Захворювання може вразити кишечник

Кандидоз у чоловіків: фото, симптоми і лікування

Кандиди – дріжджоподібні грибки, які присутні в організмі у кожної людини. В певних умовах ці одноклітинні мікроорганізми починають активно розмножуватися, провокуючи захворювання. У цьому випадку лікар констатує кандидоз (молочницю), симптоми якого у чоловіків проявляються найчастіше в інтимній зоні та у роті. Ще одним поширеним місцем проживання грибка є товстий кишечник. В цілому, за даними ВООЗ 80% населення планети страждає від кандид.

Причини розвитку інфекції

Фото симптомів кандидозів у чоловіків в роті і на статевих органах – неприємне видовище. Щоб не спостерігати його особисто, треба розібратися, що призводить до вибухового зростання грибкових мікроорганізмів. Кандиди є в мікрофлорі кожної людини. Але в нормальній ситуації імунітет чоловіка контролює швидкість їх розмноження, вчасно скорочуючи популяцію грибків, щоб вони приносили лише користь. Проблеми починаються, коли налагоджена система роботи організму дає збій.

кандидоз у чоловіків
Кандидоз у чоловіків

Зазвичай це відбувається через:

 1. Придушення імунітету. Причин може бути безліч. Серед найбільш небезпечних – ВІЛ і хронічні захворювання різного характеру, а також надмірне вживання лікарських препаратів, особливо антибіотиків. Але послабити захисні можливості тіла може і звичайний стрес, перевтома, зміна клімату.
 2. Збої в обміні речовин. Метаболізм часто порушується через недотримання здорового способу життя, вживання їжі, багатої на вуглеводи, алкоголю і нікотину. Серед захворювань, здатних збільшити ризик розвитку молочниці, можна виділити цукровий діабет і дисбактеріоз.
 3. Гормональних збоїв. Проблеми в роботі щитовидної залози та ендокринної системи призводять до комплексних порушень життєдіяльності організму. Це провокує не тільки розвиток хронічних захворювань, але і розмноження грибків.
 4. Фізичних впливів. Механічні травми слизової рота і статевих органів часто провокують розвиток молочниці. Аналогічний ефект мають висока температура і вологість, при житті в жаркому кліматі. Незручна нижня білизна, яка здавлює і натирає статеві органи, що також може спровокувати молочницю.
 5. Недотримання правил гігієни. Це стосується не тільки статевих органів, але і порожнини рота. Важливо не тільки очищати тіло від забруднень, але запобігати розмноженню бактерій.

Також не варто забувати про можливість поширення грибків між статевими партнерами. Якщо на організм чоловіка одночасно буде впливати кілька факторів ризику, то цілком ймовірно, що незабаром йому доведеться шукати фото інших пацієнтів, шукати опис симптомів і способів, як лікувати молочницю.

Ураження кишечника

Кандидози у чоловіків на голівці пеніса і в порожнині рота, на язику нерідко є наслідком розвитку патології всередині травного тракту. У цьому випадку місцеве лікування малоефективне, адже основне вогнище інфекції залишається всередині тіла. Найчастіше кишковий кандидоз виявляється як самостійне захворювання, що відноситься до тяжкого дисбактеріозу. Його симптоми легко визначити навіть без лабораторних досліджень:

 1. Загальне нездужання. Інфекція викликає загальну слабкість. Температура може стабільно триматися на рівні 37–37,5 градусів за Цельсієм. Крім неприємних відчуттів в області живота, пацієнт відчуває сильний біль при кожній дефекації. До калових мас може домішуватись кров і слиз.
 2. Виділення. Молочниця, незалежно від локалізації проявляється, як білі дріжджові виділення з характерним запахом. При кишковій інфекції вони виділяються разом з калом або мимовільно випливають з анального отвору.
 3. Порушення травлення. Спостерігається цілий комплекс проблем. Це і втрата апетиту, і спазми кишечнику після прийому їжі. Хронічне газоутворення і важкість у шлунку також погіршують загальний стан пацієнта. Найбільш характерним симптомом кандидозу є порушення процесу дефекації. Позбавлення спорожнення кишечника не приносить полегшення. Також регулярно виникають помилкові позиви до дефекації.
 4. Висипання. Зовні кишкова молочниця може проявитися через алергічні реакції на шкірі. Так із–за проблем всередині організму на обличчі й тілі з’являються прищі, кропив’янка і симптоми дерматиту.
Захворювання може вразити кишечник
Захворювання може вразити кишечник

