Прикмети – лелека на даху над головою

Лелека – одна з небагатьох птахів, про яку у всіх країнах світу складені приблизно однакові прикмети. Точніше, вони не однакові, але однаково позитивні. В жодній культурі світу ця птиця не асоціюється зі злом і нещастями.

У одних народів цей птах відповідає за щастя в домі, в інших – за придбання спадкоємцями, у третіх – за охорону від темних сил.

Побачити лелеку – прикмета виключно до добра

Про лелек складено чимало прикмет, всі вони обіцяють щось позитивне. Найчастіше вони обіцяють бажане поповнення в сімействі.

Про діток

  1. Якщо дорогу дівчині перейшов лелека, її чекає швидка вагітність.
  2. Птах пролетів над домом – у нього скоро з’явиться спадкоємець.
  3. Лелека на даху – прикмета до появи малюка, якщо він прилетів туди під час святкування весілля.

Інші прикмети

Але є й інші прикмети про лелек:

  • кружляє над засіяних полем – бути хорошому врожаю;
  • звила гніздо над курником йди іншою спорудою на скотному дворі, де живе птах або худобу – мешканці споруди будуть добре нестися, давати великі надої або швидко плодитися;
  • кинув гніздо без видимої причини – мешканців будинку чекають неприємності. Якщо птахи повернуться через деякий час – значить, біда минула;
  • оселився на даху будинку – в родині завжди буде лад та достаток.

Побачивши лелеку в небі, треба загадати бажання, не тільки матеріальне, а пов’язане з народженням малюка, весіллям або здоров’ям близьких – і воно неодмінно збудеться. Якщо ж, замість загадування бажання, почати швидко присідати, то в наступному році можна не побоюватися хвороб ніг, притулитися до дерева чи стіні – хвороб спини, схопитися за голову – хвороб голови, і т. п. можна Хапатися за будь-які частини тіла, яким ви бажаєте в прийдешньому році здоров’я.

Якщо лелека сів на дах будинку, прикмета обіцяє удачу в поточних справах. Але краще всього, якщо він звив там гніздо – це обіцяє щастя для всіх домочадців.

Коли лелека може принести нещастя

Не ображати

Людині ні в якому разі не можна ображати цю птицю. Лелека прилетів на дах будинку, а ви його прогнали – дуже погана прикмета. Ви своїми руками прогнали щастя, успіх і благополуччя свого життя.

Не розоряти гнізда

Ще гірше, коли розоряють гнізда лелек – вважається, що в домі, на якому було збудоване, а потім розорене таке гніздо, більше мешканцям не буде щастя. Та й сам будинок після цього піддається великій небезпеці – він може згоріти, постраждати від потопу, нашестя гризунів і т. п.

Поранена птиця

Побачити лелеку з підбитим крилом – зіткнутися з несподіваними труднощами. Швидше за все, вони будуть пов’язані зі сферою роботи. Рекомендується допомогти птиці – так негативна прикмета обернеться чимось позитивним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code