Обручки: прикмети

В ідеалі, дружину вибирають один раз і на все життя. І скріплює цей союз обручка – символ нескінченності. На Русі традиція одягати його на палець своїй другій половинці, узаконюючи відносини з нею, з’явилася в 10 столітті (згідно з деякими джерела, ще раніше). В інших країнах, приміром, у Стародавньому Римі або в Стародавньому Єгипті існувала аналогічна традиція. Правда, що за прикмети там пов’язували з весіллям і обручками, ми не знаємо – такі відомості не збереглися. Зате прикмети, що виникли на Русі, ходять в народі досі.

Прикмети і забобони про обручки

Чужі

Чи можна носити чужі обручки – прикмети?

Раніше було заведено дарувати нареченій кільце, яке дісталося нареченому від його матері. Так один і той самий перстень міг переходити з покоління до покоління. І це було добре – кільце не тільки зміцнювало шлюб молодих, але і гарантувало благословення матері (що мало особливе значення) нової дочки, обіцяло їй плодючість і щастя в шлюбі.

Батьківські молодятам обручки можна використати і сьогодні, але тільки в тому випадку, якщо батько і мати прожили в шлюбі довгі щасливі роки.

А от чужа обручка, куплене з рук, як обручки, застосовувати категорично не рекомендується – так можна перенести на свій шлюб всі біди і негаразди, які вже встигли збагнути чужу сім’ю, раніше їм володіла.

З камінням

Чи можна носити обручки з камінням?

Взагалі, прикмети свідчать, що тільки рівне кільце, бажано – золоте або платинове, є найкращим вибором – наскільки гладка поверхня кільця, такою ж рівною та гладкою буде і подружній шлях.

Золоте чи ні?

Чи повинна обручка бути неодмінно золотою?

Золото та інші дорогоцінні метали не вступають в реакцію з навколишнім середовищем, не окислюються, не іржавіють. Вважається, що такий матеріал буде гарантувати вірність сімейного життя, чистоту помислів і діянь подружжя.

Різні

Чи можна чоловікові і дружині носити різні обручки?

Прикмети радять купити кільця однакові. Але, якщо ви готові разом боротися за своє щастя і не боїтеся перешкод, які можуть вам зустрітися на життєвому шляху, купуйте будь кільця – доля схилить голову перед почуттями люблячих сердець.

Купувати

Чи можна купувати обручки нареченій?

Купувати їх мав наречений. Звичайно, якщо главою сім’ї планує бути саме він. Щоб не помилитися з вибором, можна взяти з собою в ювелірний магазин наречену – це не забороняється.

Втратити

Що буде, якщо загубити обручку?

Це поганий знак. Зверніть увагу на своє сімейне життя – не виключено, що вона тріщить по швах.

Обручки з камінням: прикмети

Як ми говорили вище, краще – без каменів. Але краса самоцвітів заворожує, і якщо серце все ж лежить до колечка з камінчиком, то варто звернути увагу на його значення.

  1. Кільце з діамантом обіцяє багате сімейне життя.
  2. Перстень з рубіном дарує нареченій плодючість і жіноче здоров’я.
  3. Алмаз подарує подружжю велику дружну сім’ю.
  4. Перли – гарантує щастя в шлюбі.
  5. Сапфіри – відповідають за вірність один одному.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code