Народні прикмети на 22 травня

Народна назва:

Святий Миколай, Миколин день, травний день.

Звичаї

Ті, чия робота пов’язана з мореплавством і подорожами, особливо шанують цей день перед від’їздом в далекі країни намагаються звернутися до Миколі Чудотворцю з проханням дозволити їм повернутися додому цілими і неушкодженими. Крім того святий є покровителем весни, молодих подружніх пар, до того ж він оберігає маленьких дітей від всіляких бід, поля – від літніх пожеж, а вдома – від злодіїв.

Не хочете на протязі всього року голодувати, тоді постарайтеся нагодувати безпритульних людей або по можливості поселити їх хоча б на одну ніч, в іншому випадку ви самі будете приречені на голод і злидні.

Зазвичай у південних областях нашої країни 22 травня відкривається купальний сезон. Вважається, що ті, хто заліз у воду раніше терміну, приречені на нещастя – на їх могилах верба виросте. Це дерево визнано притулком злих духів, тому саме його найбільше побоювалися.

Прикмети

  1. Після Миколи можуть наступати заморозки, але не більше дванадцяти разів. Після них остаточно встановиться тепло.
  2. Помітили, що розквітла бузок, значить, через два тижні можна йти на поле і збирати печериці.
  3. Якщо саме в цей день пішов дощ, то буде врожайний рік; на наступну добу – випаде багато опадів, до того ж часто будуть наступати заморозки.
  4. Побачили, що в’ють гнізда горобці – в найближчі дні буде стояти тепла і сонячна погода. Те ж саме віщує і нічний грім.
  5. Запримітили, що занадто рано почала цвісти горобина – буде дуже коротка осінь.
  6. Придивіться до того, як ведуть себе квіти кульбаби. Якщо в середині дня вони зачинені, значить, незабаром почнеться дощ; відкриті, але при цьому по небу пливуть темні хмари – навпаки, не буде негоди.
  7. Зграї шпаків ведуть себе вкрай неспокійно і постійно перелітають з одного місця на інше – чекайте переміну погоди.
  8. Вранці пройшов невеликий дощ і з’явився туман – вийдете на вулицю, зберіть випала росу і вмивайтеся нею. За повір’ями весь рік ви не захворієте, адже хвороби будуть буквально обходити вас стороною.

У цей день іменини святкують:

Гаврило, Микола, Пров, Христофор.

Тлумачення снів 22 травня

  • Якщо в сні вам примарилось безкрає пшеничне поле, то наяву ви зумієте розбагатіти. Уві сні збирали її – вам пощастить завести вдале і вкрай вигідну знайомство.
  • У нічних мареннях весь простір було засипано пшеницею до самого горизонту – в реальності ви знайдете справжнє щастя в шлюбі з достойним, чесним і щедрою людиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code