Дерматит на обличчі

Дерматит у дорослих: симптоми і лікування, фото

Дерматит часто зустрічається в дитячому віці, особливо у малюків грудного віку. Але трапляється і так, що симптоми дерматиту (фото) проявляються і у дорослих, в даному випадку лікування буде зовсім іншим, ніж у дитини. Ознаками цього захворювання є сильний свербіж, а також болючість шкіри та відчуття печіння.

У хворого пацієнта спостерігається ураження шкіри, яке виражається сильним висипом і почервонінням. Якщо не почати лікування недуги вчасно, то захворювання може поширитися по всьому тілу, а до основних симптомів приєднається інфекція. Найчастіше перші ознаки цієї хвороби виникають в грудному віці, а потім дерматит може виникнути у дорослих людей.

Що таке дерматит?

Дерматит – це запальний процес на шкірі, який виникає внаслідок впливу внутрішніх або зовнішніх подразників. Лікарі розділяють дане захворювання за ступенем тяжкості, при легкій формі дана хвороба проявляється незначним висипом на шкірі, який досить швидко проходить, якщо усунути контакт з подразником. Також бувають досить важкі форми дерматиту, які призводять до ускладнень, і лікувати таке захворювання доведеться далеко не один день.

Що таке дерматит
Що таке дерматит

Хоча фактори, що провокують розвиток даного захворювання, бувають різними, всі дерматити мають певну особливість:

 • місце ураження добре помітно, воно обмежено по площі, а висипання з’являються тільки там, де був контакт шкіри з подразником;
 • після того, як основний подразник буде усунутий, симптоматика у вигляді ураження шкіри досить швидко проходить без певного лікування.

Класифікація

Так як існують різні причини, за якими розвивається дерматит, можна розділити дерматит на різні види:

 1. Себорейний дерматит. Дану патологію шкіри можна віднести до хронічної, так як шкіра багата сальними залозами, в порах починає активно розмножуватися грибок Malassezia furfur, даний вид мікроорганізмів відносять до патогенних, і саме він призводить до розвитку недуги.
 2. Фотодерматити. Цей тип ураження шкіри виникає в тому випадку, якщо на шкірні покриви потрапляють промені сонця. Шкіра сприйнятлива до ультрафіолетового випромінювання, з–за чого виникає пігментація і висип.
 3. Контактний алергічний. Дерматит такого виду зустрічається досить часто, тому його відносять до класичного вигляду. В даному випадку процес ураження організму займає певний час, алерген тривалий період впливає на клітини імунітету, що в підсумку призводить до алергічного дерматиту.
 4. Простий контактний. У такому разі шкірна реакція виникає практично миттєво, достатньо лише мати безпосередній контакт з подразником.
 5. Токсико–алергічний. Цей тип дерматиту також носить назву токсидермія, це досить серйозне запалення шкіри, яке носить гострий характер. Токсичний алерген проникає в організм разом з їжею, або ж шляхом ін’єкції. У деяких випадках алерген проникає в тіло пацієнта через дихальні шляхи.
 6. Атопічний дерматит. Дана патологія зустрічається не так часто, але носить спадковий характер і має хронічний тип носійства.

Як говорить статистика, цьому захворюванню більш схильні ті люди, які перебувають у стані постійного стресу.

Де може проявлятися дерматит

Крім того, висипання можуть найчастіше проявлятися при сухій шкірі, особливо при низькій температурі і вітрі. Лікарі стверджують, що при появі перших симптомів дерматиту у дорослих (фото), слід негайно починати лікування, аби хвороба не привела до ускладнень.

Загальні симптоми дерматиту

Кожен вид дерматиту має дві основні стадії — гостра і хронічна. При гострій фазі, пацієнт може скаржитися на напади сильного свербежу, а також підвищення температури тіла, у деяких випадках розвивається риніт. Вже через певний проміжок часу, виникають окремі симптоми, які характерні для певної форми дерматиту.

