Новосілля – народні прикмети і традиції

Зміна місця проживання – найчастіше радісна подія. Кожен мріє, що новий будинок стане обителлю гармонії і щастя. Щоб так і сталося, необхідно звернутися до досвіду предків, які віками формували прикмети на новосілля, допомагають наповнити житло енергією любові і достатку.

Існує багато обрядів і звичаїв, пов’язаних з переїздом. Їх мета – створити сприятливі умови для новоселів, убезпечити простір від негативу і отримати благословення і заступництво вищих сил.

Новосілля – прикмети і звичаї

Напередодні переїзду в квартиру впускають кішку. Вважається, що ці тварини здатні вигнати з оселі потойбічних сутностей. За повір’ям кішка повинна провести в приміщенні ніч. Якщо на ранок тварина веде себе як зазвичай і не виявляє явних ознак неспокою, можна в’їжджати в новий будинок, не побоюючись присутності злих духів.

До переїзду готуються заздалегідь. Старе житло приводять в порядок, миють і виносять сміття, частина його забирають з собою і викидають біля нового місця проживання. Вважається, що це принесе в дім достаток.

Новосілля в будинку прикмети рекомендують починати після наступних заходів:

 1. Господиня оселі повинна окур приміщення димом полину.
 2. Вимити підлогу.
 3. Окропити кути будинку святою водою.
 4. Обійти приміщення за годинниковою стрілкою із запаленою церковної свічкою.
 5. Повісити над порогом оберіг у вигляді підкови або гілочки горобини.
 6. Першими в будинок внести ікони, хліб і сіль.

З колишнього місця проживання забирають віник, який служить транспортним засобом для домовика. Домашнього духа запрошують переїхати разом з господарями, а по приїзду обов’язково ставлять йому частування в затишному місці. Добрий знак – виявлення незнайомій речі при розпакуванні багажу. Вважається, що це скарб домовика.

Новосілля в квартирі прикмети радять святкувати в день переїзду. Частування готують заздалегідь. На столі обов’язково має бути присутнім здобна випічка. Добре, якщо першим гостем буде чоловік. Він принесе в дім удачу.

Що дарувати на новосілля – прикмети

Гості повинні прийти до новоселів з хлібом і сіллю. Перш ніж переступити поріг будинку, слід кинути через нього пару монет. Це принесе господарям фінансове благополуччя.

Подарунки на новосілля прикмети радять обирати серед предметів побуту, зроблених з натурального дерева або тканини. Хороший вибір:

 • обробні дошки;
 • кухонні та банні рушники;
 • ємності для зберігання круп;
 • хлібниця:
 • постільна білизна.

Що дарувати не можна?

Новоселам не можна дарувати гроші. Вважається, що це стане причиною їх фінансових втрат. Головним подарунком, який гості можуть принести на входини в нову квартиру, прикмети вважають щирі побажання любові, добра, удачі й щастя всім її мешканцям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code