Прикмета — побачити змію

У слов’ян ставлення до змій завжди було неоднозначним.

  1. З одного боку — це символ мудрості і спритності, важливий покровитель і досить популярний тотем.
  2. У той же час Змій — уособлення ворожих сил, які так і норовлять нашкодити людині, збити з шляху істинного.

Не випадково в цьому обличчі є людям Сатана. Загалом, прикмети про змій також можуть трактуватися двояко. Частина з них до добра, а інша — до бід і проблем.

Зустріти змію — прикмета «по ситуації»

В будинку – до чого?

Слов’янські ознаки суворо обговорювали місце, в якому відбулося «рандеву» з плазуном.

  • Змія заповзла в будинок — прикмета до хвороб і негараздів, навіть до смерті.
  • Зате зустріти її на дорозі до щастя і успіху. Особливо, якщо шлях спочатку лежав на свято, в гості — гулянка вийде веселої, гучної і без наслідків.
  • Шиплячий гад на кладовищі — посланник померлих предків, які таким чином попереджають про небезпеку роду небезпеки.

У дворі, на дорозі

  1. Під час будівництва нового будинку змія у дворі (особливо, якщо це нешкідливий полоз або вечеря) може обіцяти безбідне життя всім майбутнім мешканцям.
  2. На автомобільній дорозі повзуча тварюка навряд чи приверне увагу, але переїхати змію — прикмета до частої поломки машини.

Цікаво, що точна кількість плазунів не має значення: це може бути одна особина або багато змій — прикмета нічого не говорить про «перехід кількості в якість».

Вагітним, в лісі, на болоті

Вагітній жінці побачити навіть мертву змію — дуже тривожний знак. Предки вважали, що він попереджає про прийдешні проблеми з дітонародженням. Не виключено, що малюк народиться болючим або потворним.

А от отруйна змія в лісі або на болоті — небезпека цілком реальна, без всякої містики. Пережити укус гадюки або щитомордника в колишні часи вдавалося одиницям, зате потім цим рідкісним щасливчикам доля обіцяла довге життя без хвороб.

Вбита змія — ще одна складна прикмета

Про винищування повзучих гадів говорили різне. Що буде, якщо вбити змію? Прикмети на цей рахунок обіцяли діаметрально протилежні речі.

  1. Вони обіцяли «змееборцам» позбавлення від будь-яких гріхів, то попереджали: такій людині щастя років п’ять не бачити!
  2. А деякі знахарі та чаклуни запевняли: люди, що вживають в їжу зміїне м’ясо, не схильні до дії часу — не хворіють і не старіють.

Про амулети

Оскільки плазуни були не тільки «пугалом», але і важливим життєстверджуючим символом, амулети з їх останків вважалися найсильнішим оберегом. Особливо цінувалася скинута шкіра змії — прикмети запевняли, що такий артефакт запросто позбавить від будь-якого болю. Засушену голову носили при собі, щоб уберегтися від випадкової загибелі, а зуби — щоб не підхопити яку-небудь заразу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code