Прикмета — як правильно мити підлогу

Мабуть, немає такої сфери буття, якої не торкалися б народні прикмети — мити підлоги, до речі, також слід виключно «по розуму». Інакше проблем не уникнути. Якщо говорити точніше, предки залишили нам у спадок цілий кодекс правил, що регламентують цей нехитрий процес.

Народні прикмети забороняють мити підлоги ввечері (на ніч), перед дорогою або відразу після від’їзду гостей.

Витоки цих забобонів заховані в давніх традиціях і обрядах.

Так чому ж не можна мити підлоги ввечері?

Для кожного заняття є «хороше» і «погане» час. Приміром, усі важливі починання слід планувати на зростаючу місяць — тоді успіх і підтримку Вищих сил гарантована.

Прибирання в будинку треба робити з ранку, поки сонце тільки рухається до зеніту — його народжувана енергія допоможе завершити очищення житлового простору, прожене злих духів, випалить весь накопичений негатив.

З цим і пов’язана поява «зворотнома» прикмета: не можна мити підлоги ввечері і — тим більше! — вночі. Ця частина доби належить темним силам, які тільки й чекають моменту, щоб застати людей за «нечистим» заняттям і проникнути в будинок.

Оптимальні дні тижня

Але справа не тільки в тому, щоб мити підлогу вранці. Це слід робити правильно!

  1. Для генерального прибирання оптимальний період — четвер і ранкові години суботи.
  2. Освіжити приміщення можна до обіду у вівторок або в середу.
  3. У понеділок і п’ятницю мити підлоги — погана прикмета, в ці дні з брудною водою і сміттям з дому виноситься матеріальний достаток і стабільність відносин.
  4. Категорично заборонені будь-які «трудові подвиги» в неділю — воно повинно залишатися часом відпочинку.

Прикмети: де, як і коли можна мити підлогу?

Перед дорогою

Перед збиранням слід не тільки звірятися з календарем, але і дотримувати деякі народні традиції. Заборонено мити підлогу перед від’їздом — прикмета в цьому випадку передрікає важку і небезпечну дорогу.

Після гостей

Якщо будинок покинули родичі або друзі, не можна хапатися за ганчірку і швабру до того моменту, поки недавні гості знаходяться в дорозі. Мити підлоги в дорогу — притягувати біду на голови близьких. Прикмети запевняють, що в цьому випадку не виключені навіть катастрофи з летальним результатом. А все тому, що за давньою традицією обряд очищення виконується після виносу покійника — щоб душа покійного назавжди забула дорогу в світ живих.

В чужому домі

Ми не усвідомлюємо, що банальна прибирання — частина магічного ритуалу очищення житла. Саме тому помсти або мити підлогу в чужому будинку категорично заборонено, це призведе до неминучого руйнування тривало вибудовується енергетичної захисту.

Вибір ганчірки

Що стосується ганчірки, то її краще всього купувати в спеціальному господарському магазині — благо, тепер таких предостатньо. Використання старих носильних речей (майок, футболок тощо) призведе до зменшення матеріального достатку в родині. З тієї ж причини не можна мити підлоги рушником — прикмети обіцяють в цьому випадку скандали між родичами, зради, самотність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code