Де міститься вітамін Д

Вітамін Д: в яких продуктах міститься більше всього

Вітаміни, які відносяться до групи Д, є кальциферолами. У перекладі з латинської мови цей термін означає «несучий вапно». Тому багатьом цікаво, в яких продуктах міститься вітамін Д.

Вітаміни групи Д є елементами світла, фактично, це органічне з’єднання, яке досить широко поширена в природі. Крім основних функцій вітаміни Д ще допомагають іншим речовинам засвоюватися в організмі людини швидше. Наприклад, він допомагає швидше засвоїтися кальцію, який сприяє не тільки зміцненню опорного механізму людини, але і нормального або навіть прискореного зростання волосся і нігтів. Крім цього кальцій позитивно впливає на зуби і склад крові людини. Багато людей задаються питанням, в яких продуктах міститься вітамін Д і для чого він потрібен.

Кальцифероли сприяють швидкому проходженню захворювань, якими може страждати людина. Наприклад, вітаміни групи Д допомагають ліквідувати захворювання, які пов’язані з такими органами, як очі, також вони гарні в профілактиці від артриту або діабету. Ці кальцифероли допомагають боротися з онкологічними захворюваннями.

Користь вітаміну Д

Нестача вітамінів групи Д в організмі здатний привести до порушень роботи головного мозку, так як вони стимулюють нормальну діяльність його клітин. Також вони можуть бути відмінним протизапальним засобом, здатні допомагати активувати нервові закінчення, тим самим підвищуючи їх чутливість і, як наслідок, допомагаючи організму швидше реагувати на зовнішні подразники.

Вітамін Д в організмі людини

До того ж вітаміни групи Д допомагають організму наступним чином:

 • для спортсменів добре вживати ці вітаміни тим, що вони сприяють нарощуванню м’язової маси тіла;
 • кальцифероли сприяють відмінному самопочуттю і забезпечують гарний настрій;
 • вони також благотворно позначаються на шкірі, так як сприяють збільшенню еластичності і гладкості.

Крім цього, якщо постійно вживати вітаміни групи Д, причому в установленій дозі, то значно знизиться ризик виникнення захворювання, при якому утворюються камені в нирках.

Однак не варто вживати їх занадто багато, оскільки надлишок здатен тільки спровокувати цю хворобу, причому паралельно з нею ще кілька.

Як стверджують фахівці, вітаміни групи Д відмінно впливають на імунну систему людини, тобто допомагають організму боротися з багатьма захворюваннями і вірусними інфекціями, роблять його більш стійким. У підсумку вони навіть допомагають знизити кількість спеціального білка в мозку людини, надлишок якого може призвести до хвороби Альцгеймера.

Функції вітаміну Д
Функції вітаміну Д

Дуже важливо вживати кальцифероли дітям, оскільки це в значній мірі знизить ймовірність виникнення такого захворювання, як рахіт. До того ж, на ранніх стадіях дозрівання у дитини ще недостатньо міцні кістки, тому вітаміни групи Д їм просто необхідні.

Щодня медики рекомендують вживати кілька капсул риб’ячого жиру, якщо в рідкому вигляді ця речовина викликає деяку огиду. Буквально 2–3 капсули вільно вміщують денну дозу вітамінів цієї групи.

Проте медики попереджають, що не варто кальциферолами захоплюватися під час вагітності, оскільки їх надлишок здатен негативно позначитися на майбутньому розвитку дитини, а також на його розвиток всередині утроби матері.

Який зв’язок між вітамінами групи Д, кальцієм і ультрафіолетом

Багатьох людей цікавить, в яких продуктах містяться кальцій і вітамін Д.

Найголовнішим продуктом, в якому міститься вітамін Д, є вже згаданий раніше риб’ячий жир. Він допомагає не тільки добре засвоюватися самим вітамінам групи Д, але і краще всмоктуватися в кров кальцію, оскільки ці дві корисні речовини містяться в риб’ячому жирі спільно.

