Обстеження у фахівця

Аденома простати у чоловіків: симптоми і лікування, наслідки

Аденома простати — це захворювання, яке досить часто зустрічається у чоловіків різного віку, все ж раніше ця недуга частіше діагностувався у пацієнтів 50–60 років, і її лікування проводилося виключно хірургічним методом. За останні кілька років можна помітити, що дане захворювання значно помолодшало, і сьогодні недуга зустрічається у чоловіків вже після тридцяти років.

Так як у пацієнтів після тридцяти проводити оперативне втручання може бути небезпечно, фахівці почали шукати інші варіанти лікування аденоми простати. Лікарі стверджують, що при своєчасному виявленні симптомів аденоми простати, а також правильно підібраному лікуванні, можна позбутися від цієї проблеми.

Основні причини розвитку

Головною особливістю даного захворювання, є його тривалий розвиток, так як сама аденома утворюється швидко, але розростається повільно і поступово. Хоча найчастіше хвороба виникає у чоловіків літнього віку, все ж першу симптоматику можна спостерігати вже в 35–40 років. Як показують дослідження, спочатку утворюються вузлики у великій кількості, а вже після цього вони розростаються і збільшуються в розмірі.

Причини розвитку:

 1. Група перша. До неї слід віднести тих чоловіків, які ведуть певний спосіб життя, що сприяє розвитку аденоми. Наприклад, сюди можна віднести сидячий спосіб життя, або ж мінімальну кількість фізичних навантажень. Саме з цієї причини фахівці настійно рекомендують чоловікам після тридцяти років більше рухатися і займатися спортом.
 2. Друга група. У цю групу слід віднести тих чоловіків, у яких розвиток захворювання не залежить від зовнішніх факторів або способу життя. Як показують дослідження, аденома може розвиватися в тому випадку, якщо у пацієнта порушується гормональний фон. А якщо згадати про те, що дані перебудови відбуваються в організмі кожного чоловіка в літньому віці, то можна зрозуміти, що ніхто не застрахований від розвитку цієї хвороби.

Аденома простати у чоловіків

Крім того, можна виділити цілий ряд певних факторів, які призводять до розвитку аденоми у чоловіка. До них слід віднести:

 • наявність зайвої ваги, який призводить до підвищення
  кількості жіночих гормонів в організмі;
 • розвиток атеросклерозу;
 • фактор спадковості;
 • запалення, яке виникло в нирках або
  сечівнику;
 • підвищення артеріального тиску;
 • часте вживання алкогольних напоїв та куріння;
 • неправильне харчування;
 • гіподинамія.

Основні симптоми

Перш ніж почати лікування аденоми простати у чоловіків, слід розібратися з симптомами цієї недуги. Існує маса певних клінічних проявів цієї недуги, і всі їх можна поділити на дві певні групи:

 1. Обструктивні. Вони пов’язані з тим, що сечовипускальний канал у пацієнта здавлюється, так як передміхурова залоза значно збільшується в розмірах, дані симптоми виявляють себе саме в момент сечовипускання.
 2. Ірритативні. Дані ознаки виникають з тієї причини, що у пацієнта змінюються функції м’язових тканин в сечовому міхурі. Хворий може помітити такі зміни тільки під час накопичення великої кількості сечі.

До обструктивних симптомів слід віднести:

 • наявність млявого струменя сечі;
 • утруднення в процесі сечовипускання;
 • сечовипускання триває довше звичайного;
 • під час сечовипускання доводиться напружувати черевні м’язи;
 • пацієнт постійно відчуває недостатнє спорожнення сечового міхура;
 • парадоксальна ішурія.
аденома простати
При аденомі простати чоловік відчуває неприємний дискомфорт

Ірритативні симптоми:

 • сечовипускання частішають в нічний період;
 • виникають помилкові позиви;
 • сечовипускання частішає, а порції сечі зменшуються;
 • під час сечовипускання виникають хворобливі відчуття.
 • позиви стають частими і сильними, пацієнт не може стримувати сечовипускання.

