Прикмета «птахи купаються» і народні повір’я

Всі птахи мають підвищену інтуїтивність – без неї цим крихітним створінням було б складно виживати в умовах, що постійно змінюються. З плином століть люди навчилися «підглядати» за пернатими, аналізувати їх поведінку і робити висновки, що допомагають у житті.

Наприклад, птахи купаються в пилу – до чого б це? Все просто, вони попереджають про прийдешню зміну погоди.

Реальність – і ніякої містики

Такій поведінці є розумне пояснення, далеке від «тонких матерій». Чому птахи купаються в принципі? Справа в тому, що під їх пір’їнками активно розмножуються пір’яні кліщі, що харчуються пухом. Якщо не боротися з паразитами, пташка з часом банально «облисіє», от і доводиться їй позбавлятися від кліщів за допомогою запорошених ванн або водних процедур.

У мурашнику

Розглянувши ситуацію з такою «прикладної» точки зору, можна зрозуміти, чому птахи купаються в мурашниках. Ці комахи в процесі життєдіяльності виробляють особливі речовини, які кліщів не до вподоби. Пернаті просто намагаються «підкислити» своє оперення, розриваючи мурашині будиночки. Відомі випадки, коли домашні птахи (не мають можливості чинити) намагалися плескатися в склянці з пивом чи соком, тертися про шматочок лимона або набивати гніздо апельсиновими кірками. Метод іншого, результат той же.

Спостерігаємо за птахами – одягаємося по погоді

У пилу

Пернаті знають, як позбутися від паразитів, але воліють виконувати процедури найбільш комфортним способом. Їм не хочеться мочити пір’я в холоди, оскільки це не піде на користь здоров’ю. Доводиться шукати альтернативу. Уважно поспостерігайте: птахи купаються у пилюці – прикмети, які обіцяють похолодання або швидкий дощ.

На березі

Водоплавні птахи морської або озерної гладі не бояться, тому хлюпочуться у хвилях зовсім безтурботно. Тривогу має викликати зовсім інше їх поведінку. Давно помічено: якщо чайки, баклани або качки залишають водойми і ховаються на березі, в камінні – не за горами справжній шторм, з різким вітром і ймовірними сильними опадами. Пернаті просто передчувають негоду і намагаються перечекати її на суші, яка в бурю таїть менше небезпек.

У калюжах

Якщо ж «сухопутні» птахи купаються в калюжах – прикмети обіцяють відмінну погоду, відсутність опадів. Навесні це може говорити про припинення ненастного періоду, влітку – про ймовірну посухи. Взимку пернаті іноді борсаються в заметах, розкинувши крила. Це явне свідчення наближення відлиги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code