Прикмета: стригти дружині чоловіка і навпаки – чи варто?

У народів усього світу волоссю приписується найважливіша роль. Справа не тільки в естетиці: наші локони – свого роду «антени», завдяки яким відбувається енергетичне підживлення людини. Не випадково під час вагітності заборонено стригти волосся дружині – прикмета свідчить, що це послаблює організм майбутньої матусі, знижує імунітет, веде до ускладнень під час пологів.

Те ж саме стосується хвороб і важких життєвих ситуацій – вони вважаються несприятливим періодом для укорочування зачіски. В першу чергу «табу» поширюється на подружжя: люди, які покликані забезпечувати надійні сімейні тили, не повинні здійснювати дії, які (за повір’ями) нашкодять коханим.

Чим небезпечне порушення заборони?

У стародавніх слов’ян

Згадайте бувалих російських богатирів з їх довгими кучерями і окладистыми бородами. Здавалося б, не самий «правильний» вигляд для воїна, якому належить бути аскетом, приділяти увагу виключно фізичним тренуванням, але ніяк не зовнішності. Однак предки були переконані: чим довше волосся богатиря, тим тісніше пов’язаний з матінкою-Землею, одержуючи додаткову можливість черпати сили в бою. Відгомін цих вірувань дав початок традиції: дружина стриже чоловіка – прикмета погана, предрекающая ослаблення дружина, його хвороби і невдачі.

Античність

Аналогічним чином міркували не тільки стародавні слов’яни. Власні історії, що оповідають про те, чому дружині не можна стригти чоловіка, існували в період античності у більшості племен, що населяють євразійські території.

Приклади можна виявити навіть у Біблії: “Самсон, що прославився своїми подвигами і неймовірною фізичною силою, носив кучері нижче плечей – саме в них полягав секрет його могутності. Але одного разу герой повідав таємницю коханій жінці, Данаю. Підступна дама підстригла сплячого богатиря, і він перетворився на слабкого і безпорадну людину, потрапив у полон, був засліплений і мало не загинув!

Виходить, справа не в тому, що розмахувати ножицями над головою власного чоловіка небезпечно на фізичному рівні. Принциповий момент, що таїть загрозу сам факт укорочення волосся. Так що на питання, чи можна дружині стригти чоловіка машинкою, слід передбачувано негативну відповідь. Природно, це актуально лише в тому випадку, якщо ви вірите в містику і всякі прикмети.

Жіноче волосся – джерело чаклунський сили

Довге волосся на Русі були головною жіночою прикрасою. Щоправда, показувати розпущене локони дозволялося тільки молоденьким дівчатам, а простоволосую даму свідомого віку у такій ситуації запросто могли ославить відьмою. Пращури вважали: коли жінка розчісує волосся, вона причаровує чоловіка, прив’язує його до себе. Безневинна магія прощалася тим, хто тільки планує створити сім’ю, але волосся заміжньої красуні міг споглядати тільки її чоловік.

Звідси і пішла прикмета: не можна стригти дружину, інакше її любовна магія вичерпається! В результаті почнуться чвари і скандали, почуття чоловіка охолонуть, і сім’я розпадеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code