Якщо ж говорити про хронічний тип дерматиту, то дана форма вкрай складно піддається лікуванню. Таке захворювання може тривалий час залишатися в ремісії. Але як тільки виникає незначний контакт з подразником, або ж пацієнт стикається з інфекційним захворюванням, проявляються симптоми дерматиту в гострій стадії. Хронічна форма може проявитися навіть при незначному зниженні роботи імунітету.

Всі види шкірного дерматиту мають загальні ознаки прояву:

 1. Приступи свербежу. В залежності від типу та форми захворювання, даний симптом може мати різну тривалість та інтенсивність. Просто свербіж шкіри проявляє себе у вкрай рідкісних випадках, найчастіше він супроводжується почервонінням шкіри і різними висипаннями. Щоб точно встановити тип дерматиту, слід звертатися до дерматолога.
 2. Шкірні висипання. Такий симптом може проявляти себе по–різному. Якщо це себорейний тип, то на шкірі з’являться лусочки, а при сухому дерматиті виникають червоні плями невеликого розміру. Найчастіше висип виникає в області шиї, обличчя та рук.
 3. Лущення шкірних покривів. Дана ознака супроводжує пацієнта при будь–якому типі дерматиту, але при цьому сухий і себорейний тип відрізняється більш сильною виразністю даної симптоматики.
 4. Почервоніння шкіри. Такий симптом може виникнути при рецидиві, але в хронічній формі проявляє себе в дуже рідкісних випадках.
 5. Процес ексудації. На шкірі утворюються пухирі невеликого розміру, які мають вологий вміст. Найчастіше цей симптом дерматиту у дорослих (фото) виникає при відсутності лікування.
Дерматит на обличчі
Дерматит на обличчі

Основні принципи лікування

Щоб провести повноцінне лікування захворювання, лікар обов’язково враховує виразність висипки, вид ураження і його ступінь, а також загальний стан пацієнта на момент звернення за допомогою. Варіантів лікування дерматиту у дорослих (фото) більше, ніж у дітей. Лікар дивиться на симптоми захворювання, а вже після цього підбирає найбільш ефективний метод терапії. Щоб усунути зовнішні ознаки хвороби, лікар може застосувати:

 • ліки проти алергічної реакції;
 • нестероїдні медичні препарати.

До найбільш ефективних засобів, які допомагають зняти сильний шкірний свербіж і печіння, можна віднести Супрастин, а також Тавегіл і Діазолін.

У деяких випадках можуть застосовуватися спеціальні лікувальні компреси, їх прикладають до ураженої ділянки шкіри. Щоб провести лікування таким методом, лікарі рекомендують застосовувати Гідрокортизон у вигляді розчину чи мазі.

Лікар обов’язково повинен прописати пацієнту заспокійливі медикаменти, до них слід віднести Гліцин, Пустирник і Валеріану, також позитивно позначаться на стані рослинні збори. У деяких випадках може знадобитися застосування засобів, які позбавлять від плям, шрамів, до них відносять Акридерм і Сінафлан.

Лікування атопічного дерматиту

Перед тим як почати лікування даної форми недуги, лікар проводить обстеження і огляд пацієнта, враховує вік хворого, ступінь ураження шкіри та наявність інфекції. Після цього може застосуватися терапія:

Атопічний дерматит

 1. Антигістамінні препарати. Лікування даного типу захворювання обов’язково проводиться із застосуванням антигістамінних засобів, до них слід віднести «Зіртек» або «Зодак», саме ці ліки знімають основну симптоматику. В деяких випадках від даних препаратів знижується увага, а пацієнт відчуває сонливість. Щоб зменшити цей ефект, лікар може порадити додатково приймати «Кетотифен».
 2. Препарати для кишечника. Це дуже важлива частина лікування, так як такі лікарські засоби допоможуть відновити мікрофлору, для цього застосовують «Фестал» або «Лінекс».
 3. Антибактеріальна терапія. Такий метод терапії використовується тільки в тому випадку, якщо до шкірних висипань приєдналася інфекція, а також при розвитку ускладнень. Найбільш ефективними антибіотиками в даному випадку будуть «Сумамед» і «Еритроміцин».
 4. Протизапальні препарати. Застосування таких розчинів необхідно в тому випадку, якщо на тілі є рани або мокрі рани, для дезінфекції може використовуватися звичайний настій ромашки.
 5. Заспокійливі ліки. Ці медикаменти необхідні в тому випадку, якщо причиною розвитку дерматиту став стрес або нервові переживання. Кращими медичними засобами вважається «Новопассит», а також «Персен».
 6. Гормональні препарати. Якщо лікар не бачить серйозних протипоказань, то він може призначити «Адвантин», але використовувати такі засоби протягом тривалого часу не слід.
 7. Вітамінні комплекси. Це також є частиною лікувальної терапії. Вітаміни допоможуть зміцнити імунну систему, а також прискорює процес одужання.

