Микола Чудотворець – прикмети на 19 грудня

День 19 грудня вважається днем пам’яті (вшанування) Миколи Чудотворця (за іншою версією – Угодника), якого церква зарахувала до лику святих за його діяння і творені ним за життя чудеса.

22 травня це свято відзначають ще раз, тому окремо можна зустріти прикмети на зимового Миколая, окремо – на весняного. Втім, велику популярність отримали саме перші.

Прикмети на Миколу Зимового

За життя Святий Миколай володів даром зцілення хвороб. Після його смерті люди стали примічати, що відбуваються 19 грудня події віщують ті чи інші явища в майбутньому, наприклад, у погоді.

Так, якщо у цей день вранці на деревах було багато інею, то наступного літа сподівалися зібрати багатий урожай.

Є й інші прикмети на це свято, пов’язані з погодою і урожаєм:

  • негода і сильні холоди – до ситного році, ясний і теплий день – до посухи або неврожаю;
  • велика кількість снігу – до ранньої весни.

З цього дня наступала справжня зима зі снігопадами та заметілями, тому люди поспішали до Миколи встигнути добряче утеплити помешкання та хлів для худоби.

Доброю прикметою вважалося призначати на 19 грудня угоди та будь-які торговельні заходи (закупівлю нового товару, відкриття нової лавки тощо), так як Миколай Чудотворець вважався покровителем купців і мореплавців.

А ще, якщо комусь взимку належало відправитися в шлях, то зручностями також намагалися приурочити до дня, коли народився цей святий – прикмети говорили, що так мандрівникові гарантована швидка і легка дорога, без пригод у дорозі.

Прикмети на Святого Миколая також пов’язані з дітьми і сватанням. Вважалося, що якщо обвінчатися в це свято, Святий буде протегувати молодятам і наставляти їх на вірний шлях в сімейному житті. Ще на 19 грудня хрестили дітей, захисником і покровителем яких також вважався Св. Микола.

Звичаї в цей день

Щоб заслужити розташування Ніколи, люди насипали під поріг вранці 19 грудня хлібні крихти (можна насипати частування під вікнами). Якщо птахи прилетять і все з’їдять, значить, рік для господарів будинку буде вдалим. Якщо ж пернаті не поспішили на бенкет або склювали тільки частина крихт, то це вам застереження – не варто в наступаючому році затівати глобальні зміни в житті (змінювати місце проживання, вступати в шлюб, змінювати роботу тощо).

Для виконання бажань в цей день люди вирушали в церкву, де просили Ніколу про здоров’я для себе і для близьких, щастя, удачі в починаннях. Вважалося, що Святий виконає всі прохання, пов’язані з сім’єю, роботою і дітьми. Як і століття тому, сьогодні такі бажання залишаються актуальними, тому віруючі продовжують просити захисту і заступництва у святого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code