Особлива прикмета — пересолювати їжу

Ще якихось два століття тому сіль вважалася продуктом вкрай дефіцитним і дорогим. Її зберігали дбайливо, обережно, всіляко економили. Така поведінка було природним для будь-якої господині. Якщо ж дівчина їжу пересолила — прикмета натякала на її «незвичайний», злегка неадекватний стан. А що для жінки може бути важливіше серцевих справ? Ось і стала пов’язувати чутка занадто солону їжу з почуттям раптової закоханості, яке спіткало куховарку.

Раптовий пересол — до сварки

Розсипана сіль була сумною ознакою — знаком швидкої сімейної сварки.

У цієї прикмети є досить побутове і реалістичне пояснення. У колишні часи перевитрата цінного продукту говорив про марнотратства господині, і про її невміння грамотно вести господарство. Зрозуміло, що в такому разі чоловік отримував законне право пред’явити претензії. Рятувала від мужнього гніву тільки щіпка солі, терміново кинута через ліве плече. Саме там зазвичай стояли нечисті духи, які всіляко роздмухували домашні конфлікти. Їм-то і приносили таку своєрідну жертву — щоб не втручалися і не шкодили.

Про любов

А що ж з любов’ю? Для неодруженої дівчини всілякі «амури» до весілля вважалася недозволеною розкішшю. Якщо потенційна наречена пересолила їжу — прикмета натякала батькам, що варто постежити за її поведінкою поза домом. Для дорослої жінки така помилка могла закінчитися подружнім гнівом, оскільки недвозначно натякала на адюльтер. Саме час братися за віжки і, у повній відповідності з традиціями, проводити «виховні заходи».

Коли пересіл не заборонявся?

Для дорогих гостей

Якщо на порозі з’являлися дорогі гості, господарі з усіх сил намагалися продемонструвати свою дружелюбність. В першу чергу — накривали стіл багатший. Одним з найбільш знакових подій вважався прихід сватів. Їх задовільняли по повній програмі! Оскільки частування подавала наречена, вона могла насипати в страви зайву порцію солі — щоб сподобатися майбутнім родичам. Приймалося таке підношення прихильно: одразу видно — дівчина добра, турботлива, поважна.

Поповнення в сімействі

Якщо жінка вже була заміжня, дорослі господині поглядали на неї лукаво, провіщаючи швидке поповнення сімейства. Тут працювала інша прикмета: суп пересолений — чекай спадкоємця! І знову ніякої містики, суцільна фізіологія. Відомо, що в організмі вагітної жінки «настройки збиваються», і смакові уподобання змінюються. Так що регулярний надлишок солі в їжі може бути наслідком гормональних змін, пов’язаних з вагітністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code