Дане захворювання зазвичай протікає хвилеподібно, в деякі моменти напади гостро проявляють себе, а потім настає період ремісії.

У будь–якому випадку недуга прогресує без необхідного лікування, а також призводить до змін сечостатевої системи.

Які зміни можуть відбутися:

 • у пацієнта в уретрі виникають певні зміни, деякі ділянки здавлюються і деформуються, із–за чого сечовипускальний канал збільшується на п’ять сантиметрів;
 • також стінки сечового міхура поступово стають більш товстими, а його тонус починає знижуватися;
 • вже на третій стадії захворювання, сечовий міхур не може спорожнятися повністю, з–за чого сеча поступово виділяється з уретри без перерви;
 • з розвитком аденоми, порушується і погіршується робота нирок, із–за чого розвивається ниркова недостатність.

Діагностика

Щоб точно встановити діагноз і призначити лікування аденоми простати у чоловіків, мало виявити симптоми цієї недуги, що дуже важливо відвідати уролога, який призначить необхідне обстеження. Для встановлення діагнозу, лікар підбирає необхідні дослідження і аналізи.

Можна виділити певні види діагностики, які обов’язково застосовують для встановлення діагнозу:

Як проводиться діагностика захворювання

 1. Ректальна пальпація. Дана процедура проводиться спеціалістом з допомогою пальців, таким чином лікар визначає стан передміхурової залози. Доктор визначає розміри органу, а також консистенцію і наявність вузликових утворень. Також даний метод допоможе дізнатися, чи має місце болісність.
 2. Ультразвукове дослідження. Дана діагностика дозволяє визначити стан простати, а також роботу нирок. Якщо правильно провести дослідження, можна встановити наявність кіст, поразку ниркової залози, а також наявність або відсутність конкрементів. Найбільш важливо визначити наскільки добре функціонують нирки, так як саме на цей орган доводиться основне ускладнення аденоми.
 3. Трансректальне ультразвукове дослідження. Таким методом фахівці проводять дослідження простати у пацієнта, також даний вид діагностики допомагає відрізнити звичайну аденому від небезпечної пухлини.
 4. Урофлоуметрія. У даному випадку лікар досліджує струмінь сечі, тут можна визначити швидкість і тривалість сечовипускання, а також обсяг виведеної сечі.
 5. Визначення залишкової сечі. Під час такої процедури лікар визначає кількість сечі, що залишається в сечовому каналі. Саме цей тип дослідження має показати необхідність хірургічного лікування.
 6. МРТ і КТМРТ – це ті варіанти обстеження, які допоможуть визначити структуру утворення, а також її розміри. Такі діагностичні методи застосовують і при онкологічних утвореннях.

Як провести лікування

Сьогодні дійсно існує маса засобів, які допомагають позбутися від аденоми простати, а також від симптомів простатиту. Дуже важливо врахувати, що при появі перших симптомів аденоми простати у чоловіків, необхідно починати лікування негайно, а для цього слід звернутися за допомогою до лікаря. Лікар зможе підібрати найбільш підходяще лікування, або ж порадить хірургічне втручання.

Аденома простати на УЗД
Аденома простати на УЗД

Медикаментозна терапія при аденомі

Спочатку доктор намагається підібрати такі варіанти лікування, які можна використовувати вдома, при цьому не вдаючись до хірургічного втручання. Сьогодні існує безліч препаратів, які допомагають позбутися від аденоми за короткий період часу:

