Народні прикмети про півня

Півень — птиця віща, навіть чарівна, адже саме він, як вважали слов’яни, закликає щоранку світле сонечко в наш світ, врятує його від темряви й холоду. Зрозуміло, що за цю здатність пернатого захисника не любить всяка нечисть: завзяте «ку-ка-рі-ку» розганяє чортів і бісів, «замикає» будинок для злого чаклунства.

Народні прикмети про півня овіяна містикою — вони попереджають про доленосні зміни і глобальні катастрофи.

Коли півень живе у дворі — прикмети

Прокинутися від співу

Навіть у наші дні важко знайти в селі подвір’я, в якому не живе півень. Його крик підіймає господарів вранці краще будь-якого сигналу.

  • Існує навіть особлива прикмета: якщо чоловік прокинувся від півнячого співу, удача весь день буде ходити по п’ятах, робота принесе радість, задумане здійсниться.

Застрибнув на ворота

  1. Застрибнув півник на ворота, загорлав, забив крильми — чекай гостей.
  2. У родині є потенційна наречена? Ймовірно, незабаром у будинок заглянуть свати. Або сама дівчина зі своїм коханим зустрінеться.

Захист та попередження

  • Ще одна прикмета свідчить: півень кукурікає в спину колишньому господареві — ставить на нього захист, береже від пристріту і морока.
  • Якщо ж раптом птах засумував і перестав «відраховувати години» — будинок зазнав негативного впливу ззовні. Не виключено, що на когось із членів сім’ї наведена порча.

Якщо кукурікає вночі

Півень кукурікає вночі — попереджає про те, що проти домочадців замишляють щось недобре, ворожать. Але не варто боятися наслідків! Пернатий охоронець своїм криком вже розігнав злі сили, відвів біду.

Заскочив в будинку на стіл

Деякі прикмети прямо вказують на небезпеку, що загрожує господарям.

  • Сама погана ознака — птах, залетівший в будинок і вскочивший на стіл. Така поведінка обіцяє тяжку хворобу когось із мешканців.
  • Бійка двох півнів у дворі — до сварки між сусідами або домочадцями.

Про чорну птицю

  1. Самою великою магічною силою володіє чорний півень — прикмети обіцяють його власнику стовідсотковий захист від чаклунства.
  2. А ще садибу з таким «охоронцем» не відвідають ніякі фінансові проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code