидко помітили і перестали брати ножі навіть у якості військових трофеїв, інакше він приносив смерть того, хто його взяв.

Коли можна дарувати?

Дарувати ніж можна було тільки в тому випадку, якщо його виготовив один чоловік спеціально для іншого з думками про те, кому він буде належати. Причому дарування робили цілий ритуал, покликаний допомогти ножу і його новому господареві знайти незримий зв’язок.

І в наші дні можна дарувати ніж чоловікові тільки у тому випадку, якщо він раніше нікому не належав. Краще замовити його виготовлення. А ще краще – подарувати гроші, на які чоловік сам зможе купити собі ножа. До речі, всі прикмети, що стосуються ножа, з таким же успіхом можна застосувати до будь-якої холодної зброї – кинжалам, саблям, бойових сокир і т. п. У всіх У них повинен бути лише один власник.

Чи можна дарувати ножі на День народження

Можна. Але тільки в тому випадку, якщо ви не боїтеся посваритися в майбутньому з іменинником. Прикмети не беруться нізвідки – помічено, що стосунки з тією людиною, з яким були піднесені ніж, кинджал або будь-ріжуче знаряддя, незабаром розірвуться, «разрежутся». У народі так і кажуть – «Подарував ніж – перерізав дружбу».

Кому можна?

Є винятки – можна подарувати кухареві обробний ніж, виключно новий, в красивій упаковці. Але ви не повинні бути з цим кухарем в близьких відносинах – це може бути колега, начальник, чоловік родички і т. п. Найкраще дарувати такі подарунки колективно, вибираючи примірники більш якісні і подорожче. Тоді ймовірність розриву відносин і сварки буде зведена до мінімуму.

Отже, дарувати ножі – погана прикмета, але не завжди і не скрізь. Категорично не рекомендується дарувати жінці такий предмет близькому чоловікові. А ось отримати такий подарунок чоловікові від чоловіка, особливо на Кавказі, де холодну зброю в особливій пошані, буде означати повагу.

Як правильно вручати?

Якщо ви все ж зважилися дарувати ніж, то:

  • не виймайте його з упаковки – це повинен зробити новий господар;
  • не даруйте неупакований ніж;
  • попросіть натомість монетку – так подарунок перетвориться на товар, скасувавши всі негативні прикмети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code