Якщо ж кальцію буде недостатньо, то організму буде потрібно звідкись брати, а найвища концентрація кальцію є тільки в людських кістках. Тому якщо буде недостатньо кальцію, то опорно–руховий механізм людини буде значно ослаблений, волосся та зуби стануть більш ламкими, нігті почнуть шаруватися.

Вітамін Д і ультрафіолет
Вітамін Д і ультрафіолет

Крім цього кальцифероли можуть надходити не тільки разом з їжею, але і під впливом ультрафіолету. Як джерело ультрафіолетового світла виступає або сонце, або кварцова лампа.

Варто також відзначити, що сприйняття вітаміну Д організмом тим краще, чим світліше шкіра людини. З цієї причини вплив сонячних ванн куди ефективніше, якщо шкіра має світлий відтінок. Як кажуть фахівці, в літню пору року досить засмагати щодня по 15 хвилин, тоді організм зможе дуже швидко насититися потрібними йому ферментами. У зимовий час року для підтримання кількості кальцію в організмі буде достатньо засмагати в солярії приблизно такий же час. Однак не варто забувати, що в солярії світло є штучним, тому переборщувати не варто. Краще насичуватися саме влітку, так як природне світло набагато ефективніше.

Де міститься вітамін Д
Де міститься вітамін Д

Однак і на сонці не варто бути занадто багато і часто. Якщо сприймати вітамін Д саме таким чином постійно, то це загрожує передчасному старінню шкіри. Тому не варто відвідувати солярії із завидною регулярністю. Максимум буде достатньо кілька разів на місяць. До того ж це може сприяти розвитку деяких серйозних захворювань. Можливі навіть певні порушення в поверхневому шарі шкіри.

До чого призводить нестача вітаміну Д

Багато хто задається питанням, в яких продуктах міститься більше всього вітаміну Д, а також до чого може призвести його нестача.

Якщо людина вживає мало продуктів, у складі яких є вітамін Д і деякі інші його різновиди, то це призводить в основному до одного – організм починає стрімко слабшати. На зубах починає дуже швидко утворюватися карієс, крім цього цілком можливі й інші порушення, що стосуються зубів.

До того ж, оскільки кістки отримують недостатньо кальциферолов, значно знижується оснащення їх мінералами. Це призводить до того, що людина починає відчувати болючі відчуття, які проявляються в «ломці» кісток, а також до того, що м’язовий тонус помітно слабшає.

Вітамін Д міститься у багатьох продуктах харчування
Вітамін Д міститься у багатьох продуктах харчування

Про те, що в організмі недостатньо вітамінів групи Д можуть свідчити такі ознаки:

 • ви все частіше починаєте відчувати роздратування, навіть якщо якихось вагомих приводів для цього не існує;
 • практично регулярним вашим станом є депресія, нудьга, банальна байдужість до всього;
 • ви починаєте страждати безсонням, не можете поринути в сон без відповідних препаратів;
 • у вас різко погіршується зір, лікарі діагностують вам короткозорість;
 • у вас виникає підвищена збудливість, ви починаєте на навіть якісь дрібні деталі реагувати надто гостро і завзято;
 • ви починаєте відчувати в своїх м’язах слабкість;
 • ви починаєте помічати, що стан ваших зубів різко погіршується.

Також варто відзначити, що не рекомендується занадто часто приймати водні процедури, оскільки, коли ви знаходитесь в душі, ви очищаєте шкіру милом або спеціальними гелями, а це сприяє тому, що вітаміни групи Д починають з неї вимиватися.

Риб'ячий жир багатий вітаміном Д
Риб’ячий жир багатий вітаміном Д

Тому фахівці не рекомендують відразу ж після того, як ви позагоряли, йти в душ. Можна злегка обполоснутися без застосування будь–яких косметичних засобів, щоб трохи охолодити шкіру, але не більше того.

