П’ятниця 13-е: прикмети і забобони

Не так часто 13-е число випадає на п’ятницю. І це добре, адже цей день вже давно, як мінімум, кілька століть, міцно асоціюється з чортівнею, невдачами і різними бідами.

П’ятниця 13: чому це поганий день? Прикмети та історія

Навіть люди несуеверные можуть задуматися, чи варто робити в такий день важливу поїздку, укладати шлюб чи підписувати угоду. А люди забобонні і зовсім панічно бояться п’ятниці, на яку припало 13 число. Вони не виходять з дому, беруть відгул і сидять на дивані, боячись зайвим рухом накликати неприємності на свою голову (до речі, це варіант фобії, яку необхідно лікувати). Але звідки взагалі пішло повір’я про цей день?

Стародавній Рим

Саме число 13 користується поганою славою дуже давно. Є відомості, що його не любили в Стародавньому Римі, пов’язуючи його з мертвими. Що стосується п’ятниці, то в цей день Єва скуштувала від забороненого яблука, поклавши початок страждань роду людського. Так що нічого доброго чекати від цього дня теж не доводиться. А вже коли вони з’єднуються разом…

Середні століття

Забобон про п’ятницю 13 також залишалися актуальними в Середні століття: вважалося, що в цей день відьми злітаються на шабаш, а значить, виходити з будинку категорично не варто.

За однією з легенд п’ятницю 13 пов’язують з орденом Тамплієрів, однак дане твердження придумане нашими сучасниками, і до реальності не має ніякого відношення.

Сучасність

Хоча люди з часом ставали все більш грамотними та освіченими, забобони настільки міцно зміцнилися в їх свідомості, що п’ятниці, що випадає на 13-й день місяця, продовжували вважати причиною всіх бід, які тільки могли відбутися в цей день. І, якщо траплялося корабельну аварію, виверження вулкана або землетрус, і доводилося воно на цей день, то така подія запам’ятовувалось на довгі роки і передавалося з вуст у вуста як підтвердження того, що чекати від останнього робочого дня тижня, та ще й 13-го за рахунком у місяці, нічого не доводиться.

Прикмети в п’ятницю 13

Більшість прийме пов’язано з тим, чого не можна робити в цей день, аби не накликати на свою голову всілякі біди і нещастя. Отже, не варто:

 1. Вступати в шлюб.
 2. Випускати на прогулянку свого чорного кота.
 3. Вирушати в подорож будь-яким способом (на машині, кораблі, літаку, поїзді…)
 4. Здійснювати великі покупки.
 5. Йти на перше побачення.
 6. Виходити в перший раз на нову роботу.
 7. Лягати під ніж хірурга.
 8. Стригтися.
 9. Палити багаття.
 10. Укладати важливі угоди.
 11. Виходити з дому з настанням темряви.

Віруючим людям радиться провести день в молитвах або відвідати церкву.

Як “обдурити” прикмету?

Якщо вам все ж дуже потрібно відправитися на побачення або в дорогу, спробуйте обдурити прикмету: переведіть стрілки своїх годинників, переставте дату на смартфоні і комп’ютері, відірвіть на календарику один лист тощо – словом, зробіть все, щоб особисто у вас в будинку вже настав (точніше, показувалося) 14-е число. І з легкою душею робіть все те, чого боялися зробити в цей день.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code