Книга — народні прикмети

Ще не так давно володіння персональною бібліотекою вважалося розкішшю, доступною тільки самим багатим і знатним членам суспільства. Простий народ не володів такою можливістю, тому книга в старовинних народних прикметах фігурує рідко. І все-таки деякі ознаки останніх століть до нас дійшли.

Читаємо по правилам!

Ті прикмети про книги, які зберегла людська чутка — відгомін споконвічної російської практичності і найглибшого пошанування «друкованої мудрості». Ймовірно, саме тому збереглися рекомендації мають форму «страшилок».

  1. Одночасно їсти і читати — погана ідея. Тут або пригнітишся, або сторінки забрудниш. Тому люди похилого віку говорили: будеш з книжкою трапезувати — проковтнеш ненароком власний розум.
  2. Закінчив читання — акуратно закрий томик і прибери в затишне містечко, щоб сторінки не пом’ялися, фарба не вицвів, і інший збиток не трапився. До того, хто кидає розкриту книгу без нагляду, чорт в гості прийде. Нечистий історію дочитає, а людина — пам’ять втратить.
  3. У колишні часи товсті фоліанти зберігали поколіннями, передаючи у спадок родичам. Якщо ж довелося такий подарунок від випадкового людини отримати — приймеш в доважок його колишні борги і обов’язки, взвалишь на себе чужу відповідальність.

Книги і любов

Втім, існувала й приємна народна прикмета про книгу, допомагає знайти взаємність у любові. Для цього слід було тривалий час забезпечувати свого обранця книги з власної бібліотеки. Чим більше прочитає — тим сильніше прив’яжеться до господаря (господині) книжок.

Прикмета — знайти книгу

Сьогодні колишнього вшанування немає і в помині — книги з легкістю викидають, втрачають, залишають у загальнодоступних місцях. Якщо довелося виявити безхазяйний те віршів або любовний роман, можна спробувати передбачити власну долю. Книжка неабияк розтріпана, забруднений — треба серйозно замислитися про свої пріоритети. Не виключено, що ви занадто покладаєтеся на волю випадку і не прикладаєте ніяких зусиль, щоб домогтися успіху.

Який переплет у знайденого видання? Щільний картон або тиснена шкіра — гарантія швидкого прибутку, а стара паперова обкладинка — натяк на фінансову неспроможність. Дуже сприятливим виявиться сон, у якому ви знаходите книгу. Це бачення обіцяє наяву допомогу і підтримку родичів, колег і Вищих Сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code