 1. Антибактеріальні препарати. Такі медикаменти показано пацієнти тільки в тому випадку, якщо має місце бути бактеріальна інфекція, а вона часто супроводжує дану патологію. Антибіотики допомагають зняти запальний процес, що значно полегшить процес сечовипускання у пацієнта. До найбільш поширеним медикаментів можна віднести Гентаміцин, у даного препарату маса позитивних відгуків.
 2. Альфа–адреноблокатори. Такі лікарські засоби позитивно позначаються на стані здоров’я пацієнта, так як знімають масу негативних симптомів. Препарат дає змогу розслабити м’язи передміхурової залози, при цьому медикаменти можна навіть при наявності певних хронічних захворювань. Але все ж ліки мають певний мінус, вони не надають лікувального впливу, а лише усувають симптоматику.
 3. Інгібітори 5–альфа–редуктази. Такі препарати допомагають зробити розміри простати значно менше, крім того, ця група медикаментів знижує кількість дигидростерона, який і дає можливість аденомі розростатися. Але так як ліки впливають поступово, приймати його доведеться курсами, результат можна буде побачити через кілька місяців, а іноді потрібно більше півроку. Такі медикаменти, як Аводарт і Простерид допомагає навіть при пухлині великого розміру.
 4. Гормональні таблетки. Саме та тканина, в якій починає рости пухлина. контролює кількість гормонів, і в деяких випадках потрібно зменшити або збільшити певний вид гормонів, для чого і застосовуються гормональні препарати. Особливо часто необхідно використовувати гормональні засоби на першій стадії розвитку аденоми.

Обстеження у фахівця

Медикаментозне лікування може застосовуватися окремо або в сукупності з іншими методами терапії. Лікар може радити і інші варіанти лікування, які допоможуть швидше добитися позитивного результату від терапії.

Оперативне втручання

Коли лікування аденоми простати у чоловіків не дає результатів, а тільки симптоми погіршуються, лікарі рекомендують використовувати хірургічні варіанти лікування.

Сьогодні існує кілька варіантів оперативного втручання, щоб провести лікування аденоми:

 1. Лапароскопічна резекція. Даний метод часто застосовується для усунення раку, що утворився в передміхуровій залозі. При аденомі даний варіант лікування може застосовуватися лише в тому випадку, якщо пухлина досягла значного розміру. Операцію проводять із застосуванням спеціального приладу з порожніми трубами, вводять прилад через черевну порожнину.
 2. Трансуретральна резекція. Такий тип операції відмінно підходить для лікування аденоми, яка має не великі розміри, а також вона ефективна на початковій стадії хвороби. Процедуру проводять спеціальним приладом під назвою резектоскоп, його вводять в уретру чоловікові.
 3. Аденомектомія. Такий метод застосовується не так часто, це повноцінна порожнинна операція, розріз доктор робить в області лобка, а потім видаляє аденому.
 4. Артеріальна емболізація. Даний метод допоможе зупинити зростання пухлини, при цьому застосовувати операцію можна на будь–якій стадії розвитку пухлини. В процесі процедури доктор закупорює судини, які підживлюють аденому.
 5. Енуклеація. Такий метод використовується у вкрай рідкісних випадках, але при операції повинна бути вилучена передміхурова залоза повністю.

Сьогодні існує маса сучасних методів лікування аденоми, але після будь–якого типу хірургічного втручання, пацієнту необхідно повноцінне відновлення.

Тривалість реабілітації буде залежати тільки від того, наскільки сильний у чоловіка організм. В деяких випадках можуть виникнути певні ускладнення, до них відносять кровотечі, а також тривалі запори.

Якщо такі побічні ефекти проявились, слід звернутися за допомогою до фахівця.

Як провести лікування народними методами

Існує безліч рецептів, які допоможуть полегшити симптоматику даного захворювання, а також покращити стан пацієнта.

Перегородки волоських горіхів

Для приготування такого засобу береться дві ложки перегородок від волоських горіхів, а також знадобиться півтори склянки води. Два складових з’єднують і переміщують на слабкий вогонь або водяну баню на двадцять хвилин. Засіб настоюють дві години, після чого приймають по половині склянки три рази за день. Курс лікування становить не менше тридцяти діб.

Лікування аденоми простати народними засобами

Лимон і часник

З дванадцяти лимонів вичавлюють сік і змішують отриману кількість соку з 200 грамами часнику, який попередньо подрібнили. Готову суміш залишають на один місяць настоюватися. Беруть готовий засіб по одній чайній ложечці, при цьому засіб розводять у склянці окропу. Курс лікування триває не менше трьох тижнів, через сім днів лікування повторюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *