Прикмета на сніг

Настання білосніжною пухнастої зими після сірої сльотавої осені в народі чекали з нетерпінням. Вже і дрова були припасені, і зерно прибрано, і санки з ледянками приготовані. По тому, коли йшов перший сніг і йшов він у певні дні (зазвичай, на великі церковні свята), також судили про те, якими будуть наступні місяці, аж до літа.

Прикмети про перший сніг

Більшість таких прикмет розповідало про майбутню зиму, чи буде вона сніжною і морозною чи м’якою і сирий. На перший сніг також проводили обряди ворожінь і пророкували появу і любов нареченого, а також загадували заповітне бажання.

  1. Якщо перший сніг устлал землю рівним покривалом, то зима буде рівною по температурі, а весна настане рано.
  2. Перші сніжинки з’явилися на тлі сильних морозів – бути зимі малосніжною, а прийдешнього літа – посушливим.
  3. Якщо, вийшовши за околицю після першої в році хуртовини, людина бачив рівне білосніжне поле, то найближчі три місяці для нього повинні були пройти мирно і гладко. Якщо ж на полі чітко виднілися численні сліди, то варто було чекати фінансових негараздів.
  4. Ранній перший снігопад – до раннього настання весни.
  5. Якщо білосніжна пелена вкрила землю вночі, то це надовго, а якщо вдень – то скоро все розтане.
  6. З неба падає дрібна крупка – до посилення морозів, красиві фігурні сніжинки або пластівці – до відлиги.
  7. Щоб бажання збулося, потрібно загадати його на перший сніг, взяти жменю в руки і злизнути трохи сніжинок.

Сніг на Покрову Пресвятої Богородиці: прикмети

Це свято відзначається в середині жовтня. Саме по погоді, яка панує в день свята, судять про майбутню зиму і погоду в цілому.

  1. Якщо на Покрову немає снігу – прикмети говорять, що це до пізньої зими, яка буде теплою і малосніжною. Снігу можна чекати не раніше першої декади грудня. І в цілому, який погода в цей день (14 жовтня) буде такою буде і вся наступаюча зима.
  2. Якщо на Покрову випаде сніг, прикмета обіцяє ранню сніжну зиму, яка вступить в свої права ще до початку листопада.
  3. Якщо сніг на Покрову день йде мокрими пластівцями, а вітер дме з південного боку, то зима буде теплою.

Сніг на весілля: прикмета

Дощ у день весілля – явище не найрадісніше. Хоча народна чутка обіцяє молодим в обмін на зіпсовану безхмарну погоду і ясне сімейне життя, на саме свято такий прогноз мало радує.

А що обіцяє прикмета «сніг у день весілля»? вважається, що білосніжні сніжинки – це подарунок молодим, і сніжна погода обіцяє, що в їх сімейному житті не буде місця зрад і зрад, подружжя будуть чесні один з одним і вірні своїй другій половинці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code