Прикмети лікарів і про лікарів

Вважається, що медики – люди до жаху прагматичні, великі скептики, що визнають тільки силу науки. А в реальності все навпаки: прикмети лікарів, яким свято вірять з часів Гіппократа, передаються «у спадок» від професорів молодим інтернам. Багато з них можна пояснити якоюсь закономірністю, але більшість медичних забобонів абсолютно ірраціональні.

Прикмети лікарів «швидкої допомоги»

Члени мобільних бригад, які прибувають до людей за викликом, вкрай рідко одягають бахіли – і за це їх частенько критикують. Але мало хто знає, що на цей рахунок існують особливі прикмети медиків: якщо господарі при вході самі попросять виконати вимоги гігієни – життя пацієнта нічого не загрожує. Не важко зрозуміти, звідки у цієї ознаки «ноги ростуть», адже мало хто буде дбати про чистоту килимів, якщо близька людина перебуває в дійсно критичному стані.

Деякі прикмети здаються страшними забобонами, але їх об’єктивність доведена практикою. Кажуть, що лікарі між викликами не повинні роззуватися, а якщо видалася хвилинка подрімати – слід це робити в одязі. Як тільки розслабишся, вирішиш, що головний наплив пацієнтів позаду – чекай позапланового ПП з незрозумілим результатом.

Прикмети медиків перед добою забороняють змінюватися змінами: життя довело, що найбільш неприємні чергування – саме «чужі», на підміні. Збираючись на трудову вахту, не можна брати з собою хоч щось для заповнення дозвілля. Прихопив книжку, в’язання або планшет з іграми через всю ніч не присядеш.

Найстрашніший гріх «присвяченого» – побажати чергового лікаря «спокійної ночі» (доля з її збоченим почуттям гумору виконає всі з дзеркальною точністю, тобто навпаки). А ще в приймальному спокої в перерві між оформленням надходять слід гасити світло, щоб хворі на нього «не зліталися».

Прикмети медиків на чергуваннях

  1. У кожному приймальному спокої інтерну пояснять: сідати в палаті на порожню койку категорично заборонено – вона тут же знадобиться нового пацієнта (швидше за все – «важкого»).
  2. Ще страшніше сісти на стіл – є ймовірність, що чергова спроба реанімації закінчиться летальним результатом.
  3. Окрема тема – прикмети хірургів. Задля успішного проведення операції вони надягають «щасливі речі», користуються певним скальпелем-талісманом, особливим чином застібають уніформу.

Свої забобони є у представників усіх медичних професій, але іноді самі лікарі тут не при чому. Прикмети стоматологів, наприклад, придумують саме пацієнти. Це саме вони дарують дитячі випали зуби міфічної мишці або феї, а дорослі – закопують у землю «від пристріту». З багатьма ознаками медики не згодні: викривлений прикус вони радять виправляти брекетами, і не вірити, ніби щербина між зубами обіцяє щастя і багатство!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code