уретрит у жінок

Уретрит у жінок: симптоми і лікування в домашніх умовах

Симптоми і лікування уретриту у жінок заслуговують особливої уваги. Передбачається можливість своєчасного звернення до лікаря для проведення діагностики і початку ефективного лікування. Незважаючи на те, що уретрит у жінок проявляється менш виражено, ніж у чоловіків, потрібне обов’язкове звернення до лікаря для подальшого проведення лікувального курсу та усунення неприємної симптоматики.

Причини уретриту у жінок

Уретрит буває інфекційним і неінфекційним. Захворювання розвивається під впливом різних факторів.

Неінфекційний уретрит у жінок зазвичай обумовлений наступними факторами:

уретрит у жінок

 • механічне пошкодження слизової оболонки уретри каменями при сечокам’яній хворобі;
 • травматичне ушкодження уретри при огляді сечового міхура цистоскопом, використання катетера для виведення сечі;
 • алергія;
 • новоутворення злоякісного характеру;
 • захворювання статевих органів;
 • застій венозної крові в малому тазу.

Перераховані вище фактори призводять до розвитку запальних процесів.

У деяких випадках захворювання проявляється через дефлорацію, променевої терапії. Такі фактори також бажано приймати до уваги при зверненні до лікаря.

Інфекційні збудники найчастіше негативно впливають на стан уретри. Патогенна флора є специфічною і часто бактерії передаються статевим шляхом. До розвитку уретриту наводять такі патогенні мікроорганізми:

 • гонококи;
 • трихомонади;
 • хламідії;
 • мікоплазми;
 • віруси герпесу;
 • гострокінцеві кондиломи.

Вищеперелічені патогенні мікроорганізми негативно впливають на стан уретри у жінок.

Уретрит — схема
Уретрит — схема

Важливо відзначити, що гонорейні уретрити є специфічними, тому їх лікування можливе тільки в шкірно–венерологічному диспансері. Інші різновиди запального процесу передбачають можливість звернення до дільничного терапевта. У будь–якому випадку спочатку потрібно провести обстеження і здати всі аналізи для визначення природи уретриту, тому рекомендується спочатку звернутися до терапевта і прислухатися до його рекомендацій.

Лікарі відзначають, що стафілококи, стрептококи, кишкова паличка, грибки Кандіда є умовно–патогенними мікроорганізмами, так як вони постійно присутні в організмі. Однак додаткові несприятливі фактори активізують флору, внаслідок чого запалюється уретра і потрібне обов’язкове звернення до лікаря.

До розвитку уретриту у жінок також можуть призводити наступні фактори:

 • переохолодження жіночого організму;
 • потенційне травми жіночих статевих органів;
 • істотне ослаблення імунної системи після стресу або хвороби;
 • серйозні обмеження в харчуванні і недолік поживних речовин, вітамінів;
 • тяга до алкоголю;
 • хронічні запальні процеси;
 • захворювання сечовидільної системи;
 • вагітність, клімакс;
 • порушення правил інтимної гігієни.

Як можна зрозуміти, уретрит часто вдається запобігти. Проте при появі перших симптомів все–таки потрібно звернутися до лікаря і постаратися визначити причину виникнення проблем.

Симптоматика уретриту

Жінки часто стикаються зі змазаним проявом уретриту. Чоловіки змушені стикатися з яскраво вираженими ознаками. Це обумовлено різною будовою сечостатевої системи. Справа в тому, що чоловіки мають довгі і вузькі сечовидільні канали, внаслідок чого деякі запалення розвиваються більш активно і гостро.

Основні симптоми уретриту у жінок:

 • дискомфортні відчуття при сечовипусканні;
 • візуальне почервоніння інтимних органів;
 • виділення з вмістом гною;
 • свербіж при менструації в районі статевих органів.

Такі симптоми є найбільш вираженими. При цьому хронічний уретрит у жінок може навіть турбувати в той час, коли захворювання не проявляється в гострій формі. Основним симптомом стає легка біль внизу живота, яка проявляється при інтимі і менструації.

Сильний біль при уретриті
Сильний біль при уретриті

Найчастіше жіночий уретрит відрізняється відсутністю зовнішніх проявів. З даної причини діагностика ускладнюється.

Хронічна форма захворювання зазвичай обумовлюється несвоєчасним і неправильним лікуванням або відсутністю лікувального курсу. Через 20 днів після початку запального процесу уретрит, який не вдалося пролікувати, переходить в хронічну форму. Основні симптоми захворювання повністю зникають, але при інтимних контактах, сильному емоційному збудженні, переохолодженні або зловживанні алкогольними напоями проявляються знову.

Лікарі відзначають, що уретрит може передаватися навіть статевим шляхом, тому кожна жінка повинна проявляти відповідальність за своє здоров’я.

Особливості обстеження

Діагностика у лікаря є обов’язковою. При огляді у лікаря може бути виявлена гіперемія зовнішнього отвору уретри і сусідніх тканин, болючість при пальпації і виділення. Такі симптоми призводять до обов’язкового проведення комплексного обстеження.

