Народні прикмети на 20 травня

Народна назва:

Святий Ніл.

Звичаї

Забобонним людям перед особливо важливої чи тривалою поїздкою необхідно взяти з собою жменю землі, взятої недалеко від рідного дому. Вважається, що в іншому випадку ви ризикуєте ніколи більше не повернутися на батьківщину.

З давніх часів деякі люди збирають землю з могил добрих людей, що прославилися при житті своїм незлобным характером і веселою вдачею, і роблять так протягом усього тижня. Згідно з повір’ями вона набуває все властивості оберегів і захищає від усіляких бід.

Прикмети

  1. Запримітили, що на черемухе зацвіло велика кількість квітів, то буде дощове літо. Якщо ж на ній лопнули всі до єдиної нирки, то весна увійшла в повну силу. Взагалі, чим раніше вона починає цвісти, тим спекотнішим буде літо.
  2. Ранкова роса встигла висохнути до полудня, значить, незабаром почнеться дощ; протрималася до самого обіду – чекайте негоди.
  3. Атмосферний тиск не змінюється протягом кількох днів, до того ж вітер дме з південно-східного напрямку – жите ясного сонячного закінчення травня.
  4. Якщо у що з’явилася на небі веселку переважає зелений колір, то найближчим часом почнеться дощ, причому, чим вона зеленішою, тим більше опадів випаде.
  5. Помітили, що на сході сонячні промені пофарбовані різними кольорами – незабаром похолодає.
  6. Квітки жовтої акації рано вранці почали виділяти багато нектару і сильно пахнути, тому на такий солодкий аромат злетілося багато бджіл – наближається гроза. Якщо те ж саме сталося вдень – чекайте затяжного дощу.
  7. Ввечері високо на небі пливе велика кількість хмар, виглядають так, ніби їх розірвало на дрібні шматки, значить, на наступний день піде дощ.
  8. Якщо під час дощу краплі створюють піну, то погода простоїть ще дуже довго.

У цей день іменини святкують:

Акакій, Антоніна, Давид, Іван, Йосип, Кароліна, Пахом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code