Народні прикмети про стіл

Стіл – місце, до якого на Русі ставилися дуже шанобливо здавна. Його називали Божою Долонею (долонями) – вважалося, що все, що з’являється на столі, дається людині вищими силами і з їхньої згоди. Нешанобливо поставився до столу – значить накликати на себе гнів Богів.

Чого не можна робити зі столом

Сидіти на столі – погана прикмета

Така неповага до вищим силам негайно спричинить за собою різні неприємності, сварки з домашніми до великих фінансових втрат.

Спати на столі – прикмета до смерті

Тут все просто – на стіл кладуть покійника, щоб омити його тіло перед тим, як попрощатися з покійним назавжди. Добровільно сідати на стільницю – принадити до себе бабу з косою.

Сидіти на розі столу – прикмета до довгої самотності

Вважається, що якщо там посадити дівчину на виданні, то щасливого заміжжя їй довго не бачити. Взагалі, кут – не найкраще місце для прийому їжі. З цим згодні і китайські мудреці – вони радять всі кути робити закругленими, оскільки гострі предмети породжують потоки негативної енергії.

Ніж на столі – прикмета до великих неприємностей

У давнину вірили, що ним може скористатися сам чорт, аби нашкодити господарям будинку. Чому не можна залишати ніж на столі – прикмета каже, що такий вчинок може обернутися сварками, хворобою або нічними кошмарами.

Прикмета витирати стіл папером також відноситься до розряду нехороших

Домовик може образитися на неповажне ставлення – адже сухий паперовою серветкою добре скатертину або стільницю не протерти. А значить, залишаться крихти, бруд, чого охоронець будинку дуже не любить.

Як змітати крихти зі столу? Народна прикмета категорично не радить робити це за допомогою не тільки серветки, але і голої руки – неодмінно озбройтеся ганчіркою, інакше разом з крихтами выметите з дому всі гроші.

Порожня пляшка на столі – прикмета, яка обіцяє різні біди

У їх числі як фінансові труднощі, так і неможливість обзавестися спадкоємцем. У будинку, де є вагітна жінка, порожні судини тим більше залишати на будь-яких поверхнях не можна – це загрожує викиднем або передчасними пологами.

Чому не можна класти ключі на стіл – прикмета до втрат

Вона говорить про те, що, поклавши на стільницю щось цінне, ми ризикуємо втратити це назавжди. Не хочете залишитися без житла або без машини – не кладіть ключі куди не годиться.

Чому не можна бити яйця об стіл – тому що це злякає удачу в справах

Це стосується будь-яких яєць, насамперед – великодніх.

Чому не можна стукати по столу – прикмета каже, що це загрожує різними неприємностями

Так людина виражає свою неповагу і до тим силам, які сприяють йому, посилаючи прожиток, і до домового, який дуже не любить поганого поводження з меблями та всім тим, що знаходиться в будинку. Стукати по столу кулаком прикмети взагалі категорично не радять – це найвища форма неповаги, яка тягне за собою найбільш великі неприємності.

Прикмети про стіл і тварин (птахів, комах)

Коли стіл стоїть на вулиці, можна спостерігати, як поводяться з ним різні пичуги та інша живність. Ці спостереження допоможуть визначити, що вас чекає в найближчому майбутньому.

Прикмети голуб сів на стіл – до смерті й голоду

Хоча практично всі забобони, пов’язані з цією птицею, позитивні, саме ця обіцяє справжнє нещастя – смерть, у тому числі голодну.

Павук на столі – ознака може трактуватися по-різному, залежно від того, звідки він там узявся

Так, якщо він спустився згори прямо під час трапези, то обідають за столом людей чекають сварки і суперечки. Павук повзе по столу – прикмети говорять про те, що у вашому оточенні з’явилися недоброзичливці. Павук на робочому столі – це добре, якщо ви тільки що перейшли на нове місце роботи. В інших випадках це загрожує конфліктів з начальством.

Кішка на столі – прикмета до небіжчика

Саме тому (а також з міркувань гігієни) пухнастих улюбленців зганяли на підлогу. Прикмета кішка спить на столі також має негативний підтекст. У народі кажуть, що так вона пророкує смерть або хвороба когось з домочадців.

Тарган на столі – прикмета, яка обіцяє неприємності

Це можуть бути як відкрита, так і фінансові негаразди або самотність. Це марновірство відноситься до поширених рудим тарганам. Якщо ж по скатертині пробіг чорний тарган, більше схожий на жука, і більше ви його не бачили – це до несподіваної удачі.

Пролити, розсипати, постукати – які ще прикмети про стіл є в народі

Прикмета розсипати цукор на стіл – дуже позитивна

Бути у вашому будинку достатку і достатку. Кількість має значення – чим більше крупинок прокидалося, тим краще.

Розлити чай на стіл – прикмета тлумачиться в залежності від того, як веде себе напій

Якщо разом з рідиною на скатертину потрапили чаїнки, то це загрожує фінансовими втратами. Якщо чай розтікся великою калюжею, то на роботі можуть трапитися неприємності. Зі столу напій перетік на пів – неприємностей можна чекати з різних фронтів.

Прикмета розлити воду на стіл – до негоди

Влітку це принесе довгоочікувані дощі, восени та навесні – погіршення погодних умов з опадами.

Пролити кава на стіл – прикмета до неприємностей

Цікаво, що солодкий кава, опинився на скатертини, обіцяє більше неприємностей, ніж несолодкий.

Просипати сіль на стіл – прикмета до сварки.

Нейтралізувати прикмету просто – небудь затейте з кимось жартівливу сварку, або киньте щіпку солі тричі через плече лівої.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code