Вісцеральний кандидоз небезпечний не тільки, як причина молочниці у порожнині рота та інтимної зони. Грибкова інфекція провокує розвиток інших хронічних патологій.

Кандидоз в інтимній зоні

Зазвичай у чоловіків молочниця починає розвиватися з головки статевого члена прихованої крайньою плоттю. Там поєднуються найбільш сприятливі умови для розвитку грибка: тепло і вологість. Згодом інфекція поширюється на зовнішню поверхню пеніса і пахову область. Рідше уражається мошонка. Також грибок може «піти» вглиб уретрального отвору до сечового міхура, викликавши кандидозний уретрит.

У рідкісних випадках кандидоз аналогічним чином розвивається і в інших зонах. Можуть бути уражені сідничні складки, особливо при наявності кишкової інфекції. Іноді грибок розростається в пахвових западинах. Зазвичай шкірна молочниця супроводжується наступними симптомами:

 1. Поява білих виділень. Вони можуть мати вигляд плівки, схожої на молочну або білясті бульбашки. При глибоких ураженнях тканин шкіра червоніє, і на ній утворюються білі лусочки, що складаються з грибка, відмерлих клітин і плазми крові.
 2. Почервоніння і набряклість. При ураженні статевого члена тканини набрякають, а крайня плоть втрачає свою еластичність. Так організм намагається позбутися від токсинів, що виділяються мікроорганізмами через розширення капілярів.
 3. Свербіж і печіння. Грибки в процесі життєдіяльності продукують ферменти, що вступають у реакцію з природними виділеннями тіла. З–за цього шкіра дратується. Також з часом неприємні відчуття посилюються при сечовипусканні і статевих актах з–за високої чутливості органу.
 4. Збільшення лімфовузлів. Організм намагається знищити інфекцію власними силами. Природною реакцією стає збільшення лімфатичних вузлів в паховій області, як місця скупчення імунних клітин.

дріжджовий грибок у чоловіків

З часом, особливо при ураженні сечівника, симптоми кандидозу у чоловіків починають відрізнятися від тих, що можна побачити на фото. Через запалення виділення з стають водянистими з домішками крові. У цьому випадку лікар може під час огляду сплутати молочницю з гонореєю.

Кандидоз ротової порожнини

Ця різновид молочниці особливо поширений у немовлят і людей похилого віку. Ризик для дорослих пацієнтів збільшується при палінні та використанні зубних протезів. Хвороба зазвичай розвивається в кілька етапів:

 1. Коли грибки тільки починають свій розвиток, їх ферменти подразнюють слизові оболонки і тканини. Це призводить до сухості і хворобливості ротової порожнини.
 2. Наступний етап починається з освіти псевдомицелия і дріжджових виділень. Вогнища ураження локалізуються по всій внутрішній поверхні рота. Вони виглядають, як невеликі почервоніння або виразки з білою плівкою, яка легко видаляється. З часом область зараження збільшується і розширюється.
 3. При подальшому розвитку кандидозу грибок селиться на губах і в глотці. Це призводить до посилення симптоматики. В куточках губ з’являються мікотичні заїди – запалені ділянки з характерними виділеннями. Ураження глотки призводить до утруднення ковтання і появі відчуття грудки в горлі.
 4. Організм відповідає на діяльність патогенних організмів підвищенням температури, запалення шийних лімфовузлів. Також розвивається алергічна реакція у вигляді кропив’янки та дерматиту.

