Народні прикмети на 29 травня

Народна назва: Федір житник.

Звичаї

Прийнято вважати, що зірвана гілка горобини, покладена в човен рибалки, що зібрався на риболовлю, забезпечить йому прекрасний клювання і багатий улов риби.

Прикмети

  1. Хочете дізнатися, яким буде майбутній день – подивіться на місяць: якщо вона виявилася вогненно-червоного кольору, то підніметься сильний вітер.
  2. Запримітили, що собаки лежать на землі і висовують мови – у найближчі дні протримається прекрасна тепла погода.
  3. Часто у цей день цвіте горобина. Це вважається ознакою того, що літо набрав повну силу, і зовсім скоро прийде тепло, однак, після нього прийде сувора і тривала осінь. Якщо ж на ній вже з’явилися ягоди і їх дуже багато, то чекайте морозної зими.
  4. Голосне квакання жаб і жаб під час холодного дощу є свідченням того, що незабаром він припиниться і погода налагодиться.
  5. Побачили, що по небу в одному і тому ж напрямку пливуть і купчасті хмари, і темні хмари – буде ясно і сухо.
  6. Перед дощем метелики залетіли в сараї будинку, але після його закінчення не квапляться вилітати назад, значить, негода ще триватиме.
  7. Від того, наскільки змінюється атмосферний тиск, залежить те, чи буде змінюватися погода. Чим повільніше це відбувається, тим стійкіше очікуються найближчими днями.
  8. Помітили, що на поверхні ставка з’явилися листя білого латаття – більше ночами не будуть приходити заморозки.
  9. У вас є піч або камін – тоді придивіться до того, як веде себе в них полум’я вогню. Якщо воно сильно коливається, хоча погода тиха, то неодмінно буде вітряна погода.

У цей день іменини святкують:

Олександр, Аркадій, Георгій, Юхим, Єфрем, Касян, Лаврентій, Модест, Муза, Микола, Петро, Федір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code