Прикмети дощу до дощу

Спостерігаючи за природними явищами, предки залишали нам прикмети-підказки, прекрасно працюють досі. Напевно, кожен чув про таку прикмету: ластівки низько літають – до дощу. Діє безвідмовно, краще будь-яких прогнозів синоптиків, але ніякої містики в цьому немає. Просто комахи при підвищеній вологості кружляють ближче до землі, а птахи, які ними живляться, змушені слідувати за своїм потенційним кормом.

Інші передвіщаючі дощ прикмети

Представники фауни і флори дуже чутливі до змін атмосферного тиску, що передують початок негоди. Багатовікові спостереження дозволили людям прийти до висновку:

  • вдень на ставку закриваються латаття – чекай грози;
  • дощові черв’яки риють ходи на поверхню – протягом доби почнеться злива;
  • п’явки з озера вилазять на берег – погода змінюється;
  • горобці та інші дрібні пташки радісно риються в пилу – сонячний день закінчиться потопом.

Рибалкам добре знайома прикмета: риба хлюпоче до дощу. Це падіння тиску змушує водних мешканців підніматися ближче до поверхні (правило поширюється навіть на акваріумних мешканців).

Наукове пояснення приймете «риба хлюпоче до дощу» не має з містикою нічого спільного. Крім атмосферних змін грає свою роль поведінка комах, яких високою вологістю «прибиває» до землі. Мошки в’ються над поверхнею ставка або річки, а риби радісно заковтують несподіваний делікатес. На жаль, клювання в цей час точно не буде.

Прикмети, пов’язані з дощем

  1. Дуже неприємно вирушати в подорож, коли з неба ллються потоки води. Але езотерики радять придушити роздратування: дощ в дорогу – прикмета виключно щаслива. Очевидно, що ваша відпустка або відрядження пройдуть без проблем.
  2. Дощ на весілля – прикмета, яка обіцяє щасливий, вдалий, довгий союз. Чи варто боятися за своє плаття або зачіску, якщо це «плата» за безхмарне життя з коханим?
  3. Струмені дощу під час похорону – «повідомлення» небес про те, що душа померлого очистилася і відтепер перебуває в спокої.
  4. Прикмети «грибного дощу» теж з розряду вдалих: дітворі, яка потрапила під нього в літній деньок, обіцяли «швидке зростання» на радість батькам, а дорослим – багато позитивних емоцій найближчим часом.
  5. Взимку покладено йти снігу, тому дощ на Різдво – прикмета з розряду погодних аномалій. Швидше за все, весна виявиться пізньої, а рік може вийти неврожайним.

Цікаво, що в окремих країнах погодні явища оцінюють по-різному. У Росії дощ – хороша прикмета практично завжди, а де-небудь у вічно сирої Британії в черговому потоп люди бачать символ прийдешніх проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code