Прикмети чоловікові і дружині – в допомогу подружжю

Укласти вдалий союз, багато років прожити в одному шлюбі і не розгубити своїх почуттів – завдання складне. Про це наші предки знали сотні років тому, що «у спадок» нам залишили прикмети чоловікові і дружині. Можливо, деякі з них сьогодні складно пояснити чимось раціональним, але прислухатися до народної мудрості все-таки варто.

Як одружитися – та не помилитися?

Хто дістанеться?

Раніше пару дівчині або хлопцю підшукували батьки, а самі майбутні подружжя могли навіть не бачитися до весілля. На шлюбному бенкеті у них був шанс порадіти увазі обранця чи всерйоз розчаруватися. Враховуючи цей факт, предки придумували прикмети: дружина буде некрасивою і неохайною, коли хлопцеві по вихідних спати до полудня! Дівчатам же казали: хто підлогу помсти не вміє, сміття по кутках залишає, тому чоловік рябої та кривий дістанеться. Такі своєрідні «страшилки», якими намагалися «стимулювати» неодружених хлопців досвідчені родичі.

Скоро весілля?

Частенько прикмети про чоловіка або дружину стосувалися ще неукладеного шлюбу – точніше, його можливості. Довгий самотність передрікали хлопцям, які відпочивають на порозі будинку, і дівчатам, які сідають на підвіконня. Ще говорили: не бути швидке весілля в будинку, якщо гості з застілля йдуть до того, як господиня візьметься зі столу прибирати. Зате порізати палець під час підготовки до святкового обіду – в осяжному майбутньому зустріти судженого.

Стою на краю…

Дуже цікавим було ставлення до кутів на застілля.

  1. Для хлопця виявитися сидячим на краю столу вважалося доброю прикметою – говорили, що він швидко одружується і обзаведеться власним кутом (будинком).
  2. Дівчат же лякали: з краю та з кута сидіти – сім років своєї сім’ї не мати.

Мабуть, вся справа в традиціях, згідно з яким це «непочесне місце в українських сім’ях діставалося виключно бідним родичкам. Дійсно, їх шанси на вдалий союз завжди були невисокі.

Як зберегти сім’ю і дати охолонути почуттям

Погані прикмети чоловіків частенько лякали і провокували на ревнощі. Мовляв, якщо кільце обручку з руки впало – не варто милу одну кидати, заведе коханця. Сенс виявляється цілком прозорим: чоловік, багато і важко працює, довго не буває вдома, тому здатний сильно схуднути. Але відсутність належного «нагляду» за дружиною при такому розкладі цілком може штовхнути жінку в обійми симпатичного сусіда.

Одна на двох і стрижка

Аналогічним чином легко пояснити багато інші прикмети: між чоловіком і дружиною можуть виникнути суперечки, якщо сьорбати суп однією ложкою або витиратися одночасно одним рушником. Те ж саме стосується заборони дружині на підстригання волосся чоловіка. При всіх цих безневинних заняттях здатна початися сварка із з’ясуванням відносин, в ході якої виплеснуться накопичилися образи. Ось і кінець мирного життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code