Переваги та недоліки послуги «Муніципальна няня»

Послуги кваліфікованої няні для дитини до шести років коштують близько 1000 гривень на добу. Але такі ціни можуть дозволити собі представники далеко не всіх верств населення. Тому з 01 січня 2019 року держава запропоновувала послугу, яка надає можливість батькам самим обирати няню своєму малечі, складати з нею юридичну угоду та отримувати при цьому щомісячну грошову компенсацію в розмірі прожиткового мінімуму дитини до шести років.

Причини низької популярності послуги

В перший місяць після того, як послуга муніципальна няня стала можливою в Україні, бажаючих скористатися нею практично не виникло. Спеціалісти виділяють декілька можливих причин, пояснюючи цей факт:

  1. Няня обов’язково повинна бути підприємцем або юридичною особою.
  2. Вартість послуг кваліфікованої няні набагато перевищує грошову допомогу держави.
  3. Послуга не стосується прийомних батьків або тих, хто взяв дітей з притулку та організував будинок сімейного типу, тому що вони вже отримують державну грошову компенсацію.
  4. Першу заробітну плату няні батьки повинні виплатити самостійно, після чого вони матимуть змогу надати заяву у державну службу. Але зареєстровано випадки, коли заяви не були схвалені з тих або інших причин.

Переваги послуги

Послуга муніципальна няня краще за все підійде бабусям, яким потрібен трудовий стаж. З отриманих коштів вони зможуть сплачувати податок. В такому випадку виграють обидві сторони, тому що батькам не потрібно шукати няню, а дитина буде під надійним наглядом люблячої та рідної людини.

Також ця послуга зацікавить некваліфікованих нянь або тих, кому потрібен досвід роботи.

До переваг можна віднести регулярність виплат, які нараховуються до 10 числа кожного місяця.

Перспективи розвитку

Незважаючи на невеликий розмір допомоги, до департаментів соціального захисту населення подали заяви вже десятки тисяч батьків. Слід зазначити, що кількість звернень в різних областях країни значно варіює. Це пов’язано з рівнем життя населення, розміром середньої заробітної плати в регіоні, кількістю народжених дітей та іншими факторами.

На жаль, дуже швидко знайшлися шахраї, які почали користуватися послугою муніципальна няня з корисливою метою. Вони пропонують батькам за певну суму оформити документи на грошову допомогу, але при цьому не користуватися послугами няні. Після укладання договору зі співробітниками такої агенції, громадяни щомісячно отримують від них фіктивні квитанції для звітності. Попит на подібні послуги також пояснюється небажанням багатьох нянь оформляти ФОП і сплачувати податки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code