Квіти в горщиках – прикмети

Букет квітів у подарунок – звичайне явище, яким нікого не здивуєш. Приємно, звичайно, але надто вже виявляється недовговічним цей презент. Мабуть, саме тому в останні роки стає популярною інша традиція, яка передбачає заміну зрізаних рослин живим кущиком у квітковому вазоні з грунтом. В практичному плані дуже зручно, але радіти заважають забобони, які свідчать: дарувати квітка в горщику – прикмета погана.

Гарний подарунок – і трошки «підводних каменів»

Для колег

Цікаво, що всі прикмети, пов’язані з даруванням живих кімнатних рослин, поширюються тільки на друзів і родичів. Для колег по роботі або просто шанованих людей, яких хочеться за щось подякувати, ніяких обмежень не існує. Красиве кашпо з квіткою можна без побоювань вручити шкільному вчителеві, лікареві, власним начальнику.

Для рідних

З близькими становище дещо інше, тут забобони включаються на повну силу. Кіт розбив горщик з квітами, полив виявився недостатнім, сонця рослині не вистачило – висновок однозначний: винен або сам квітка, або той, хто його приніс. У такій ситуації (як і при даруванні тварин!) необхідно провести попередній моніторинг – з’ясувати, чи готовий майбутній власник взяти на себе відповідальність за нового мешканця будинку. Хоче він цього, чи зуміє піклуватися належним чином.

Погана слава деяких рослин

У ряді випадків погану славу мають конкретні представники домашньої флори. Кактуси звинувачують у загостренні відносин, різноманітні ліани – в провокації подружньої невірності. Плющ для незаміжньої дівчини – майже вінець безшлюбності, в будинку з цією рослиною чоловік вже навряд чи «заведеться». До того ж трапляються випадки цілком реальної індивідуальної несумісності: від сусідства одних кольорів починає боліти голова, дерти горло, інші викликають кропив’янку або безсоння.

Як боротися з містикою?

Розбити горщик

Розбити горщик з квіткою – прикмета погана, але це саме марновірство, яке не має під собою підстав (крім зрозумілого роздратування від необхідності ліквідувати сліди катастрофи). Ясна річ, якщо рослина стало причиною алергічної реакції, слід використати – без варіантів. Але звинувачувати зелених друзів у всіх інших бідах не варто, тим більше, що від них можна легко убезпечити себе.

Приймати в дар

Якщо ви побоюєтеся приймати квітка в дар, віддайте за нього хоча б саму дрібно монетку – так званий «відкуп» запобігти небажані наслідки, пов’язані з можливими негативними установками.

Подарувати

Хочете подарувати жива рослина, але боїтеся, що адресат (завдяки горщика з сирою землею) сприйме це як натяк на швидку кончину? Вибирайте в магазині квітка в спеціально упаковці, заповненої торфом.

Живі обереги

І пам’ятайте: «зелені друзі» найчастіше не притягують біду, а відводять її. Рослина засохла або впав квітка з горщиком – прикмета каже, що зелений вихованець ціною свого життя забрав хворобу чи загибель когось із членів сім’ї, врятував його від небезпеку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code