Наступити на ногу — прикмета

Багато ознак найбільше схожі на відгомін стародавніх забобонів, сам їх сенс давно загублений, але супутні ритуали досі не забуваються.

Будь-який сучасний школяр знає: якщо вам наступили на ногу — прикмета вимагає негайно відповісти тим же. В іншому випадку бути неминучій сварці!

І ніхто не сперечається, навпаки — підсовують приятелям свої пальці і мужньо терплять.

У чому суть «наступальної» прикмети?

З давніх часів

Витоки цієї ознаки заховані дуже глибоко в темряві століть — коріння тягнуться до часів кочового життя наших предків. Туди, де нескінченна подорож було головним змістом, способом існування племен і родів.

Прикмета «наступити на ногу чоловікові» трактувалась однозначно: інша людина «замикав» дорогу, намагався вільно чи мимоволі перехопити чуже щастя, вкрасти удачу.

Тут уже мова йшла не про банальну сварку — в такій ситуації хапалися за мечі й дубини!

Винуватець міг «загладити провину», якщо дозволяв повернути ситуацію назад. Ось і з’явилася прикмета: наступили на п’яту або пальці — відповідай тим же, поверни собі свою частку, а чужинцю віддай його долю. Тоді приводи для конфлікту зникнуть, та добрі відносини не постраждають.

Сучасність

Поступово предки змінили кочовий спосіб життя на осілий, але прикмета не втратила актуальності. Просто підхід до неї став більш диференційованим.

  1. Наступили на ліву ногу — не варто тримати образу, достатньо попросити вибачення за незручність і розійтися по своїх справах.
  2. Випадкова «зустріч» лівої і правої стопи несе загрозу тільки сімейним парам або закоханим, передрікаючи розлад у стосунках, дурні образи.
  3. Гірше всього, якщо правою туфель вам наступили на праву ногу — прикмета передрікає серйозний конфлікт. Слід проявити максимальну дипломатичність, приносячи вибачення. Різке слово, насмішка, демонстрація власної переваги — і на горизонті замерехтить справжній скандал, що загрожує повним розривом приятельських стосунків.

Ногу відтоптати — в рідню набиватися

  1. Є й інша, досить позитивна прикмета: якщо вам наступили на палець на нозі — відносини незабаром з дружніх перейдуть в споріднені. Ймовірно, якісь члени двох ваших родин вже замислюються про те, щоб створити свою власну осередок суспільства.
  2. Конфуз стався несподівано, з участю абсолютно незнайому людину протилежної статі? Не виключено, що сама доля посилає сигнал — і кращого супутника життя на довгі роки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code