Народні прикмети на 23 травня

Народна назва:

Апостол Симон Зилот, посів.

Звичаї

У цей день можна поворожити на дванадцяти бобах. Необхідно взяти одинадцять бобів білого кольору і один – чорного, покласти їх під подушку, а вранці неглядя дістати один з них. Якщо ним виявився чорний, то вважається, що вищі сили таким чином попереджають вас про небезпеку. Постарайтеся скасувати всі справи і залишитися вдома, займаючись чимось, що приносить відчуття внутрішнього спокою і задоволення.

На Симона слід особливо шанувати землю, адже вона визнається іменинницею, тому не варто забивати в неї дерев’яні кілки, орати її або рити ями лопатами.

В цю дату забороняється працювати, так як будь-які фізичні навантаження визнані в народі, як великий гріх.

Можна податися в ліс і почати збір цілющих трав, адже сьогодні вони наділяються магічними властивостями, але робити це необхідно неодмінно в повній самоті і ні в якому разі не торкатися до них голими руками. Перед тим, як зірвати якусь рослину, потрібно стати на коліна і вимовити спеціальний змова, а протягом всього збору читати молитву «Отче наш». Перед виходом з будинку слід помитися, вдягнути чистий одяг і думати тільки про хороших речах. Не кожній людині можна цим займатися, а лише тим, у кого виключно чисті помисли.

Шукачі скарбів найчастіше на Симона Зилота йшли на пошуки скарбів, причому, прийнято вважати, що деякі скарби заговорены, наприклад, на 19 голів, тоді тільки 20-ї людина зможе їх відшукати.

Прикмети

  1. Помітили, що з раннього ранку почали літати бджоли і запилювати рослини, значить, весь день простоїть хороша погода.
  2. Хочете дізнатися, яка належить погода – вирушайте на водосховищі або найближче озеро. Якщо вдень вітер на них дув з суші на воду, а вночі навпаки, то незабаром похолодає і підніметься сильний вітер.
  3. Ввечері по небу пливуть величезні купчасті хмари – наступний день обіцяє бути ясним.
  4. Якщо дує сильний вітер і йде дощ, то протягом декількох днів не буде негоди, але при цьому належить дощове літо.
  5. Почули спів птахів рано вранці, коли ще не настав світанок – чекайте дощу.
  6. В прекрасний сонячний день квітки кульбаби закрилися до обіду, значить, неодмінно піде дощ.

У цей день іменини святкують:

Онисим, Василь, Лаврентій, Рената, Сидір, Семен, Таїсія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code