кандидоз у роті чоловіків

Чим раніше вийде звернутися за допомогою до лікаря, тим швидше неприємні симптоми припинять турбувати. Головне – пройти курс лікування до кінця, щоб інфекція не повернулася через час.

Діагностика та лікування

Щоб призначити повноцінну терапію, лікарю важливо дізнатися всі нюанси перебігу захворювання. Тому відповідати на запитання фахівця треба чесно, не соромлячись. Визначити молочницю на статевих органах і в ротовій порожнині легко за зовнішніми проявами. Але для уточнення діагнозу буде зроблений посів для вивчення мікрофлори під мікроскопом.

Також лікар призначить ендоскопію і рентгенівське вивчення травного тракту, щоб виявити кишковий кандидоз, якщо він є. Не менш важливо пройти лабораторне та апаратне обстеження, щоб визначити не тільки наявність молочниці, але і дізнатися причину, що викликала її появу. Лікування проводиться за кількома напрямками:

 1. Місцева терапія. Для позбавлення від неприємних симптомів на шкірі і слизових призначаються антимикотичні препарати. На даний момент є десятки найменувань ліків. Але тільки лікар може призначити засіб, яке буде відповідати стану пацієнта і заподіє мінімум шкоди. Для лікування чоловічих статевих органів і губ зазвичай застосовуються крем та мазі. Порожнину рота можна оздоровити йодовими аплікаціями, полосканнями і з допомогою таблеток для розсмоктування.
 2. Антибіотики. При великих зовнішніх проявах молочниці і вісцеральному кандидозі місцеве лікування малоефективне. Лікар призначає прийом антимікотичних таблеток, які пригнічують розмноження грибка по всьому тілу. Але такі препарати високотоксичні і повинні використовуватися суворо за рецептом, коли в них є потреба.
 3. Лікування причин. Кандидоз частіше за все є наслідком інших проблем в організмі. Для повного зцілення їх необхідно вилікувати, якщо це можливо. Тому лікар додатково призначить терапію супутніх патологій і порекомендує дієту для відновлення нормального метаболізму.

Вкрай важливо не припиняти терапію після зникнення симптомів молочниці. Грибки мають систему захисту від несприятливих факторів, покриваючись товстою оболонкою і вичікуючи. Так недолікована молочниця незабаром повернеться, поки чоловік все–таки не пройде весь терапевтичний курс до кінця.

Профілактика кандидозу

Щоб мінімізувати шанс на розвиток молочниці, досить дотримуватися всього 4 простих правил:

 1. Дотримуватися гігієни. У немовлят кандидоз порожнини рота часто розвивається, якщо мати не знаходить часу для регулярного душа. Дорослим чоловікам також не варто забувати про гігієну, регулярно обмиваючи статеві органи з миючими засобами і насухо витерти їх. І не варто забувати регулярно чистити зуби.
 2. Правильно харчуватися. Здоровий організм здатний сам впоратися з інфекцією. Тому важливо стежити за мікрофлорою кишечника, від якої багато в чому залежить стан інших органів тіла. Запобігти молочниці допоможе регулярне вживання кисломолочних продуктів, що рекомендується і при лікуванні кандидозу.
 3. Вести здоровий спосіб життя. Відмовившись від шкідливих звичок і згадавши про регулярні прогулянках на свіжому повітрі можна сильно зміцнити імунітет. Це зведе ризик розвитку кандидозу до мінімуму.
 4. Вчасно лікуватися. Кожна нова хронічна патологія підвищує ризик розвитку кандидозу. Тому про своє здоров’я слід піклуватися своєчасно. Також по можливості варто займатися профілактикою. Наприклад, від більшості венеричних захворювань і передачі молочниці захистить використання презервативів.

лікування кандидозу у чоловіків

Навіть при дотриманні всіх заходів профілактики кандидоз у чоловіка може з’явитися в будь-який момент. У цьому випадку головне не затягувати з походом до лікаря, щоб невелика косметична проблема не переросла в серйозну хронічну патологію.

Оцініть статтю!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code