Прикмети для вдів і про вдів – міфи чи реальність?

Часто люди, які трагічно втратили свою «половинку», з великим трудом налагоджують щасливе сімейне життя. Народна чутка лякає: яка поховала одного чоловіка, може повторити цей сумний досвід ще раз. Так які ж прикмети вдови повинні враховувати, щоб надалі нещастя не сталося знову?

Як не стати «чорною вдовою»

Запальність і лихослів’я не прикрашають чоловіків, а жінкам вони – і поготів не до лиця. Звичка сипати прокльонами з найменшого приводу чревата серйозними наслідками. Іноді в серцях побажавши загибелі кривдникові протилежної статі, дама запускає страшний механізм смерті. І перетворюється в ту «чорну вдову», якій не судилося побудувати міцну сім’ю.

Прокляття починає працювати не відразу. Іноді минає кілька років, бридкі слова вже давно забуті – і раптом з адресатом тієї спонтанної псування відбувається трагедія. З цього моменту зло повертається знову і знову, забираючи всіх, кого жінка полюбить і побажає наблизити до себе. Якщо з черговим обранцем твориться якась «чортівня», це серйозні прикмети для вдови, вимагають переосмислення власного ставлення до життя. В першу чергу необхідно примиритися з ворогами і відпустити минулі образи.

Вдівство подальшому щастю не перешкода

Овдовілі жінки на Русі не були ізгоями. Навпаки, часто вони виявлялися дуже привабливими нареченими, так як володіли власним майном, яким могли розпоряджатися без оглядки на старших родичів. Не існувало якихось особливих ритуалів, що підказують, як вдові знову вийти заміж – прикмети здебільшого стосувалися того, як зберегти чергового чоловіка в цілості й здоров’ї.

Про речі і фотографії

Вважалося, що після укладення нового шлюбу слід було прибрати зі стін всі фотографії колишнього чоловіка – щоб мрець не відчував ревнощів і не намагався зруйнувати сім’ю своєї коханої. Не можна було новому партнеру доношувати речі або прикраси колишнього, інакше він міг незабаром повторити його долю. Але найчастіше прикмети про вдів стосувалися необхідності покладеного жалоби. Чутка запевняла: вийти заміж до закінчення року з моменту похорону першого чоловіка – овдовіти другий раз зі стовідсотковою ймовірністю!

Без образ

Оскільки за жінку в давнину ніс відповідальність її чоловік, овдовілі жінки викликали зрозумілу жалість і співчуття, а жорстокість в їх адресу суворо засуджували практично всі існуючі релігії. Чому не можна ображати вдову чи сироту? Та тому що ці люди знаходяться під особливим заступництвом богів, а той, хто не бажає подібний факт визнавати, ризикує повторити їхню долю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code