Ходити вдома босоніж

Ми багато робимо, не замислюючись про те, який сакральний сенс несе наша дія і несе взагалі. Так і з ходінням вдома босоніж – хто-то любить дотик босих ніг до підлоги, хто жити не може без тапочок і ходить тільки в них. Виявляється, ходіння без взуття може бути поганою прикметою.

В які дні не можна ходити босоніж?

У певні дні ходити без взуття категорично не рекомендується. Так, у свято Успіння Богородиці, що відзначається 28 серпня, навіть маленьких діток, які тільки почали ходити, рекомендується взувати – вважається, що до людини, яка в цій день ходить босий, липнуть всякі хвороби.

4 січня, коли відзначається День Святої Анастасії, також не можна ходити без взуття. Кажуть, що це принесе нещастя близькій людині, а тому, хто ходить босим – бідність.

Ходити босоніж: до добра або до лиха?

Не можна ходити босоніж за грибами – босому грибникові не сприятиме успіх, гриби і якщо попадуться, то тільки старі й червиві.

Ні в якому разі не варто роззуватися в будинку, де в цей день є покійник (а також в той день, коли його поховали. Тобто, навіть якщо небіжчика в будинку вже немає, в день похорону в його будинку не роззуваються).

Але основна частина негативних прикмет про ходіння без взуття пов’язана з тим, що людині, нібито, це загрожує хворобою або бідністю. Якщо міркувати логічно, в цьому є здоровий глузд. Це сьогодні для нас походити босим – задоволення, а були часи, коли взуття мали лише заможні громадяни. Навіть постоли були далеко не у кожного селянина, як і валянки. А вже якщо і були, то їх берегли «на вихід», для особливих випадків. Звідси і прикмета – босими ходили бідняки, для яких ходити у взутті було великою розкішшю за гранню комфорту. Ось і тупотіли вони більшу частину року босими, особливо дітлахи, яким взуття не напасешся.

Що стосується хвороб, які липнуть до босим людям, то й тут є раціональне ланка. Корисно ходити без взуття тільки в наступних випадках:

  • влітку, по дрібному піску або гальці, а також по м’якій траві, за умови, що земля під нею прогрілася;
  • по теплій землі, особливо після літнього дощику;
  • будинку, по теплій підлозі з підігрівом в холодну пору року;
  • по дерев’яному забарвленому підлозі – в будь-який час року;
  • по килиму з товстим ворсом – найкраще взимку.

Зовсім не на користь піде ходіння без взуття по бетону і асфальту, навіть якщо справа відбувається влітку на вулиці – ці матеріали буквально висмоктують чинності з ніг, і ви будете відчувати після такої прогулянки тільки втома і ломоту в нижніх кінцівках. Аналогічно, не варто вдома ходити босим по кахлю, керамограніту. Любите ходити босоніж? Стеліть будинку паркет, килими, справжні дерев’яні підлоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code