Лікування алергічного дерматиту

Перше на що звертає увагу лікар, це на причину виникнення цієї недуги. Якщо алергічний дерматит розвинувся через порошка, то його слід замінити, також надходять і з іншими продуктами або речовинами, які провокують висип і свербіж. Вже після цього приступають до повноцінного лікування:

Чим лікувати атопічний дерматит
Чим лікувати атопічний дерматит
 1. Препарати від алергічної реакції. Так як захворювання носить алергічний характер, необхідно усунути цю причину. Для цього пацієнту призначаються такі лікарські засоби, як «Еріус», «Зіртек» або «Локоїд».
 2. Для зняття набряку і свербіння. В такому випадку добре себе зарекомендували «Зодак» і «Цитрин».
 3. Кортикостероїди. Ці медикаменти призначаються хворим тільки в важких випадках розвитку дерматиту. Дозування і тривалість лікування підбираються лікарем в індивідуальному порядку.

При появі симптомів дерматиту у дорослих (фото), розпочинати лікування самостійно не слід, особливо застосовуючи народні рецепти. Справа в тому, що стан здоров’я може в підсумку погіршитися, а на тілі залишаться шрами і плями, від яких буде складно позбутися.

Лікування контактного дерматиту

Цей вид дерматиту відносять до алергічних, тому лікування буде практично таким, як описано вище. Додатково доктор може призначити пацієнту сечогінні та проносні засоби. А щоб позбутися від грибків на шкірі, слід застосувати «Нізорал». Для видалення лусочок, слід застосовувати рослинне масло.

Лікування себорейного дерматиту

У цьому випадку необхідно знищити грибки, для цього застосовують препарати «Міконазол» і «Нізорал». Також можуть бути призначені додаткові засоби від грибка і гормональні мазі. Дерматологи радять виключити з щоденного раціону сіль.

Препарати для лікування дерматиту

Лікування себорейного дерматиту на обличчі

Таке захворювання носить небезпечний характер, крім того, доставляє масу незручностей людині. Саме тому необхідно вчасно почати лікування. Для терапії застосовують такі правила:

 1. Пацієнт не повинен обмивати обличчя водою з під крана. Слід застосовувати для очищення шкіри спеціальне молочко або міцелярно воду. В таких засобах повинні бути присутніми антисептики, а також речовини проти розвитку грибків і запалення.
 2. Антибактеріальна терапія. В даному випадку антибіотики призначаються обов’язково, до найбільш підходящим слід віднести «Доксициклін».
 3. Антигістамінні препарати і вітамінні комплекси. Тут слід звернути увагу на «Цитрин» і «Лоратадин», а як підійде комплекс вітамінів
  «Алфавіт».
 4. Гормональні мазі. Такий засіб має застосовуватись виключно за погодженням з лікарем.

Так як сьогодні існує багато різновидів цієї недуги, слід звернутися за допомогою до лікаря при появі будь–якого симптому дерматиту.

Свербіж шкіри при дерматиті
Свербіж шкіри при дерматиті

Варто пам’ятати, що проводити лікування самостійно може бути небезпечно, так як при неправильній терапії, захворювання пошириться на все тіло, а потім до висипу і свербежу приєднається інфекція.

Неправильне лікування може призвести до розвитку небезпечних ускладнень, з цієї причини важливо проводити терапію за вказівками лікаря. Краще не звертатися до народних методів без консультації досвідченого лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *