Подарувати годинник – прикмета розлуки або образа?

Вибір подарунка – один з найбільш нагальних питань, особливо в переддень свят. В якості презенту нерідко розглядають годинник – річ потрібну і навіть необхідний будь-якій людині. Але чи всі будуть раді такому подарунку? Виявляється, не всі і не завжди.

Коли і кому дарувати не варто?

Багато вважають, що дарувати годинник – погана прикмета. Чому? На це питання не всі дадуть відповідь однозначно. На Сході подібний дар навряд чи обрадує, швидше він буде розцінений як образа. Вважається, що це символ швидкоплинності життя, а їх дарування рівносильно побажанням смерті.

В європейських країнах все не так категорично. Представники західної цивілізації вручають годинник рідним і колегам по роботі на свята. Хронометрами з пам’ятним написом преміюють відзначилися на службі солдатів і офіцерів.

Однак і в західному світі існує ряд обмежень для такого роду презентів. Існує думка, що подаровані коханому годинник ведуть рахунок щасливим хвилинам, проведеним з ним разом, і можуть стати винуватцями розлуки.

Бо як тільки хронометр зупиниться, відносини зійдуть нанівець. Саме тому їх не слід презентувати людині, розлука з якими не входить у ваші плани.

Не варто їх дарувати на день народження, особливо людям старшого покоління. Зайве нагадування людині похилого віку про швидкоплинність часу в цей момент навряд чи доречно, як, втім, і в будь-який інший теж. З цієї ж причини погана прикмета – подарунок годин в день проводів на пенсію.

Як і коли дарувати безпечно?

Проблема в тому, що найчастіше такий подарунок підносять коханим, не замислюючись або не знаючи про можливі негативні наслідки таких дій. Багато хто взагалі не вірять, що подарувати годинник – прикмета розлуки, вважаючи це марновірство пережитком минулого. Але що робити тим, кого засмутив подібний презент?

З цієї ситуації є один найпростіший вихід. Подаровані недоречно годинники слід перевести в статус покупки, заплативши за них незначну суму грошей. Бажано використовувати для цього залізні монети, а не паперові купюри.

А ось для військовослужбовців навпаки отримані в подарунок годинник – прикмета добра. «Лічильник часу» символізує обмеженість терміну служби, після закінчення якого, людина обов’язково повернеться додому.

Для подібних подарунків підійдуть такі події як:

  • закінчення навчання;
  • новосілля;
  • вступ в посаду;
  • початок нового проекту;
  • перемога в змаганнях.

Без побоювань можна вручати такий подарунок на Новий рік, особливо тим, для кого минає, був не особливо вдалим. У цьому випадку, як і в перерахованих вище, хронометр символізує початок нового, більш сприятливого і цікавого періоду в житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code