В склад яких продуктів входять вітаміни групи Д

Нерідко людей цікавить, в яких продуктах міститься більше вітаміну Д. В основному, в цю категорію входять продукти на основі молока, а також продукція м’ясного і рибного виробництва. Крім цього ці вітаміни можна знайти ще й на яйцях, а також деяких інших продуктах натурального походження.

Те, в яких продуктах міститься більше всього вітаміну Д, відображено в таблиці.

вітамін д продукти

Список продуктів, який розповідає, в яких продуктах міститься вітамін Д, включає наступні найменування:

 • курячі яйця;
 • молоко і похідні від нього продукти;
 • різні сири;
 • риба, причому як річкова, так і морська;
 • м’ясо тварин, особливо виділяють яловичину і свинину,
 • також дуже корисна в цьому випадку буде баранина;
 • гриби, особливо виділяють лисички та опеньки;
 • вершкове масло.

Варто окремо відзначити, що всі кальцифероли, і особливо вітаміни групи Д, відмінно переносять різноманітну термічну обробку. Тому навіть якщо ви попередньо перед вживанням будете таким чином обробляти продукти, то своїх властивостей вони не втратять. Тобто, всі подібні маніпуляції не призведуть до того, що концентрація вітамінів групи Д значно знизиться в кінцевому вигляді продукту.

Вітамін Д в молочних продуктах
Вітамін Д в молочних продуктах

Крім цього багато людей цікавляться, в яких продуктах міститься вітамін Д3. Цей вітамін є дуже корисним для людського організму, проте не всі знають про те, де і в яких продуктах його можна знайти. Переважно, він потрапляє в шкіру через ультрафіолетові сонячні промені, тобто його відмітна властивість така, що він міститься не в штучному ультрафіолеті, а в природному світлі. Він міститься в наступних продуктах:

 • в рибі, переважно в лососеві, відмінно засвоюється;
 • в сардинах, і при їх вживанні вітамін засвоюється в кілька разів краще, ніж при вживанні лосося;
 • тунець, також відмінно засвоюється організмом людини;
 • молоко, краще всього коров’яче, відмінно засвоюється;
 • яйця, причому добова норма споживання – одна штука, також відмінно засвоюється людським організмом;
 • гриби Шитаке, яких для добової норми досить половини чашки, при цьому вони засвоюються навіть краще, ніж коров’яче молоко.

Крім цього, вживання вершкового масла також сприяє тому, що добова норма вітаміну групи Д3 буде успішно засвоєна. Досить буде вранці разом з кавою вживати бутерброди, змащені вершковим маслом. При вживанні яєць особливу увагу приділяйте саме жовткам, оскільки в них знаходиться велика концентрація цих вітамінів.

Якщо у вас є нестача вітамінів групи Д 3, то збільште кількість уживаних кисломолочних продуктів, привнесіть в свій стандартний раціон трохи рибної продукції, вживайте гарніри з котлетами та іншими стравами з печінки. Краще всього використовувати печінку рибну. Найвища концентрація кальцефилов знаходиться в печінці палтуса, оселедця або лосося. Вживайте продукти, до складу яких входить сметана, масло, сир. Приймайте в їжу вершки.

В яких продуктах є вітамін Д
В яких продуктах є вітамін Д

У тому випадку, якщо ви відчули якусь слабкість, помітили, що стали частіше дратуватися, особливо по дрібницях, то слід звернутися до лікаря. Якщо він констатує у вас недолік вітамінів групи Д, постарайтеся заповнити цей пробіл. Прагніть до того, щоб якомога частіше перебувати на сонці, тільки не під прямими його променями.

Вживайте в їжу тільки свіжі та натуральні продукти, і намагайтеся уникати перевтоми, яка також може негативно позначитися на вашому стані. Якщо ви палите або вживаєте алкогольні напої, то на деякий час взагалі відмовтеся від цього. Якщо ж це неможливо, то постарайтеся максимально обмежити себе в цій згубній пристрасті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *