Підкова — прикмети минулих століть і до наших днів

З давніх часів вважалося: знайти підкову — прикмета на щастя. Виникнення цієї ознаки має дві причини. Побутова, цілком реальна полягає в цінності металу, який можна було легко перетворити в щось корисне для господарства. Враховуючи, що несподівана удача буквально «з неба впала», людина міг з повною підставою вважати себе щасливчиком. Значить, і в іншому пані-доля буде до нього прихильною.

Підкова в будинку прикмети оголошували також особливим захисним талісманом вже з точки зору магії.

Згадаймо, що в пантеоні всіх народів обов’язково присутній Бог-коваль — головний переможець демонів, бісів і іншої нечистої сили. Коване залізо було уособленням тієї сили, якої боялася будь-яка нечисть.

Підкова над дверима вважалася важливим елементом магічною захисту, не дозволяє злу проникнути в будинок.

Зрозуміло, що натрапити на такий талісман — дуже добра прикмета.

Прикмети про підкову — де знайти і що з нею робити?

Виявити символ удачі можна в будь-якому місці, оскільки долю без різниці, де і коли зробити подарунок щасливчику.

Знайти підкову в землі — прикмета до швидкого вирішення проблем і успішному результату будь-яких починань.

Її зовсім не обов’язково негайно нести в будинок і приколачивать над дверима. Власнику сільськогосподарських угідь корисно буде закопати знахідку в городі чи на ріллі, а господареві скотного двору — заховати при вході в хлів.

Особливий ритуал

Іноді кінську підкову прикмети радили використовувати в особливому ритуалі. Якщо є у людини таємне і, здавалося б, нездійсненне бажання, можна злегка «підкупити» долю. Для цього щасливу знахідку слід потримати в руках, подумки промовляючи своє послання Вищим Силам. Потім кинути її назад, за спину, і швидко вийти — не зупиняючись і не озираючись.

Знайти половину підкови – до чого?

А ось якщо знайшов половину підкови — прикмета виходить спірна. Начебто — і щастя на підході, але якесь воно куце. Тут вже на розсуд везунчика! Можна прихопити з собою, навтішавшись думкою, що шматочок удачі — краще, ніж нічого. Або не погоджуватися на «напівзаходи» і залишити знахідку там, де побачив. Раптом вона стане в нагоді комусь іншому? Зрештою, доля і за щедрість здатна нагородити.

Знайти стару підкову — добре чи погано?

Сьогодні на конях їздять не так часто, тому підкови випадковим подорожнім трапляються все рідше. Якщо все ж станеться чудо, то здобиччю виявиться, швидше за все, шматочок іржавого металу. І це прекрасно!

Саме стару підкову народні прикмети вважали найсильнішим оберегом — головне, правильно її очистити і в потрібному місці розмістити.

А ось робити замах на чужій талісман категорично не можна — вкрадена підкова перетворюється в магніт для проблем і невдач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code