Відгуки про симптоми і лікування уретриту у жінок підтверджують необхідність наступної діагностики:

 • загальне дослідження сечі і крові;
 • розширене дослідження сечі за методом Ничипоренко;
 • дослідження сечі на наявність або відсутність потенційно небезпечних бактерій для визначення збудника;
 • тест на чутливість бактерій до антибіотиків;
 • ПЛР для дослідження біологічного матеріалу;
 • аналіз сечі на мікобактерії туберкульозу, але в цьому випадку результат можна отримати лише через 10-12 тижнів.

Перераховані вище способи обстеження є найбільш важливими.

Обстеження у гінеколога
Обстеження у гінеколога

У деяких випадках проводиться уретроскопія, яка являє собою ефективний інструментальний метод. Основне завдання – це ендоскопічне дослідження слизової оболонки уретри. При проведенні обстеження можна взяти біоптат, усунути рубці і стриктури. В результаті вдається отримати точні відомості про стан здоров’я жінки.

УЗД органів малого тазу потрібно для правильної оцінки стану органів сечостатевої системи. Даний спосіб діагностики вважається загальним.

Жіночий уретрит передбачає проведення комплексної діагностики для успішного лікування запального процесу та поліпшення інтимного здоров’я.

Особливості лікування

Симптоми уретриту у жінок і швидке лікування в домашніх умовах – це одні з найважливіших питань. На що можна звернути особливу увагу, якщо діагноз все–таки був поставлений?

Яким має бути лікування
Яким має бути лікування
 1. Для лікування уретриту використовуються препарати різного спектру дії. В обов’язковому порядку призначаються потужні антибактеріальні засоби. Основне завдання – це усунення патогенних бактерій. Потрібно відзначити той факт, що при симптомах уретриту у жінок лікування препаратами стає обов’язковим.
 2. Ванночки і промивання також відіграють важливу роль. Найчастіше такі процедури наближені до народної медицини, але часом для них використовують відповідні лікувальні препарати в рідкій формі.
 3. Фахівці також призначають свічки та тампони з використанням протизапальних трав або інших лікувальних компонентів. Такі засоби створюються спеціально для жінок. Передбачається усунення патогенних бактерій і запального процесу.
 4. Антигістамінні препарати також успішно використовуються в лікувальних цілях.
 5. Іноді уретрит супроводжується хламідіозом. У цьому випадку підійдуть такі препарати, як доксициклін і азитроміцин.
 6. Додатковий спосіб вимагається, якщо антибіотиків та протизапальних препаратів виявляється недостатньо. Для підвищення імунітету до інфекцій і для подальшого відновлення мікрофлори рекомендується прийом імуностимуляторів і вітамінів РР, В, антиоксидантів.

Перераховані вище способи лікування є найбільш важливими.

Потрібно відзначити наступний момент: хронічний уретрит практично завжди вимагає тривалого лікування і прояву особливого терпіння. Хронічна форма передбачає обов’язкове використання антибіотиків (наприклад, гентаміцин або левоміцетин) з урахуванням рекомендацій лікарів. При цьому лікувальний курс бажано почати якомога раніше для досягнення найкращих результатів. Тривалість лікування визначається в індивідуальному порядку, внаслідок чого може становити кілька днів – тижнів.

Препарати для лікування уретриту
Препарати для лікування уретриту

Лікарі відзначають, що при симптомах уретриту у жінок лікування свічками і препаратами може бути недостатнім. Часто потрібне виконання наступних заходів:

 • дотримання певної дієти з обов’язковим виключенням солоної і гострої їжі, упором на вітаміни та інші корисні речовини;
 • вживання достатньої кількості рідини: кип’яченої води або натурального соку;
 • прийом сечогінних засобів для очищення сечівника від інфекції.

Лікування вважається обов’язковим, причому його бажано проводити після звернення до лікаря. Після лікувального курсу потрібно здати повторні аналізи і переконатися у відновленні здоров’я.

Відсутність лікування призведе до ускладнень. Жінки зіткнуться з пієлонефритом, запаленням сечового міхура, звуженням уретри.

Народне лікування уретриту

При симптомах уретриту у жінок, як краще проводити лікування народними засобами? Насамперед, слід відзначити той факт, що народні засоби є лише доповненням до основного лікування. Їх використання вимагає вибору найкращої рецептури і регулярності, так як зазначається м’яке і поступове дію на жіночий організм.

Профілактика захворювання
Профілактика захворювання
 1. Свіжий сік з журавлини вважається одним з найбільш корисних. Журавлина має важливу протизапальну дію, тому рекомендується при уретриті.
 2. 30 грам листя чорної смородини подрібнюють і заливають окропом. Відвар настоюють протягом першої години, проціджують і приймають тричі на день. Додатково дозволяється їсти ягоди чорної смородини. Організм отримає потрібні вітаміни для боротьби із запаленням. Тривалість курсу може бути будь–якою.
 3. 80 грам зелені петрушки заливають молоком. Суміш ставлять у духовку. Молоко повинно витоплюватися. Потім засіб проціджують і приймають по столовій ложці щогодини. За день потрібно випити весь обсяг.
 4. Використовують 2 столові ложки квіткових кошиків волошки. Їх заливають склянкою окропу і настоюють годину, проціджують. Приготований настій поділяють на 4 частини і випивають протягом дня.

Жіночий уретрит потребує лікування. Своєчасне звернення до лікаря гарантує досягнення позитивного результату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *