Народні прикмети на 15 березня

Народна назва:

Агафон-гуменник, вітри-вихровеї, свято стодоли, Федот-вітроніс.

Звичаї

В народі вірять, що у вітряну погоду на Агафона краще зайвий раз не виходити на вулицю, так як великий ризик серйозно застудитися і потім довго хворіти.

Існує давня традиція харчуватися в цей день всього один раз і вживати в їжу лише сирі овочі і фрукти, які не пройшли термічну обробку, причому, робити це після заходу сонця. Крім того забороняється вимовляти лайливі слова, віддаватися розвагам і міркувати про поганих речах.

Вважається, що герань з червоними квітами, куплена в цю дату без торгу і поставлена на підвіконня, здатна не тільки задобрити домовика, що мешкає в квартирі, але і підпорядкувати його вашій волі.

Тим, хто народився 15 березня, слід скуштувати каші, приготовленої на меду, і тоді він до кінця свого життя буде відданий своїм рідним.

Прикмети

  1. Відчули, що подув теплий південний вітер, значить, літні місяці видадуться дощовими, але теплими; північний – прохолодними.
  2. Якщо почалася завірюха або снігопад, то трава з’явиться тільки до середини літа.
  3. Піднявся сильний вітер або з дахів досі звисають довгі бурульки – літнє тепло ще нескоро прийде.
  4. Помітили, що дикі гуси і качки активно чистять пір’я, значить, в найближчі дні очікується погіршення погоди.
  5. Якщо сніг йде на протязі всього дня, то не чекайте швидкого потепління.

У цей день іменини святкують:

Арсеній, Богдан, Василь, Йосип, Луїза, Сава, Микола.

Тлумачення снів 15 березня

  • Приснився гілка з доспілими ягодами символізує майбутній успіх. Якщо ж вони були незрілими, то знайте, що ваші надії марні.
  • Нитки різноманітних кольорів віщують сновидінню серйозні проблеми з кимось з родичів. У сновидінні вони були сплутані, значить, ви дуже посваритеся з одним із членів своєї сім’ї.
  • Побачили в нічних мареннях зграю горобців – ваше подальше життя буде наповнене любов’ю і спокоєм, тому ви станете більш доброзичливим і уважним з оточуючими людьми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code