Народні прикмети про грудень

Перший місяць зими багатий на прикмети. Він зиму починає і закінчує рік, встановлює санний шлях і сковує льодом водойми. У грудні визначали, якою буде погода навесні і влітку, становили прогнози на врожай.

Грудень – народні прикмети

Століттями спостерігаючи за природою, наші предки склали список прикмет, за якими визначали погоду на місяць і навіть на рік вперед. Дивно, але вони працюють і донині.

Так, наприклад:

  1. Сильні вітри в грудні – до дощової та ранньої весни.
  2. Глибокий сніг на полях – багатий урожай в засіках.
  3. У перший місяць зими тепло – влітку холодно.
  4. Сніг до паркану в грудні тулиться – гарного літа не дочекаєшся.
  5. Сухий грудень – сухе літо і осінь.

Основні дні місяця

Існують і прикмети на певні дні місяця. Так, Митрофанов день – 6 грудня за прикметою повинен пройти без сварок і скандалів. Предки вірили, що лайка принесе біду в дім, а будь-який негативний посил дуже швидко повернеться назад. Вважалося, що люди, які народилися 6 грудня, стануть хорошими мисливцями і будуть щасливі у всіх починаннях.

Північний вітер і снігопад у цей день обіцяє опади і похолодання 6 червня. Рожеві кільця навколо місяця і низькі хмари свідчать про прихід міцних морозів. М’яку зиму віщують запашілі в цей день верхівки дерев.

Північний вітер 10 грудня по прикметі міг понести геть печалі і неприємності. Для цього достатньо вийти на вулицю на зорі і повернутися до нього обличчям. В цей день бездітні жінки моляться святому Роману. Вважається, що він позбавляє від безпліддя.

Тепло в цей день загрожує загибеллю озимих. Щоб не сталося різкого похолодання, селяни намагалися не працювати. Відлига віщують чірікающіе 10 грудня горобця і стелеться по землі дим з димарів, морози – пирхання корів і сильний нагар на свічках.

Велика кількість снігу 15 грудня по прикметі обіцяло багатий урожай сіна. В цей день змовами виганяли з дому нічних демонів. Вважалося, що вони турбують сплячих дітей, забираються до них в ліжко і щипають їх.

У Миколин день19 грудня прикмети радили лікувати тяжко хворих людей. Це обіцяло їм швидке одужання. Микола угодник має славу зцілителя. Він допомагає людям отримати удачу і приносить в дім достаток. Святому моляться чоловіки, надумавшись одружитися. На Русі в цей день часто ходили сватати наречених.

У день 25 грудня за прикметою необхідно палити багаття і купатися в ополонці для очищення від гріхів та хвороб. У Спиридонов день ворожили на майбутній урожай фруктів і струшували яблуні, щоб вони принесли багато плодів.

Погода 29 грудня по прикметі прогнозує, якого квітня варто чекати. Який день, такий і другий місяць весни буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code